phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Результаты Поиска Tam, gdzie nie byli Twoi sąsiedzi

Преимущества предложения

 • magiczna Prowansja
 • piękny wąwóz Verdon
 • z wizytą u Moneta

Tam, gdzie nie byli Twoi sąsiedzi Код: XFRSASI

Маршрут
66 457PLN
Взрослые: 2 wyżywienie zgodnie z programem Сб 03.07 – Ср 14.07.21
Itaka

Tam, gdzie nie byli Twoi sąsiedzi

Код: XFRSASI
Описание

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Francji.

2. DZIEŃ. ÈZE
Przyjazd do ÈZE, pięknego miasteczka, którego ulice i domy wykuto w skale. Starannie odnowione i ukwiecone domy, liczne galerie i warsztaty rzemieślników przyciągają tu co roku tysiące turystów. Wizyta w perfumerii Galimard, gdzie produkuje się perfumy, mydła i kosmetyki. Zwiedzanie Jardin Exotique, z którego rozciąga się przepiękny widok. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. BIOT – SAINT-PAUL-DE-VENCE – ANTIBES – MOUGINS
Śniadanie. Wyjazd do BIOT, malowniczej wioski znanej z produkcji ceramiki i szkła. Następnie zwiedzanie SAINT-PAUL-DE-VENCE, doskonale zachowanego średniowiecznego miasteczka, które zyskało sławę dzięki słynnym artystom, którzy mieszkali tu i pracowali. Przejazd do ANTIBES, wysokiej klasy letniska z surowym Starym Miastem, portem jachtowym i długą plażą. Zwiedzanie niezwykłego muzeum Picassa, mieszczącego się w zamku Grimaldich. Spacer po MOUGINS, pięknym miasteczku położonym na szczycie wzgórza, z wiekowymi budowlami kamiennymi, licznymi galeriami i krętymi uliczkami. Wizyta w muzeum fotografii. Do najchętniej oglądanych eksponatów należą portrety Picassa, który ostatnie lata życia spędził właśnie w Mougins. Kolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. WĄWÓZ VERDON – MOUSTIERS-SAINTE-MARIE – SISTERON
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WĄWOZU VERDON, najpiękniejszego wąwozu Europy. Strome wapienne ściany opadają 700 m w dół ku wąskiemu korytu rzeki. Szmaragdowa woda, malownicze urwiska i niezwykła roślinność sprawiają, że wizyta nad wąwozem pozostawia niezapomniane wrażenia. Krótki odpoczynek w przepięknej miejscowości MOUSTIERS-SAINTE-MARIE, słynącej m.in. z wyrobu delikatnie zdobionych fajansów. Na szczególną uwagę zasługuje kaplica Notre-Dame-de-Beauvoir, umieszczona wysoko nad miastem, w szczelinie między skałami. Przejazd do SISTERON, ufortyfikowanego miasta z imponującą cytadelą, położonego na przełomie rzeki Durance. Kolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ. SAINT-RÉMY-DE-PROVENCE – PARK CAMARGUE – AIGUES-MORTES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do SAINT-RÉMY-DE-PROVENCE położonego u podnóża mini szczytów Alpilles (zdrobnienie od Alp). W historię tego miasta wpisały się dwie wielkie postaci: Vincent van Gogh i Nostradamus. St-Rémy to miejsce, gdzie udało się zachować autentyczny styl prowansalskiego życia. Zwiedzanie: jeden z najpiękniejszych klasztorów Prowansji – St-Paul-de-Mausole, gdzie przebywał van Gogh po obcięciu sobie ucha; Glanum – ruiny rzymskiego miasta; stare miasto z fontannami, brukowanymi uliczkami i domem Nostradamusa. Przejazd do PARKU CAMARGUE w delcie Rodanu, gdzie zobaczyć można żyjące na wolności czaple białe, ibisy, białe konie, flamingi i zimorodki. Zwiedzanie AIGUES-MORTES, wspaniale zachowanego warownego miasta otoczonego potężnym murem, który ma prawie 2 km długości. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ. PONT DU GARD – ALBI – CORDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PONT DU GARD – trzypiętrowego odcinka rzymskiego akweduktu biegnącego z Uzès do Nîmes, przerzuconego nad rzeką Gardon. Przejazd do ALBI, miasta, którego dzieje wiążą się nierozerwalnie z historią katarów. Wizyta w muzeum Toulouse-Lautreca, zwiedzanie okazałej katedry Ste-Cécile. Przejazd do CORDES, miasteczka położonego nad rzeką Cérou, o którym Albert Camus pisał: „wszystko jest tu piękne, nawet żal”. Cordes położone jest na stożkowatym wzgórzu i było niegdyś warownią katarów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. CAHORS – PECH MERLE – ROCAMADOUR
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CAHORS, otoczonego przez rzekę Lot. Zwiedzanie: Stare Miasto, wieża forteczna, ufortyfikowany most Valentré. Wyjazd do ST-CIRQ-LAPOPIE – jednej z najładniejszych wiosek położonej na zalesionej wapiennej skale nad rzeką Lot. Przejazd do PECH MERLE – grupy jaskiń ze stalagmitami, stalaktytami i pięknymi rysunkami zwierząt. Grotte du Pech Merle to liczące 25 000 lat stanowisko prehistoryczne. Trasa zwiedzania prowadzi przez kamienne komnaty zdobione malowidłami cętkowanych koni oraz wyobrażeniami bizonów i mamutów. Przejazd do ROCAMADOUR, leżącego na wapiennej skale wyrastającej z wąwozu. Zwiedzanie: zamek, bazylika St-Sauveur, grobowiec św. Amadoura. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ. SARLAT – DOMME – UZERCHE
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do SARLAT. Spacer po zbudowanym ze złocistego kamienia mieście, bogatym w renesansowe kamienice: Place de la Liberté – renesansowe centrum miasta: rue de la République i rue de la Salamandre z typowymi dla miasta zabudowaniami, katedra. Przejazd do DOMME, miasteczka, które zachwyca malowniczym położeniem na skalnym masywie nad brzegiem rzeki Dordogne i niezwykłą plątaniną wąskich przejść, uliczek, bram i ciemnożółtych domów. Następnie wizyta w UZERCHE – mieście zwanym „perłą regionu Limousin”, stojącym na skalistym wzniesieniu nad wodami Wezery. Ponad dachami ciasno stojących budynków wyrastają dzwonnice i wieże strzelnicze, które łączą schody i umocnienia. Kolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

9. DZIEŃ. MONTGEOFFROY – MONT-SAINT-MICHEL
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MONTGEOFFROY, eleganckiego zamku położonego w Dolinie Loary. Program wizyty obejmuje wnętrza z oryginalnymi gobelinami i meblami w stylu Ludwika XVI, warzywnik, salę z siodłami oraz stajnię z kolekcją powozów. Przejazd do MONT-SAINT-MICHEL, jednego z najciekawszych i najbardziej malowniczych zespołów zabytkowych we Francji, położonego na skalistej, stożkowatej wysepce, połączonej z lądem groblą. Wyspę otaczają mury obronne. Spacer po Grande Rue Wielkimi Schodami do bram opactwa. Zwiedzanie klasztoru, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

10. DZIEŃ. CAMAMBERT – GIVERNY
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie regionu Pays d’Auge, ojczyzny cydru, calvadosu i camemberta, pokrytej polami, zalesionymi dolinami, sadami i farmami mlecznymi. Przejazd do CAMEMBERT – miejscowości znanej przede wszystkim miłośnikom sera. Wizyta w wytwórni sera. Następnie degustacja calvadosu w pobliskiej destylarni, znajdującej się w malowniczym zamku. Wyjazd do GIVERNY, pięknej wioski, w której ostatnie lata życia spędził Claude Monet, goszcząc pod swym dachem Cézanne’a, Matisse’a i Renoira. Namalował tu m.in. cykl „Nenufary”, znajdujący się obecnie w paryskiej oranżerii Tuileries i w Muzeum Marmottan. Odwiedzający Giverny mogą spacerować po tych samych alejach, po których przechadzał się genialny malarz, mogą zwiedzić dom i ogród Moneta. Na szczególną uwagę zasługują właśnie ogrody: kwiatowy i wodny, zaprojektowane i troskliwie pielęgnowane przez Moneta. Kolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

11. DZIEŃ. PARYŻ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do centrum PARYŻA. 9-godzinne zwiedzanie miasta (w trakcie zwiedzania przejazdy metrem): kościół św. Seweryna, Łuk Triumfalny – symbol Francji, Champs-Élysées cieszące się sławą najpiękniejszej ulicy świata, Pola Marsowe u stóp wieży Eiffla, rejs statkiem po Sekwanie. Wyjazd do Polski.

12. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

9 noclegów w hotelach** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 9 śniadań, 4 obiadokolacje w restauracjach FLUNCH (typu self-service) • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Bilety wstępu, lokalni przewodnicy, degustacje i rejs po Sekwanie: ok. 185 EUR, bilety komunikacji miejskiej: ok. 8 EUR.
 2. Przejazdy po Paryżu środkami komunikacji miejskiej.

5 /6
100% рейтинг высокий и очень высокий

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
Информация о регионе

Франция

Elegancka i wyrafinowana, ma do zaoferowania zabytkowe miasta, piękne góry i wspaniałe kurorty. Najczęściej jednak odwiedzany jest Paryż – marzenie każdego. Być, zobaczyć, spacerować małymi uliczkami i szerokimi bulwarami, zachwycić się zapachami i przytulnymi kafejkami.

Расположение на карте Маршрут

​Èze • Biot • Saint-Paul-de-Vence • Antibes • Mougins • Wąwóz Verdon • Moustiers-Sainte-Marie • Sisteron • Saint-Rémy-de-Provence • Park Camargue • Aigues-Mortes • Pont du Gard • Albi • Cordes • Cahors • St-Cirq-Lapopie • Pech Merle • Rocamadour • Sarlat • Domme • Uzerche • Montgeoffroy • Mont-Saint-Michel • Camembert • Giverny • Paryż

Miejsca z listy „najpiękniejsze miasteczka Francji”, niezwykłe pejzaże, odnajdowanie śladów słynnych artystów, tajemnic historii i prehistorii i klasyka paryska na zakończenie pobytu we Francji. Na trasie wycieczki są miejsca światowej sławy, a także czarujące miasteczka, gdzie zatrzymał się czas. Niepowtarzalny, autorski program, od lat ceniony przez naszych klientów. Długość trasy we Francji: ok. 3800 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Francji.
2. DZIEŃ. ÈZE
Przyjazd do ÈZE, pięknego miasteczka, którego ulice i domy wykuto w skale. Starannie odnowione i ukwiecone domy, liczne galerie i warsztaty rzemieślników przyciągają tu co roku tysiące turystów. Wizyta w perfumerii Galimard, gdzie produkuje się perfumy, mydła i kosmetyki. Zwiedzanie Jardin Exotique, z którego rozciąga się przepiękny widok. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
3. DZIEŃ. BIOT – SAINT-PAUL-DE-VENCE – ANTIBES – MOUGINS
Śniadanie. Wyjazd do BIOT, malowniczej wioski znanej z produkcji ceramiki i szkła. Następnie zwiedzanie SAINT-PAUL-DE-VENCE, doskonale zachowanego średniowiecznego miasteczka, które zyskało sławę dzięki słynnym artystom, którzy mieszkali tu i pracowali. Przejazd do ANTIBES, wysokiej klasy letniska z surowym Starym Miastem, portem jachtowym i długą plażą. Zwiedzanie niezwykłego muzeum Picassa, mieszczącego się w zamku Grimaldich. Spacer po MOUGINS, pięknym miasteczku położonym na szczycie wzgórza, z wiekowymi budowlami kamiennymi, licznymi galeriami i krętymi uliczkami. Wizyta w muzeum fotografii. Do najchętniej oglądanych eksponatów należą portrety Picassa, który ostatnie lata życia spędził właśnie w Mougins. Kolacja. Powrót do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ. WĄWÓZ VERDON – MOUSTIERS-SAINTE-MARIE – SISTERON
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WĄWOZU VERDON, najpiękniejszego wąwozu Europy. Strome wapienne ściany opadają 700 m w dół ku wąskiemu korytu rzeki. Szmaragdowa woda, malownicze urwiska i niezwykła roślinność sprawiają, że wizyta nad wąwozem pozostawia niezapomniane wrażenia. Krótki odpoczynek w przepięknej miejscowości MOUSTIERS-SAINTE-MARIE, słynącej m.in. z wyrobu delikatnie zdobionych fajansów. Na szczególną uwagę zasługuje kaplica Notre-Dame-de-Beauvoir, umieszczona wysoko nad miastem, w szczelinie między skałami. Przejazd do SISTERON, ufortyfikowanego miasta z imponującą cytadelą, położonego na przełomie rzeki Durance. Kolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
5. DZIEŃ. SAINT-RÉMY-DE-PROVENCE – PARK CAMARGUE – AIGUES-MORTES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do SAINT-RÉMY-DE-PROVENCE położonego u podnóża mini szczytów Alpilles (zdrobnienie od Alp). W historię tego miasta wpisały się dwie wielkie postaci: Vincent van Gogh i Nostradamus. St-Rémy to miejsce, gdzie udało się zachować autentyczny styl prowansalskiego życia. Zwiedzanie: jeden z najpiękniejszych klasztorów Prowansji – St-Paul-de-Mausole, gdzie przebywał van Gogh po obcięciu sobie ucha; Glanum – ruiny rzymskiego miasta; stare miasto z fontannami, brukowanymi uliczkami i domem Nostradamusa. Przejazd do PARKU CAMARGUE w delcie Rodanu, gdzie zobaczyć można żyjące na wolności czaple białe, ibisy, białe konie, flamingi i zimorodki. Zwiedzanie AIGUES-MORTES, wspaniale zachowanego warownego miasta otoczonego potężnym murem, który ma prawie 2 km długości. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
6. DZIEŃ. PONT DU GARD – ALBI – CORDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PONT DU GARD – trzypiętrowego odcinka rzymskiego akweduktu biegnącego z Uzès do Nîmes, przerzuconego nad rzeką Gardon. Przejazd do ALBI, miasta, którego dzieje wiążą się nierozerwalnie z historią katarów. Wizyta w muzeum Toulouse-Lautreca, zwiedzanie okazałej katedry Ste-Cécile. Przejazd do CORDES, miasteczka położonego nad rzeką Cérou, o którym Albert Camus pisał: „wszystko jest tu piękne, nawet żal”. Cordes położone jest na stożkowatym wzgórzu i było niegdyś warownią katarów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
7. DZIEŃ. CAHORS – PECH MERLE – ROCAMADOUR
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CAHORS, otoczonego przez rzekę Lot. Zwiedzanie: Stare Miasto, wieża forteczna, ufortyfikowany most Valentré. Wyjazd do ST-CIRQ-LAPOPIE – jednej z najładniejszych wiosek położonej na zalesionej wapiennej skale nad rzeką Lot. Przejazd do PECH MERLE – grupy jaskiń ze stalagmitami, stalaktytami i pięknymi rysunkami zwierząt. Grotte du Pech Merle to liczące 25 000 lat stanowisko prehistoryczne. Trasa zwiedzania prowadzi przez kamienne komnaty zdobione malowidłami cętkowanych koni oraz wyobrażeniami bizonów i mamutów. Przejazd do ROCAMADOUR, leżącego na wapiennej skale wyrastającej z wąwozu. Zwiedzanie: zamek, bazylika St-Sauveur, grobowiec św. Amadoura. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
8. DZIEŃ. SARLAT – DOMME – UZERCHE
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do SARLAT. Spacer po zbudowanym ze złocistego kamienia mieście, bogatym w renesansowe kamienice: Place de la Liberté – renesansowe centrum miasta: rue de la République i rue de la Salamandre z typowymi dla miasta zabudowaniami, katedra. Przejazd do DOMME, miasteczka, które zachwyca malowniczym położeniem na skalnym masywie nad brzegiem rzeki Dordogne i niezwykłą plątaniną wąskich przejść, uliczek, bram i ciemnożółtych domów. Następnie wizyta w UZERCHE – mieście zwanym „perłą regionu Limousin”, stojącym na skalistym wzniesieniu nad wodami Wezery. Ponad dachami ciasno stojących budynków wyrastają dzwonnice i wieże strzelnicze, które łączą schody i umocnienia. Kolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
9. DZIEŃ. MONTGEOFFROY – MONT-SAINT-MICHEL
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MONTGEOFFROY, eleganckiego zamku położonego w Dolinie Loary. Program wizyty obejmuje wnętrza z oryginalnymi gobelinami i meblami w stylu Ludwika XVI, warzywnik, salę z siodłami oraz stajnię z kolekcją powozów. Przejazd do MONT-SAINT-MICHEL, jednego z najciekawszych i najbardziej malowniczych zespołów zabytkowych we Francji, położonego na skalistej, stożkowatej wysepce, połączonej z lądem groblą. Wyspę otaczają mury obronne. Spacer po Grande Rue Wielkimi Schodami do bram opactwa. Zwiedzanie klasztoru, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
10. DZIEŃ. CAMAMBERT – GIVERNY
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie regionu Pays d’Auge, ojczyzny cydru, calvadosu i camemberta, pokrytej polami, zalesionymi dolinami, sadami i farmami mlecznymi. Przejazd do CAMEMBERT – miejscowości znanej przede wszystkim miłośnikom sera. Wizyta w wytwórni sera. Następnie degustacja calvadosu w pobliskiej destylarni, znajdującej się w malowniczym zamku. Wyjazd do GIVERNY, pięknej wioski, w której ostatnie lata życia spędził Claude Monet, goszcząc pod swym dachem Cézanne’a, Matisse’a i Renoira. Namalował tu m.in. cykl „Nenufary”, znajdujący się obecnie w paryskiej oranżerii Tuileries i w Muzeum Marmottan. Odwiedzający Giverny mogą spacerować po tych samych alejach, po których przechadzał się genialny malarz, mogą zwiedzić dom i ogród Moneta. Na szczególną uwagę zasługują właśnie ogrody: kwiatowy i wodny, zaprojektowane i troskliwie pielęgnowane przez Moneta. Kolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
11. DZIEŃ. PARYŻ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do centrum PARYŻA. 9-godzinne zwiedzanie miasta (w trakcie zwiedzania przejazdy metrem): kościół św. Seweryna, Łuk Triumfalny – symbol Francji, Champs-Élysées cieszące się sławą najpiękniejszej ulicy świata, Pola Marsowe u stóp wieży Eiffla, rejs statkiem po Sekwanie. Wyjazd do Polski.
12. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 9 noclegów w hotelach** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 9 śniadań, 4 obiadokolacje w restauracjach FLUNCH (typu self-service) • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Bilety wstępu, lokalni przewodnicy, degustacje i rejs po Sekwanie: ok. 185 EUR, bilety komunikacji miejskiej: ok. 8 EUR.
 2. Przejazdy po Paryżu środkami komunikacji miejskiej.
Отзывы клиентов (8)

Общий рейтинг

5/6

Клиенты отметили :

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
100%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.0
 • 5.1
 • 4.0
 • 4.8
 • 5.0
 • 4.4

Показать отзывы от:

5/6
41-50 lat, Пары Сентябрь 2014
fajna wycieczka, zaangażowany Pilot Pan Andrzej duża wiedza i chęć podzielenia się nią ,gdyby zmieniono ostatni dzień programu mogła by być to wycieczka Idealna развернуть
fajna wycieczka, zaangażowany Pilot Pan Andrzej duża wiedza i chęć podzielenia się nią ,gdyby zmieniono ostatni dzień programu mogła by być to wycieczka Idealna
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
свернуть
6/6
41-50 lat, с семьей Июль 2014
Trasa wycieczki i dobór zwiedzanych obiektów bardzo dobre, organizacja również, pilot starający się aby zawsze wszystko było zapięte na ostatni guzik.starający sie pomagać w (...) развернуть
Trasa wycieczki i dobór zwiedzanych obiektów bardzo dobre, organizacja również, pilot starający się aby zawsze wszystko było zapięte na ostatni guzik.starający sie pomagać w każdej sytuacji. Proponowane hotele przez ITAKĘ nie spełniły moich oczekiwań, miały zbyt niski standard, małe łazienki, małe pokoje w, których z trudem mieścił się bagaż, jedynym plusem było to,że były czyste. Uważam,że ze względu na napięty program wycieczki wszystkie kolacje powinny być organizowane przez biuro.
 • 6
 • 2
 • 4
 • 5
 • 5
 • 3
свернуть
4/6
50+ lat, Пары Июль 2014
Wycieczka była interesująca i na pewno byłaby godna polecenia, ale niestety pilot ciągle leciał do przodu, tak jakby był sam na wakacjach. Przed wysiadaniem z autokaru nigdy nie podawał (...) развернуть
Wycieczka była interesująca i na pewno byłaby godna polecenia, ale niestety pilot ciągle leciał do przodu, tak jakby był sam na wakacjach. Przed wysiadaniem z autokaru nigdy nie podawał informacji odnośnie tego, gdzie idziemy, co będziemy robić i na ile czasu. Podawał tylko krótką informację ludziom, którzy siedzieli z przodu autokaru, zamiast tego, żeby powiedzieć to przez mikrofon. Wysiadał i leciał nie czekając na wysiadających ludzi. Tak samo nie wiadomo było przy powrocie do autokaru ile czasu będziemy jechać i dokąd. Wieczorem, gdy autokar przyjeżdżał do hotelu, pilot wysiadał i leciał załatwiać coś w recepcji, nie mówiąc ani słowa, że jesteśmy w hotelu, że można wysiadać, zabierać bagaże i kierować się do hotelu. Druga kwestia to hotele. O kiepskim standardzie niektórych pokoi nie będziemy pisać, ale to, że kilkakrotnie hotele nie posiadały windy, a zakwaterowane byłyśmy na 2. piętrze to jest karygodne. Codzienna zmiana hotelu i niekiedy bardzo wczesne wykwaterowanie np. o 6:00 rano wymaga windy, żeby wygodnie wnieść i znieść bagaże. Nie każdy jest w stanie targać przez kilka pięter ciężkie. Przy takiej cenie i rodzaju wycieczki winda jest niezbędna. Jesteśmy wieloletnimi klientami Itaki. Na tę wycieczkę próbowałyśmy z córką już od 3-ech lat pojechać, niestety była odwoływana. Zależało nam na niej, gdyż mąż na niej był wcześniej i polecał ją. Moja rodzina wiele podróżowała i podróżuje, nie tylko z państwa biurem. Ale nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się z takim zachowaniem pilota i takimi hotelami. Okazało się to bardzo nie miła niespodzianką. Jednak ogólnie jesteśmy zadowolone z wycieczki. Bardzo kompetentni i mili kierowcy, bezpiecznie prowadzili autokar przez całą wycieczkę. Za to duży plus. Po drugie- gdyby pilot trochę poprawił swoje zachowanie, to byłby naprawdę niezły, gdyż widać było, że ma dużą wiedzę i gdy podchodziło się i pytało się go osobiście o te potrzebne informacje, to oczywiście je podawał. No i oczywiście wspaniałe miejsca, widoki, szkoda, że trochę mało czasu było w Le Mont Saint Michael. Przydałaby się też możliwość zatrzymania przy którymś z malowniczych pól lawendowych na zdjęcia, czego bardzo zabrakło, a taką chęć cała grupa sygnalizowała. Ostatnia sugestia to możliwość wyboru pomiędzy przejazdem nocnym, a dłuższym dojazdem ale z postojem na nocleg. Kiedyś byłyśmy na takiej wycieczce w Bawarii chyba od Triady, z taką właśnie możliwością. Było to bardzo wygodne i bezpieczniejsze. Szczególnie wspominamy to po tym, jak kilka dni od powrotu z Francji miał miejsce straszny wypadek polskiego autokaru i dwóch busów właśnie w nocy, pod Dreznem.
 • 5
 • 2
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
свернуть
4/6
41-50 lat, Пары Июль 2014
Wycieczka ciekawa, program urozmaicony, opieka pilota dobra. Niektóre punkty programu przereklamowane, np. zamiast 'klasztoru'St-Paul-de-Mausole i historii życia van Gogha oraz ruin (...) развернуть
Wycieczka ciekawa, program urozmaicony, opieka pilota dobra. Niektóre punkty programu przereklamowane, np. zamiast 'klasztoru'St-Paul-de-Mausole i historii życia van Gogha oraz ruin Glanum dużo ciekawsze byłoby zwiedzanie samego miasteczka w dzień targowy. Francuscy przewodnicy to często duża strata czasu, który powinien być przeznaczony na powłóczenie się i poznanie atmosfery prowincjonalnej Francji.
 • 4
 • 2
 • 2
 • 3
 • 4
 • 4
свернуть
5/6
41-50 lat, Пары Июль 2014
Trochę zbyt dużo obiektów do zwiedzenia na trasie i w konsekwencji mało wolnego czasu. Czasami brakowało mi go, żeby usiąść w jakiejś uroczym miejscu i wypić spokojnie kawę. Wszystko robi (...) развернуть
Trochę zbyt dużo obiektów do zwiedzenia na trasie i w konsekwencji mało wolnego czasu. Czasami brakowało mi go, żeby usiąść w jakiejś uroczym miejscu i wypić spokojnie kawę. Wszystko robi się w biegu.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
свернуть
5/6
50+ lat, Пары Июль 2014
wycieczka ogólnie ciekawa, organizacja bardzo dobra, pilot super, bardzo zaangażowany, konsekwentnie realizujący program i pomocny w codziennych sytuacjach. Niestety całość popsuła bardzo (...) развернуть
wycieczka ogólnie ciekawa, organizacja bardzo dobra, pilot super, bardzo zaangażowany, konsekwentnie realizujący program i pomocny w codziennych sytuacjach. Niestety całość popsuła bardzo niska jakość hoteli. Tylko jeden był na przyzwoitym poziomie mimo, że ilość gwiazdek wszystkich hoteli była taka sama. Hotele na drugi i ostatni nocleg przed Paryżem - beznadziejne. Szczególnie ten ostatni raczej nadawał się do remontu, a nie na nocleg. Brudno i z idiotycznym system włączania prysznica przy umywalce. Wszystko zachlapane wodą. Zresztą nikt tam nie nocował oprócz nas. Francuzi zatrzymywali się obok w F1. O czymś to świadczy. Przesada z tą oszczędnością przy tak drogiej wycieczce. Brak czterech obiadokolacji to też chwyt marketingowy nie pokazujący realnej ceny wycieczki i znacząco obniżający komfort wypoczynku!
 • 5
 • 2
 • 3
 • 3
 • 4
 • 3
свернуть
6/6
50+ lat, Пары Июнь 2014
O wycieczce marzyłam od dawna. Program obejmujący miejsca nietypowe jest bardzo dobry. ma to również znaczenie dla swobody zwiedzania, nie sa to miejsce oblegane przez turystów a (...) развернуть
O wycieczce marzyłam od dawna. Program obejmujący miejsca nietypowe jest bardzo dobry. ma to również znaczenie dla swobody zwiedzania, nie sa to miejsce oblegane przez turystów a urocze. Objazd Francji 'opłotkami' jest bardzo ciekawy. Wiele miejsc jest wręcz wzruszających np. wąwóz Verdon, jaskinie ze śladami talentu i pasji pierwszych ludzi, przyroda Camarque. Wzruszający jest zamek Montgeofroy, w posiadaniu od wieków w tej samej rodzinie, zachowany w formie nieskalanej. W Polsce z uwagi na przemiany w ostatniej naszej historii takiego zamku nie mogło być. Stare, średniowieczne kamienne miasteczka, które niezniszczone przetrwały do naszych czasów nie są nachalnie remontowane ale pozostawione w swojej formie - i budzą podziw. Poprzednia wersja programu wycieczki nie obejmowała Paryża, na rzecz Dijon / chyba/. Sądzę, że Paryż ma być 'wisienka na torcie', ma być atrakcją dla turystów , którzy w Paryżu nie byli nigdy. Moim zdaniem odbiega od koncepcji programu, chyba, ze pokazałoby sie Paryż, 'którego nie oglądali twoi sąsiedzi'. Czyli Paryż tajemnic i sekretów. Ale to wyższa szkoła jazdy, bo jak nie pokazać Wieży, skoro sama się stale pokazuje..Było fajnie przebiec przez ten Paryż i odświeżyć sobie wspomnienia. Dobór pilota , pana Andrzeja był właściwy. perfekcyjnie zna język francuski / wiele tłumaczeń miejscowych przewodników/, duża wiedza historii, geografii terenu, obyczaju i kultury. Przekaz czytelny dla każdego, opieka pilota wspaniała. Przejście przez zatłoczony Paryż z użyciem metra w godzinach szczytu - perfekcyjne. NIkt się nie zagubił a było 25 osób. Logistyka wycieczki bez zarzutu. Kierowcy bardzo sprawni, zwłaszcza w trudnym i krętym terenie. Hotele skromne ale wystarczające. w dwóch hotelach można było skorzystać z basenów kąpielowych, co przy upale było bardzo atrakcyjne. Hotele w większości miały windy, Wyżywienie skromne ale wystarczające i zdrowe. Nie pierwszy raz korzystam z usług ITAKI i nie zawiodłam się.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
свернуть
5/6
50+ lat, Пары Июнь 2014
Wycieczka super w zakresie trasy. Minusem był brak części obiadokolacji. Wskazane są nawet kosztem podniesienia ceny. Minusem również były hotele na obrzeżach, co uniemożliwiało (...) развернуть
Wycieczka super w zakresie trasy. Minusem był brak części obiadokolacji. Wskazane są nawet kosztem podniesienia ceny. Minusem również były hotele na obrzeżach, co uniemożliwiało zwiedzanie miast.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 5
 • 5
свернуть

Детали предложения

Twój wybór wczasów

Tam, gdzie nie byli Twoi sąsiedzi

zmień wariant wakacji
 • Только проживание
Выбрать
81 394 Rub
Вы экономите: 14 936 RUB
Взрослый
66 457rub
Общая сумма sprawdź szczegóły ceny 132 914 rub razem
Вы экономите 14 936 RUB
Заказать
Вы перейдете к безопасному процессу бронирования
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter