phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Search Results Tam, gdzie nie byli Twoi sąsiedzi

Offer advantages

 • magiczna Prowansja
 • piękny wąwóz Verdon
 • z wizytą u Moneta

Tam, gdzie nie byli Twoi sąsiedzi Code: XFRSASI

Route
PLN
Itaka

Tam, gdzie nie byli Twoi sąsiedzi

Code: XFRSASI
Description

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Francji.

2. DZIEŃ. ÈZE
Przyjazd do ÈZE, pięknego miasteczka, którego ulice i domy wykuto w skale. Starannie odnowione i ukwiecone domy, liczne galerie i warsztaty rzemieślników przyciągają tu co roku tysiące turystów. Wizyta w perfumerii Galimard, gdzie produkuje się perfumy, mydła i kosmetyki. Zwiedzanie Jardin Exotique, z którego rozciąga się przepiękny widok. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. BIOT – SAINT-PAUL-DE-VENCE – ANTIBES – MOUGINS
Śniadanie. Wyjazd do BIOT, malowniczej wioski znanej z produkcji ceramiki i szkła. Następnie zwiedzanie SAINT-PAUL-DE-VENCE, doskonale zachowanego średniowiecznego miasteczka, które zyskało sławę dzięki słynnym artystom, którzy mieszkali tu i pracowali. Przejazd do ANTIBES, wysokiej klasy letniska z surowym Starym Miastem, portem jachtowym i długą plażą. Zwiedzanie niezwykłego muzeum Picassa, mieszczącego się w zamku Grimaldich. Spacer po MOUGINS, pięknym miasteczku położonym na szczycie wzgórza, z wiekowymi budowlami kamiennymi, licznymi galeriami i krętymi uliczkami. Wizyta w muzeum fotografii. Do najchętniej oglądanych eksponatów należą portrety Picassa, który ostatnie lata życia spędził właśnie w Mougins. Kolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. WĄWÓZ VERDON – MOUSTIERS-SAINTE-MARIE – SISTERON
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WĄWOZU VERDON, najpiękniejszego wąwozu Europy. Strome wapienne ściany opadają 700 m w dół ku wąskiemu korytu rzeki. Szmaragdowa woda, malownicze urwiska i niezwykła roślinność sprawiają, że wizyta nad wąwozem pozostawia niezapomniane wrażenia. Krótki odpoczynek w przepięknej miejscowości MOUSTIERS-SAINTE-MARIE, słynącej m.in. z wyrobu delikatnie zdobionych fajansów. Na szczególną uwagę zasługuje kaplica Notre-Dame-de-Beauvoir, umieszczona wysoko nad miastem, w szczelinie między skałami. Przejazd do SISTERON, ufortyfikowanego miasta z imponującą cytadelą, położonego na przełomie rzeki Durance. Kolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ. SAINT-RÉMY-DE-PROVENCE – PARK CAMARGUE – AIGUES-MORTES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do SAINT-RÉMY-DE-PROVENCE położonego u podnóża mini szczytów Alpilles (zdrobnienie od Alp). W historię tego miasta wpisały się dwie wielkie postaci: Vincent van Gogh i Nostradamus. St-Rémy to miejsce, gdzie udało się zachować autentyczny styl prowansalskiego życia. Zwiedzanie: jeden z najpiękniejszych klasztorów Prowansji – St-Paul-de-Mausole, gdzie przebywał van Gogh po obcięciu sobie ucha; Glanum – ruiny rzymskiego miasta; stare miasto z fontannami, brukowanymi uliczkami i domem Nostradamusa. Przejazd do PARKU CAMARGUE w delcie Rodanu, gdzie zobaczyć można żyjące na wolności czaple białe, ibisy, białe konie, flamingi i zimorodki. Zwiedzanie AIGUES-MORTES, wspaniale zachowanego warownego miasta otoczonego potężnym murem, który ma prawie 2 km długości. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ. PONT DU GARD – ALBI – CORDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PONT DU GARD – trzypiętrowego odcinka rzymskiego akweduktu biegnącego z Uzès do Nîmes, przerzuconego nad rzeką Gardon. Przejazd do ALBI, miasta, którego dzieje wiążą się nierozerwalnie z historią katarów. Wizyta w muzeum Toulouse-Lautreca, zwiedzanie okazałej katedry Ste-Cécile. Przejazd do CORDES, miasteczka położonego nad rzeką Cérou, o którym Albert Camus pisał: „wszystko jest tu piękne, nawet żal”. Cordes położone jest na stożkowatym wzgórzu i było niegdyś warownią katarów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. CAHORS – PECH MERLE – ROCAMADOUR
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CAHORS, otoczonego przez rzekę Lot. Zwiedzanie: Stare Miasto, wieża forteczna, ufortyfikowany most Valentré. Wyjazd do ST-CIRQ-LAPOPIE – jednej z najładniejszych wiosek położonej na zalesionej wapiennej skale nad rzeką Lot. Przejazd do PECH MERLE – grupy jaskiń ze stalagmitami, stalaktytami i pięknymi rysunkami zwierząt. Grotte du Pech Merle to liczące 25 000 lat stanowisko prehistoryczne. Trasa zwiedzania prowadzi przez kamienne komnaty zdobione malowidłami cętkowanych koni oraz wyobrażeniami bizonów i mamutów. Przejazd do ROCAMADOUR, leżącego na wapiennej skale wyrastającej z wąwozu. Zwiedzanie: zamek, bazylika St-Sauveur, grobowiec św. Amadoura. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ. SARLAT – DOMME – UZERCHE
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do SARLAT. Spacer po zbudowanym ze złocistego kamienia mieście, bogatym w renesansowe kamienice: Place de la Liberté – renesansowe centrum miasta: rue de la République i rue de la Salamandre z typowymi dla miasta zabudowaniami, katedra. Przejazd do DOMME, miasteczka, które zachwyca malowniczym położeniem na skalnym masywie nad brzegiem rzeki Dordogne i niezwykłą plątaniną wąskich przejść, uliczek, bram i ciemnożółtych domów. Następnie wizyta w UZERCHE – mieście zwanym „perłą regionu Limousin”, stojącym na skalistym wzniesieniu nad wodami Wezery. Ponad dachami ciasno stojących budynków wyrastają dzwonnice i wieże strzelnicze, które łączą schody i umocnienia. Kolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

9. DZIEŃ. MONTGEOFFROY – MONT-SAINT-MICHEL
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MONTGEOFFROY, eleganckiego zamku położonego w Dolinie Loary. Program wizyty obejmuje wnętrza z oryginalnymi gobelinami i meblami w stylu Ludwika XVI, warzywnik, salę z siodłami oraz stajnię z kolekcją powozów. Przejazd do MONT-SAINT-MICHEL, jednego z najciekawszych i najbardziej malowniczych zespołów zabytkowych we Francji, położonego na skalistej, stożkowatej wysepce, połączonej z lądem groblą. Wyspę otaczają mury obronne. Spacer po Grande Rue Wielkimi Schodami do bram opactwa. Zwiedzanie klasztoru, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

10. DZIEŃ. CAMAMBERT – GIVERNY
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie regionu Pays d’Auge, ojczyzny cydru, calvadosu i camemberta, pokrytej polami, zalesionymi dolinami, sadami i farmami mlecznymi. Przejazd do CAMEMBERT – miejscowości znanej przede wszystkim miłośnikom sera. Wizyta w wytwórni sera. Następnie degustacja calvadosu w pobliskiej destylarni, znajdującej się w malowniczym zamku. Wyjazd do GIVERNY, pięknej wioski, w której ostatnie lata życia spędził Claude Monet, goszcząc pod swym dachem Cézanne’a, Matisse’a i Renoira. Namalował tu m.in. cykl „Nenufary”, znajdujący się obecnie w paryskiej oranżerii Tuileries i w Muzeum Marmottan. Odwiedzający Giverny mogą spacerować po tych samych alejach, po których przechadzał się genialny malarz, mogą zwiedzić dom i ogród Moneta. Na szczególną uwagę zasługują właśnie ogrody: kwiatowy i wodny, zaprojektowane i troskliwie pielęgnowane przez Moneta. Kolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

11. DZIEŃ. PARYŻ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do centrum PARYŻA. 9-godzinne zwiedzanie miasta (w trakcie zwiedzania przejazdy metrem): kościół św. Seweryna, Łuk Triumfalny – symbol Francji, Champs-Élysées cieszące się sławą najpiękniejszej ulicy świata, Pola Marsowe u stóp wieży Eiffla, rejs statkiem po Sekwanie. Wyjazd do Polski.

12. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

9 noclegów w hotelach** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 9 śniadań, 4 obiadokolacje w restauracjach FLUNCH (typu self-service) • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, degustacje i rejs po Sekwanie: ok. 190 EUR.
 2. Przejazdy po Paryżu środkami komunikacji miejskiej.
 3. Trasa wycieczki objazdowej przebiega m.in. przez Niemcy:
  • Niemcy: podczas postojów w Niemczech wymagane jest zakrywanie ust i nosa maseczką medyczną (z filtrem FFP2 lub KN95). Nakaz noszenia maseczki dotyczy również otwartej przestrzeni, gdy nie da się zachować wymaganego odstępu 1,5 m.
 4. Wprowadzenie obostrzeń związanych z COVID-19 we Francji może wiązać się z dodatkowymi wymogami podczas realizacji programu, które należy spełnić we własnym zakresie i na własny koszt. Szczegóły na: https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/francja/#na-miejscu

Region information
Region gallery

France

Elegancka i wyrafinowana, ma do zaoferowania zabytkowe miasta, piękne góry i wspaniałe kurorty. Najczęściej jednak odwiedzany jest Paryż – marzenie każdego. Być, zobaczyć, spacerować małymi uliczkami i szerokimi bulwarami, zachwycić się zapachami i przytulnymi kafejkami.

Location on the map Route

​Èze • Biot • Saint-Paul-de-Vence • Antibes • Mougins • Wąwóz Verdon • Moustiers-Sainte-Marie • Sisteron • Saint-Rémy-de-Provence • Park Camargue • Aigues-Mortes • Pont du Gard • Albi • Cordes • Cahors • St-Cirq-Lapopie • Pech Merle • Rocamadour • Sarlat • Domme • Uzerche • Montgeoffroy • Mont-Saint-Michel • Camembert • Giverny • Paryż

Miejsca z listy „najpiękniejsze miasteczka Francji”, niezwykłe pejzaże, odnajdowanie śladów słynnych artystów, tajemnic historii i prehistorii i klasyka paryska na zakończenie pobytu we Francji. Na trasie wycieczki są miejsca światowej sławy, a także czarujące miasteczka, gdzie zatrzymał się czas. Niepowtarzalny, autorski program, od lat ceniony przez naszych klientów. Długość trasy we Francji: ok. 3800 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Francji.
2. DZIEŃ. ÈZE
Przyjazd do ÈZE, pięknego miasteczka, którego ulice i domy wykuto w skale. Starannie odnowione i ukwiecone domy, liczne galerie i warsztaty rzemieślników przyciągają tu co roku tysiące turystów. Wizyta w perfumerii Galimard, gdzie produkuje się perfumy, mydła i kosmetyki. Zwiedzanie Jardin Exotique, z którego rozciąga się przepiękny widok. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
3. DZIEŃ. BIOT – SAINT-PAUL-DE-VENCE – ANTIBES – MOUGINS
Śniadanie. Wyjazd do BIOT, malowniczej wioski znanej z produkcji ceramiki i szkła. Następnie zwiedzanie SAINT-PAUL-DE-VENCE, doskonale zachowanego średniowiecznego miasteczka, które zyskało sławę dzięki słynnym artystom, którzy mieszkali tu i pracowali. Przejazd do ANTIBES, wysokiej klasy letniska z surowym Starym Miastem, portem jachtowym i długą plażą. Zwiedzanie niezwykłego muzeum Picassa, mieszczącego się w zamku Grimaldich. Spacer po MOUGINS, pięknym miasteczku położonym na szczycie wzgórza, z wiekowymi budowlami kamiennymi, licznymi galeriami i krętymi uliczkami. Wizyta w muzeum fotografii. Do najchętniej oglądanych eksponatów należą portrety Picassa, który ostatnie lata życia spędził właśnie w Mougins. Kolacja. Powrót do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ. WĄWÓZ VERDON – MOUSTIERS-SAINTE-MARIE – SISTERON
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WĄWOZU VERDON, najpiękniejszego wąwozu Europy. Strome wapienne ściany opadają 700 m w dół ku wąskiemu korytu rzeki. Szmaragdowa woda, malownicze urwiska i niezwykła roślinność sprawiają, że wizyta nad wąwozem pozostawia niezapomniane wrażenia. Krótki odpoczynek w przepięknej miejscowości MOUSTIERS-SAINTE-MARIE, słynącej m.in. z wyrobu delikatnie zdobionych fajansów. Na szczególną uwagę zasługuje kaplica Notre-Dame-de-Beauvoir, umieszczona wysoko nad miastem, w szczelinie między skałami. Przejazd do SISTERON, ufortyfikowanego miasta z imponującą cytadelą, położonego na przełomie rzeki Durance. Kolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
5. DZIEŃ. SAINT-RÉMY-DE-PROVENCE – PARK CAMARGUE – AIGUES-MORTES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do SAINT-RÉMY-DE-PROVENCE położonego u podnóża mini szczytów Alpilles (zdrobnienie od Alp). W historię tego miasta wpisały się dwie wielkie postaci: Vincent van Gogh i Nostradamus. St-Rémy to miejsce, gdzie udało się zachować autentyczny styl prowansalskiego życia. Zwiedzanie: jeden z najpiękniejszych klasztorów Prowansji – St-Paul-de-Mausole, gdzie przebywał van Gogh po obcięciu sobie ucha; Glanum – ruiny rzymskiego miasta; stare miasto z fontannami, brukowanymi uliczkami i domem Nostradamusa. Przejazd do PARKU CAMARGUE w delcie Rodanu, gdzie zobaczyć można żyjące na wolności czaple białe, ibisy, białe konie, flamingi i zimorodki. Zwiedzanie AIGUES-MORTES, wspaniale zachowanego warownego miasta otoczonego potężnym murem, który ma prawie 2 km długości. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
6. DZIEŃ. PONT DU GARD – ALBI – CORDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PONT DU GARD – trzypiętrowego odcinka rzymskiego akweduktu biegnącego z Uzès do Nîmes, przerzuconego nad rzeką Gardon. Przejazd do ALBI, miasta, którego dzieje wiążą się nierozerwalnie z historią katarów. Wizyta w muzeum Toulouse-Lautreca, zwiedzanie okazałej katedry Ste-Cécile. Przejazd do CORDES, miasteczka położonego nad rzeką Cérou, o którym Albert Camus pisał: „wszystko jest tu piękne, nawet żal”. Cordes położone jest na stożkowatym wzgórzu i było niegdyś warownią katarów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
7. DZIEŃ. CAHORS – PECH MERLE – ROCAMADOUR
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CAHORS, otoczonego przez rzekę Lot. Zwiedzanie: Stare Miasto, wieża forteczna, ufortyfikowany most Valentré. Wyjazd do ST-CIRQ-LAPOPIE – jednej z najładniejszych wiosek położonej na zalesionej wapiennej skale nad rzeką Lot. Przejazd do PECH MERLE – grupy jaskiń ze stalagmitami, stalaktytami i pięknymi rysunkami zwierząt. Grotte du Pech Merle to liczące 25 000 lat stanowisko prehistoryczne. Trasa zwiedzania prowadzi przez kamienne komnaty zdobione malowidłami cętkowanych koni oraz wyobrażeniami bizonów i mamutów. Przejazd do ROCAMADOUR, leżącego na wapiennej skale wyrastającej z wąwozu. Zwiedzanie: zamek, bazylika St-Sauveur, grobowiec św. Amadoura. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
8. DZIEŃ. SARLAT – DOMME – UZERCHE
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do SARLAT. Spacer po zbudowanym ze złocistego kamienia mieście, bogatym w renesansowe kamienice: Place de la Liberté – renesansowe centrum miasta: rue de la République i rue de la Salamandre z typowymi dla miasta zabudowaniami, katedra. Przejazd do DOMME, miasteczka, które zachwyca malowniczym położeniem na skalnym masywie nad brzegiem rzeki Dordogne i niezwykłą plątaniną wąskich przejść, uliczek, bram i ciemnożółtych domów. Następnie wizyta w UZERCHE – mieście zwanym „perłą regionu Limousin”, stojącym na skalistym wzniesieniu nad wodami Wezery. Ponad dachami ciasno stojących budynków wyrastają dzwonnice i wieże strzelnicze, które łączą schody i umocnienia. Kolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
9. DZIEŃ. MONTGEOFFROY – MONT-SAINT-MICHEL
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MONTGEOFFROY, eleganckiego zamku położonego w Dolinie Loary. Program wizyty obejmuje wnętrza z oryginalnymi gobelinami i meblami w stylu Ludwika XVI, warzywnik, salę z siodłami oraz stajnię z kolekcją powozów. Przejazd do MONT-SAINT-MICHEL, jednego z najciekawszych i najbardziej malowniczych zespołów zabytkowych we Francji, położonego na skalistej, stożkowatej wysepce, połączonej z lądem groblą. Wyspę otaczają mury obronne. Spacer po Grande Rue Wielkimi Schodami do bram opactwa. Zwiedzanie klasztoru, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
10. DZIEŃ. CAMAMBERT – GIVERNY
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie regionu Pays d’Auge, ojczyzny cydru, calvadosu i camemberta, pokrytej polami, zalesionymi dolinami, sadami i farmami mlecznymi. Przejazd do CAMEMBERT – miejscowości znanej przede wszystkim miłośnikom sera. Wizyta w wytwórni sera. Następnie degustacja calvadosu w pobliskiej destylarni, znajdującej się w malowniczym zamku. Wyjazd do GIVERNY, pięknej wioski, w której ostatnie lata życia spędził Claude Monet, goszcząc pod swym dachem Cézanne’a, Matisse’a i Renoira. Namalował tu m.in. cykl „Nenufary”, znajdujący się obecnie w paryskiej oranżerii Tuileries i w Muzeum Marmottan. Odwiedzający Giverny mogą spacerować po tych samych alejach, po których przechadzał się genialny malarz, mogą zwiedzić dom i ogród Moneta. Na szczególną uwagę zasługują właśnie ogrody: kwiatowy i wodny, zaprojektowane i troskliwie pielęgnowane przez Moneta. Kolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
11. DZIEŃ. PARYŻ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do centrum PARYŻA. 9-godzinne zwiedzanie miasta (w trakcie zwiedzania przejazdy metrem): kościół św. Seweryna, Łuk Triumfalny – symbol Francji, Champs-Élysées cieszące się sławą najpiękniejszej ulicy świata, Pola Marsowe u stóp wieży Eiffla, rejs statkiem po Sekwanie. Wyjazd do Polski.
12. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 9 noclegów w hotelach** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 9 śniadań, 4 obiadokolacje w restauracjach FLUNCH (typu self-service) • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, degustacje i rejs po Sekwanie: ok. 190 EUR.
 2. Przejazdy po Paryżu środkami komunikacji miejskiej.
 3. Trasa wycieczki objazdowej przebiega m.in. przez Niemcy:
  • Niemcy: podczas postojów w Niemczech wymagane jest zakrywanie ust i nosa maseczką medyczną (z filtrem FFP2 lub KN95). Nakaz noszenia maseczki dotyczy również otwartej przestrzeni, gdy nie da się zachować wymaganego odstępu 1,5 m.
 4. Wprowadzenie obostrzeń związanych z COVID-19 we Francji może wiązać się z dodatkowymi wymogami podczas realizacji programu, które należy spełnić we własnym zakresie i na własny koszt. Szczegóły na: https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/francja/#na-miejscu
Reviews (23)

Ogólna ocena organizacji wycieczki

4.8/6

Customers have awarded:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
Pozostałe oceny
 • 5.4
 • 4.1
 • 4.7
 • 4.8
 • 4.4

Show reviews from:

2/6
50+ lat, Solo september 2022
Wycieczka bardzo interesująca, ciekawa, miejsca do zwiedzania wybrane bardzo dobrze, lecz ktoś kto to komponował nie pomyślał ,żeby to wszystlko sprawdzić w sęsie czasowym( ciągnąć za sobą dużą (...) expand
Wycieczka bardzo interesująca, ciekawa, miejsca do zwiedzania wybrane bardzo dobrze, lecz ktoś kto to komponował nie pomyślał ,żeby to wszystlko sprawdzić w sęsie czasowym( ciągnąć za sobą dużą grupę ludzi) jest to niewykonalne bez strat w jakości całej wycieczki. Wieczny pośpiech, nie ma czasu na zdjęcia, zakupy( a jak to w miejscach w których nie można nic kupić) brak możliwości spokojnego zjedzenia nawet małego lunchu.Brak możliwości zrobienia zakupów spożywczych ( tylko 4 kolacje, pochłaniające za dużo czasu) Tę świetną wycieczkę powinien ktoś dopracować.
 • 6
 • 5
 • 2
 • 2
 • 2
collapse
5/6
50+ lat, Groups of friends september 2022
Ładna i dobrze zorganizowana wycieczka. expand
Ładna i dobrze zorganizowana wycieczka.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Couples september 2022
Gwarantem dobrej jakości wycieczki był jej program oraz doskonała pilotka p. Magdalena, która swoją doskonałą znajomością Francji i języka z jego idiomami w sposób istotny podniosła jakość (...) expand
Gwarantem dobrej jakości wycieczki był jej program oraz doskonała pilotka p. Magdalena, która swoją doskonałą znajomością Francji i języka z jego idiomami w sposób istotny podniosła jakość imprezy. Cieszę się, że wcześniejsze opinie w internecie o złej jakości hoteli w zasadzie się nie potwierdziły.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 3
collapse
5/6
41-50 lat, Solo september 2022
" Tam gdzie nie byli Twoi Sąsiedzi " - super wycieczka, zwiedzony kawał Francji, świetna pilotka expand
" Tam gdzie nie byli Twoi Sąsiedzi " - super wycieczka, zwiedzony kawał Francji, świetna pilotka
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
collapse
6/6
50+ lat, Couples september 2022
Wycieczka była bardzo atrakcyjna, aczkolwiek nie należała do najłatwiejszych. Wymagała sporej kondycji fizycznej, dając jednak w zamian możliwość poznania bardzo wielu mało znanych miejsc. Trasa (...) expand
Wycieczka była bardzo atrakcyjna, aczkolwiek nie należała do najłatwiejszych. Wymagała sporej kondycji fizycznej, dając jednak w zamian możliwość poznania bardzo wielu mało znanych miejsc. Trasa wiodąca praktycznie przez całą Francję pozwoliła zapoznać się z zabytkami, krajobrazami, architekturą i kulturą zarówno dużych miast, jak i dalekiej prowincji. Wizyty u lokalnych producentów wzbogaciły program zwiedzania i niewątpliwie uzupełniły wiedzę uczestników.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
collapse
6/6
41-50 lat, Solo september 2022
Bardzo dobry urozmaicony program pilot bardzo sympatyczny i pomocny brakowało mi.informacji na temat życia codziennego mieszkańców odwiedzanych miejscowości, tego co otaczało jadąc autokarem, (...) expand
Bardzo dobry urozmaicony program pilot bardzo sympatyczny i pomocny brakowało mi.informacji na temat życia codziennego mieszkańców odwiedzanych miejscowości, tego co otaczało jadąc autokarem, bardzo dobry pomysł z flunch, autokar z niewygifnymi sieddzeniami ale kierowcy bardzo dobrzy sympatyczni i pomocni, hotele na jedną noc bardzo dobre chociaż nieraz bardzo małe pokoje
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Solo september 2022
Wycieczka pełna małych urokliwych miasteczek. Pokazuje uroki Francji. Hotele były ok. Ogólnie wycieczka spełniła moje oczekiwania i zostawiła dużo pozytywnychh wspomnień. expand
Wycieczka pełna małych urokliwych miasteczek. Pokazuje uroki Francji. Hotele były ok. Ogólnie wycieczka spełniła moje oczekiwania i zostawiła dużo pozytywnychh wspomnień.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Solo september 2022
wspaniała, absolutnie spełniła moje oczekiwania expand
wspaniała, absolutnie spełniła moje oczekiwania
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
collapse
4/6
41-50 lat, Couples june 2022
Plusy wycieczki: - odpowiednio długa - ciekawy program obejmujący małe, urocze francuskie miasteczka - wygodny autokar ze sprawnie działającą klimatyzacją, sympatyczni panowie (...) expand
Plusy wycieczki: - odpowiednio długa - ciekawy program obejmujący małe, urocze francuskie miasteczka - wygodny autokar ze sprawnie działającą klimatyzacją, sympatyczni panowie kierowcy - dobre śniadania w formie bufetu Minusy wycieczki: - tragiczny hotel pod Paryżem - ujęcie Paryża w programie zwiedzania - obiadokolacje w sieci flunch tylko w wybrane dni - brak noclegu tranzytowego chociaż w jedną stronę Ogólnie wycieczka udana z południa na północ Francji - byłyśmy na początku czerwca, pogoda dopisała, dużo słońca, na południu Francji było nawet 43 stopnie. - Najciekawsze były te małe, cudowne francuskie miasteczka - hotele dobre, nawet te 2gwiazdkowe, zwłaszcza podwójne pokoje w apart hotelach z aneksami kuchennymi. Porażką był jedynie hotel pod Paryżem, według google 900 m od lotniska. Samoloty co 5 minut. Brudno, ciasno, wc bez deski klozetowej, 10 minut po rozpoczęciu śniadania już nie było praktycznie nic. Umieszczenie Paryża w programie tej wycieczki jest bez sensu i ma się nijak do tytułu „Tam gdzie nie byli twoi sąsiedzi”. Gdyby jeszcze ten program obejmował zwiedzanie jakiegoś muzeum czy galerii malarstwa, może by to miało jakikolwiek sens. A tak bezsensowny spacer donikąd i nudny rejs po Sekwanie na zakończenie. - dużym minusem jest dla mnie brak zorganizowania obiadokolacji we wszystkie dni wycieczki! !
 • 5
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
collapse
4/6
50+ lat, Couples june 2022
Ciekawy program,piękne miejscowości,przepiękne widoki. expand
Ciekawy program,piękne miejscowości,przepiękne widoki.
 • 5
 • 3
 • 5
 • 4
 • 4
collapse
5/6
50+ lat, Couples june 2022
Wspaniała wycieczka ukazująca różnorodność regionów Francji. Oddziaływująca na zmysły, zapachy, barwy i smaki, a w szczególności w cudownej Prowansji! Urocze, zachwycające miasteczka spełniły (...) expand
Wspaniała wycieczka ukazująca różnorodność regionów Francji. Oddziaływująca na zmysły, zapachy, barwy i smaki, a w szczególności w cudownej Prowansji! Urocze, zachwycające miasteczka spełniły nasze oczekiwania. Całość programu bardzo dobrze zaplanowana. Słowa podziwu i uznania dla panów kierowców, którzy wykazali się doskonałą precyzją, umiejętnościami i stalowymi nerwami w trudnym terenie. Pani pilot z dużym poczuciem humoru, starała się abyśmy w ciągu dnia zobaczyli, jak najwięcej. Hotele ogólnie w dobrym standardzie oprócz dwóch(drugi i ostatni podczas pobytu), myślę że biuro powinno zmienić je na inne. Posiłki smaczne, wystarczające, bez zastrzeżeń. Podczas całej wycieczki dużym plusem była przepiękna, słoneczna pogoda, jak na prawdziwe francuskie wakacje przystało:) Dodatkowo bardzo dobrym pomysłem były dwa pierwsze noclegi w samym centrum Nicei, co dało możliwość samodzielnego zwiedzenia tego znanego miasta. Podróż ta na zawsze pozostanie w naszej pamięci, Francja jest godna zwiedzenia! Vive la France! Mamy w planach kolejne wycieczki z biurem Itaka.
 • 6
 • 4
 • 6
 • 5
 • 6
collapse
3/6
50+ lat, Couples june 2022
Jest 21 wiek a Biuro zaoferowało turystom wycieczkę ,owszem ciekawą i oryginalną programowo / można nawet tak powiedzieć /, ale niestety warunki mieszkaniowe w jakich musieli mieszkać turyści (...) expand
Jest 21 wiek a Biuro zaoferowało turystom wycieczkę ,owszem ciekawą i oryginalną programowo / można nawet tak powiedzieć /, ale niestety warunki mieszkaniowe w jakich musieli mieszkać turyści to wręcz katastrofa. Dotyczy to przede wszystkim 2 miejsc spania. Pierwsze miejsce to trzeci nocleg /po 2 noclegach w Nicei/. W pokoju stało łóżko , ale walizek już nie było gdzie postawić, a wszędobylski brud- podłoga lepiąca się i łazienka także brudna w której nie można się było przebrać .Urządzenia sanitarne oblepione brudem . Drugi nocleg nie do przyjęcia to ostatni- pod Paryżem. W pokoju nie można się było ruszyć /metraż/ a brud przewyższał ten, o którym pisałam wyżej . Obrzydzenie przed wejściem do łazienki. Śniadania było o 7 ale o tej godzinie nie można się było napić nawet kawy. Owszem biuro oferuje hotele 2-gwiazdkowe, ale porażające jest jeśli pokój sprawia wrażenie komórki. Myślę , że lepsze byłyby namioty . Do godziny 23, około 30 m nad domem latają samoloty /lotnisko/, bo budynek prawdo podobnie był kiedyś magazynem. 2- gwiazdkowe hotele nie muszą być przechowalnią bezdomnych /obecnie noclegownie są lepsze/ Jeśli Biuro tego nie poprawi to nikt nie będzie chciał z tego skorzystać. Niewypałem jest także pobyt ostatniego dnia w Paryżu, po nieprzespanej nocy w " hotelu- magazynie. Chodzenie od punktu do punktu a potem jazda 26 godzin do Polski. Ten punkt powinien być zlikwidowany, bo jeśli ktoś chce zobaczyć, poznać Paryż to tam pojedzie w innych okolicznościach. Ja z oferty Biura korzystam od lat i zastanawiam się czy brać jeszcze jego ofertę pod uwagę. Poczułam się przez Biuro zlekceważona i jeśli będzie tak nadal, to jestem pewna , że stracicie klientów. Nie musi być luksusu, ale choć trochę szacunku dla ludzi. Proszę wierzyć , że są nawet lokalne biura, nie potraktowały by tak swoich klientów. Tych wstrętnych wrażeń nie złagodzi nawet ciekawy program i dobra pilotka. Nie podziękuję więc Biuru ITAKA za taki pobyt. To kompromitacja, nie do wyjaśnienia. Uwagi dotycząca pobytu w Paryżu do logicznego rozważenia.
 • 5
 • 1
 • 2
 • 4
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Couples june 2022
no description expand
no description
 • 6
 • 3
 • 3
 • 5
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Solo june 2022
Szanowni Państwo ! Witam serdecznie po wycieczce i pragnę podziękować za umożliwienie zwiedzenia tak atrakcyjnej części Francji. Szczególne podziękowania kieruję pod adresem 2 (...) expand
Szanowni Państwo ! Witam serdecznie po wycieczce i pragnę podziękować za umożliwienie zwiedzenia tak atrakcyjnej części Francji. Szczególne podziękowania kieruję pod adresem 2 Panów kierowców , którzy po mistrzowsku prowadzili autokar po krętych , górskich drogach -- brawo !!! Program wycieczki był b. atrakcyjny i pozwalał mieć szerokie pojęcie o kraju , jego zabytkach i jak dzisiaj żyją jego mieszkańcy w odległych terenach . Mam nadzieję ,że moje podróże z "ITAKĄ" powtórzą się już w 2023 r. W temacie proponowanych zmian na lepsze , to radziłabym aby wybierać na noclegi do maximum "apparthotele" z uwagi na ich wyższej rangi bazę wypoczynkową i kuchenne zaplecze . Słabo prezentowały się "holete", gdyż pokoje były ciasne , bez lodówek i nawet miejsca na mały posiłek a łazienki tak małe ,że odbiegały od standartowych norm powierzchniowych ,że nie wspomnę o hotelu w pobliżu lotniska pod Paryżem , gdzie hałas od startujących samolotów był obłędny ! Będzie mi miło jeśli wezmą Państwo moje spostrzeżenia pod uwagę i będą w stanie dokonać zmian na przyszłość . Ahoj przygodo !! Teresa
 • 6
 • 2
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
4/6
41-50 lat, Couples june 2022
Program wycieczki zbyt obszerny, zbyt duże odległości do pokonania w ciągu 1 dnia. Brak czasu wolnego na kawę lub zjedzenie lokalnych produktów. Jestem ogólnie zadowolona ponieważ kocham Francję. expand
Program wycieczki zbyt obszerny, zbyt duże odległości do pokonania w ciągu 1 dnia. Brak czasu wolnego na kawę lub zjedzenie lokalnych produktów. Jestem ogólnie zadowolona ponieważ kocham Francję.
 • 5
 • 3
 • 4
 • 4
 • 5
collapse
5/6
41-50 lat, Couples september 2014
fajna wycieczka, zaangażowany Pilot Pan Andrzej duża wiedza i chęć podzielenia się nią ,gdyby zmieniono ostatni dzień programu mogła by być to wycieczka Idealna expand
fajna wycieczka, zaangażowany Pilot Pan Andrzej duża wiedza i chęć podzielenia się nią ,gdyby zmieniono ostatni dzień programu mogła by być to wycieczka Idealna
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
collapse
6/6
41-50 lat, Families july 2014
Trasa wycieczki i dobór zwiedzanych obiektów bardzo dobre, organizacja również, pilot starający się aby zawsze wszystko było zapięte na ostatni guzik.starający sie pomagać w (...) expand
Trasa wycieczki i dobór zwiedzanych obiektów bardzo dobre, organizacja również, pilot starający się aby zawsze wszystko było zapięte na ostatni guzik.starający sie pomagać w każdej sytuacji. Proponowane hotele przez ITAKĘ nie spełniły moich oczekiwań, miały zbyt niski standard, małe łazienki, małe pokoje w, których z trudem mieścił się bagaż, jedynym plusem było to,że były czyste. Uważam,że ze względu na napięty program wycieczki wszystkie kolacje powinny być organizowane przez biuro.
 • 6
 • 2
 • 4
 • 5
 • 5
 • 3
collapse
4/6
50+ lat, Couples july 2014
Wycieczka była interesująca i na pewno byłaby godna polecenia, ale niestety pilot ciągle leciał do przodu, tak jakby był sam na wakacjach. Przed wysiadaniem z autokaru nigdy nie podawał (...) expand
Wycieczka była interesująca i na pewno byłaby godna polecenia, ale niestety pilot ciągle leciał do przodu, tak jakby był sam na wakacjach. Przed wysiadaniem z autokaru nigdy nie podawał informacji odnośnie tego, gdzie idziemy, co będziemy robić i na ile czasu. Podawał tylko krótką informację ludziom, którzy siedzieli z przodu autokaru, zamiast tego, żeby powiedzieć to przez mikrofon. Wysiadał i leciał nie czekając na wysiadających ludzi. Tak samo nie wiadomo było przy powrocie do autokaru ile czasu będziemy jechać i dokąd. Wieczorem, gdy autokar przyjeżdżał do hotelu, pilot wysiadał i leciał załatwiać coś w recepcji, nie mówiąc ani słowa, że jesteśmy w hotelu, że można wysiadać, zabierać bagaże i kierować się do hotelu. Druga kwestia to hotele. O kiepskim standardzie niektórych pokoi nie będziemy pisać, ale to, że kilkakrotnie hotele nie posiadały windy, a zakwaterowane byłyśmy na 2. piętrze to jest karygodne. Codzienna zmiana hotelu i niekiedy bardzo wczesne wykwaterowanie np. o 6:00 rano wymaga windy, żeby wygodnie wnieść i znieść bagaże. Nie każdy jest w stanie targać przez kilka pięter ciężkie. Przy takiej cenie i rodzaju wycieczki winda jest niezbędna. Jesteśmy wieloletnimi klientami Itaki. Na tę wycieczkę próbowałyśmy z córką już od 3-ech lat pojechać, niestety była odwoływana. Zależało nam na niej, gdyż mąż na niej był wcześniej i polecał ją. Moja rodzina wiele podróżowała i podróżuje, nie tylko z państwa biurem. Ale nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się z takim zachowaniem pilota i takimi hotelami. Okazało się to bardzo nie miła niespodzianką. Jednak ogólnie jesteśmy zadowolone z wycieczki. Bardzo kompetentni i mili kierowcy, bezpiecznie prowadzili autokar przez całą wycieczkę. Za to duży plus. Po drugie- gdyby pilot trochę poprawił swoje zachowanie, to byłby naprawdę niezły, gdyż widać było, że ma dużą wiedzę i gdy podchodziło się i pytało się go osobiście o te potrzebne informacje, to oczywiście je podawał. No i oczywiście wspaniałe miejsca, widoki, szkoda, że trochę mało czasu było w Le Mont Saint Michael. Przydałaby się też możliwość zatrzymania przy którymś z malowniczych pól lawendowych na zdjęcia, czego bardzo zabrakło, a taką chęć cała grupa sygnalizowała. Ostatnia sugestia to możliwość wyboru pomiędzy przejazdem nocnym, a dłuższym dojazdem ale z postojem na nocleg. Kiedyś byłyśmy na takiej wycieczce w Bawarii chyba od Triady, z taką właśnie możliwością. Było to bardzo wygodne i bezpieczniejsze. Szczególnie wspominamy to po tym, jak kilka dni od powrotu z Francji miał miejsce straszny wypadek polskiego autokaru i dwóch busów właśnie w nocy, pod Dreznem.
 • 5
 • 2
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
collapse
4/6
41-50 lat, Couples july 2014
Wycieczka ciekawa, program urozmaicony, opieka pilota dobra. Niektóre punkty programu przereklamowane, np. zamiast 'klasztoru'St-Paul-de-Mausole i historii życia van Gogha oraz ruin (...) expand
Wycieczka ciekawa, program urozmaicony, opieka pilota dobra. Niektóre punkty programu przereklamowane, np. zamiast 'klasztoru'St-Paul-de-Mausole i historii życia van Gogha oraz ruin Glanum dużo ciekawsze byłoby zwiedzanie samego miasteczka w dzień targowy. Francuscy przewodnicy to często duża strata czasu, który powinien być przeznaczony na powłóczenie się i poznanie atmosfery prowincjonalnej Francji.
 • 4
 • 2
 • 2
 • 3
 • 4
 • 4
collapse
5/6
41-50 lat, Couples july 2014
Trochę zbyt dużo obiektów do zwiedzenia na trasie i w konsekwencji mało wolnego czasu. Czasami brakowało mi go, żeby usiąść w jakiejś uroczym miejscu i wypić spokojnie kawę. Wszystko robi (...) expand
Trochę zbyt dużo obiektów do zwiedzenia na trasie i w konsekwencji mało wolnego czasu. Czasami brakowało mi go, żeby usiąść w jakiejś uroczym miejscu i wypić spokojnie kawę. Wszystko robi się w biegu.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Couples july 2014
wycieczka ogólnie ciekawa, organizacja bardzo dobra, pilot super, bardzo zaangażowany, konsekwentnie realizujący program i pomocny w codziennych sytuacjach. Niestety całość popsuła bardzo (...) expand
wycieczka ogólnie ciekawa, organizacja bardzo dobra, pilot super, bardzo zaangażowany, konsekwentnie realizujący program i pomocny w codziennych sytuacjach. Niestety całość popsuła bardzo niska jakość hoteli. Tylko jeden był na przyzwoitym poziomie mimo, że ilość gwiazdek wszystkich hoteli była taka sama. Hotele na drugi i ostatni nocleg przed Paryżem - beznadziejne. Szczególnie ten ostatni raczej nadawał się do remontu, a nie na nocleg. Brudno i z idiotycznym system włączania prysznica przy umywalce. Wszystko zachlapane wodą. Zresztą nikt tam nie nocował oprócz nas. Francuzi zatrzymywali się obok w F1. O czymś to świadczy. Przesada z tą oszczędnością przy tak drogiej wycieczce. Brak czterech obiadokolacji to też chwyt marketingowy nie pokazujący realnej ceny wycieczki i znacząco obniżający komfort wypoczynku!
 • 5
 • 2
 • 3
 • 3
 • 4
 • 3
collapse
6/6
50+ lat, Couples june 2014
O wycieczce marzyłam od dawna. Program obejmujący miejsca nietypowe jest bardzo dobry. ma to również znaczenie dla swobody zwiedzania, nie sa to miejsce oblegane przez turystów a (...) expand
O wycieczce marzyłam od dawna. Program obejmujący miejsca nietypowe jest bardzo dobry. ma to również znaczenie dla swobody zwiedzania, nie sa to miejsce oblegane przez turystów a urocze. Objazd Francji 'opłotkami' jest bardzo ciekawy. Wiele miejsc jest wręcz wzruszających np. wąwóz Verdon, jaskinie ze śladami talentu i pasji pierwszych ludzi, przyroda Camarque. Wzruszający jest zamek Montgeofroy, w posiadaniu od wieków w tej samej rodzinie, zachowany w formie nieskalanej. W Polsce z uwagi na przemiany w ostatniej naszej historii takiego zamku nie mogło być. Stare, średniowieczne kamienne miasteczka, które niezniszczone przetrwały do naszych czasów nie są nachalnie remontowane ale pozostawione w swojej formie - i budzą podziw. Poprzednia wersja programu wycieczki nie obejmowała Paryża, na rzecz Dijon / chyba/. Sądzę, że Paryż ma być 'wisienka na torcie', ma być atrakcją dla turystów , którzy w Paryżu nie byli nigdy. Moim zdaniem odbiega od koncepcji programu, chyba, ze pokazałoby sie Paryż, 'którego nie oglądali twoi sąsiedzi'. Czyli Paryż tajemnic i sekretów. Ale to wyższa szkoła jazdy, bo jak nie pokazać Wieży, skoro sama się stale pokazuje..Było fajnie przebiec przez ten Paryż i odświeżyć sobie wspomnienia. Dobór pilota , pana Andrzeja był właściwy. perfekcyjnie zna język francuski / wiele tłumaczeń miejscowych przewodników/, duża wiedza historii, geografii terenu, obyczaju i kultury. Przekaz czytelny dla każdego, opieka pilota wspaniała. Przejście przez zatłoczony Paryż z użyciem metra w godzinach szczytu - perfekcyjne. NIkt się nie zagubił a było 25 osób. Logistyka wycieczki bez zarzutu. Kierowcy bardzo sprawni, zwłaszcza w trudnym i krętym terenie. Hotele skromne ale wystarczające. w dwóch hotelach można było skorzystać z basenów kąpielowych, co przy upale było bardzo atrakcyjne. Hotele w większości miały windy, Wyżywienie skromne ale wystarczające i zdrowe. Nie pierwszy raz korzystam z usług ITAKI i nie zawiodłam się.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
5/6
50+ lat, Couples june 2014
Wycieczka super w zakresie trasy. Minusem był brak części obiadokolacji. Wskazane są nawet kosztem podniesienia ceny. Minusem również były hotele na obrzeżach, co uniemożliwiało (...) expand
Wycieczka super w zakresie trasy. Minusem był brak części obiadokolacji. Wskazane są nawet kosztem podniesienia ceny. Minusem również były hotele na obrzeżach, co uniemożliwiało zwiedzanie miast.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 5
 • 5
collapse
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter