phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Search Results Gruziński kalejdoskop

Offer advantages

 • zachodnia i centralna część Gruzji
 • gruzińska uczta z folklorem
 • przejazd samochodami terenowymi do Doliny Truso
 • Jaskinia Prometeusza
 • wypoczynek nad morzem w Batumi
 • rejs po Morzu Czarnym

Gruziński kalejdoskop Code: KUTBATL

Route
1 089PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Sat 03.09 – Tue 13.09.22
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE

Gruziński kalejdoskop

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Code: KUTBATL
Description

1. DZIEŃ. TBILISI
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Gruzji na lotnisko w Kutaisi. Transfer do hotelu w TBILISI z przerwą na indywidualny posiłek w restauracji. Zakwaterowanie w hotelu. Wyjście na powitalną kolację do restauracji na starym mieście. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ. TBILISI
Śniadanie. Zwiedzanie TBILISI, stolicy Gruzji: Aleja Szota Rustawelego, spacer po starym mieście i okolicy Twierdzy Narikala, katedra Sioni, najstarszy monastyr w Tbilisi – Anczischati. Przejazd kolejką linową do twierdzy Narikala, z której rozpościera się wspaniały widok na miasto. Spacer do malowniczego wodospadu położonego nieopodal dzielnicy łaźni siarkowych. Zwiedzanie fabryki brandy Sarajishvili. Poznanie procesu wytwarzania trunku i degustacja. Czas wolny na indywidualny posiłek. Wjazd kolejką linową do najwyżej położonego parku w Tbilisi – Mtatsminda. Czas wolny na indywidualny spacer, zakup pamiątek i zdjęcia. Powrót do hotelu. Dla chętnych fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście do łaźni siarkowych i kąpiel. Na zakończenie dnia kolacja z folklorem w stylowej restauracji w centrum miasta. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. KACHETIA – MONASTYR BODBE – SIGNAGI
Śniadanie. Wyjazd do KACHETII – krainy wina i innych specjałów, regionu bogatego w średniowieczne twierdze, urokliwe miasteczka i okazałe monastyry. Przejazd do MONASTYRU BODBE, zwiedzanie miejsca pochówku św. Nino, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji. Przejazd do SIGNAGI, gdzie odbywa się najstarszy festiwal wina w Gruzji. Zwiedzanie miasteczka i wielkiego muru z czasów, kiedy Singagi było niezdobytą twierdzą. Przejazd do jednej z winnic w regionie. Degustacja wina, pokaz wypieku chleba oraz warsztaty masterclass gruzińskich potraw. Chętni wezmą udział w przygotowaniu dań. Po pracowitym dniu w kuchni supra z muzyką na żywo w winnicy. Tradycyjna gruzińska uczta z lokalnymi specjałami, domowym winem, czaczą (samogonem 40-50% wyrabianym z winogron) i tradycyjną muzyką ludową. Powrót do Tbilisi, nocleg.

4. DZIEŃ. MCCHETA – MONASTYR DŻWARI – GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA – ANANURI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MCCHETY, która była stolicą Gruzji do V w. n.e. Zwiedzanie legendarnej świątyni Sweti Cchoweli, miejsca koronacji i wiecznego spoczynku władców Gruzji. Czas wolny. Przejazd do malowniczo położonego MONASTYRU DŻWARI, zwiedzanie. Przejazd GRUZIŃSKĄ DROGĄ WOJENNĄ. Pod złowrogim określeniem nadanym tym terenom ze względu na ciężkie walki na początku XIX w. kryje się niezwykle malownicza trasa biegnąca przez Wielki Kaukaz. Wzdłuż Drogi Wojennej można podziwiać piękne widoki, wspaniałe zabytki, wiele fortyfikacji i wież strażniczych, z których część przetrwała do dzisiejszych czasów. Zwiedzanie malowniczo położonej twierdzy ANANURI, z przełomu XVI i XVII w. Poniżej jej murów rozciąga się Jezioro Żinwalskie, sztuczny zbiornik powstały po utworzeniu zapory. Przejazd na punkt widokowy przy Przełęczy Krzyżowej (2379 m n.p.m.). Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Przejazd do Gudauri, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. DOLINA TRUSO – TWIERDZA ZAKAGORI – KAZBEGI – MONASTYR ŚW. TRÓJCY
Śniadanie. Wyjazd samochodami terenowymi do zjawiskowej DOLINY TRUSO przy granicy z Osetią Południową. Dolina jest znana ze źródeł mineralnych, jezior, średniowiecznych wież obronnych, monastyru Abano oraz TWIERDZY ZAKAGORI, przy której znajduje wojskowy punkt graniczny. Spacer po najciekawszych miejscach doliny, wizyta w twierdzy. Przejazd do KAZBEGI (obecnie Stepantsminda), położonego na wysokości 1740 m n.p.m. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): obiad w agroturystyce. Przejazd pod jeden z najpiękniej położonych monastyrów w Gruzji – MONASTYR ŚW. TRÓJCY (2200 m n.p.m.) u podnóża góry Kazbek (5033 m n.p.m.). Zwiedzanie monastyru. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. GORI – UPLISCYCHE
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GORI – rodzinnego miasta Józefa Stalina, dyktatora ZSRR. Krótki postój przy Muzeum Stalina obok którego znajduje się dom, w którym się urodził oraz wagon, w którym podróżował. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): obiad w agroturystyce. Następnie zwiedzanie położonego nieopodal UPLISCYCHE – najstarszego skalnego miasta w Gruzji, powstałego w drugim tysiącleciu p.n.e. Przejazd do Kutaisi, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. JASKINIA PROMETEUSZA – MONASTYRY GELATI i MOTSAMETA – KUTAISI
Śniadanie. Przejazd do JASKINI PROMETEUSZA, zwiedzanie największej jaskini w Gruzji. Przejazd do dwóch niezwykle ważnych dla mieszkańców Gruzji MONASTYRÓW: GELATI i MOTSAMETA. Zwiedzanie. Przejazd do agroturystyki na lunch połączony z pokazem folklorystycznym. Powrót do KUTAISI. Zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Gruzji i stolicy regionu Imeretia. Spacer po mieście, wizyta w katedrze Bagrati. Czas wolny. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. BATUMI – WYPOCZYNEK
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BATUMI, najpopularniejszego gruzińskiego kurortu nad Morzem Czarnym. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie i indywidualny spacer po mieście. Wieczorem wyjście z przewodnikiem: wizyty w ciekawych miejscach i lokalach Batumi, oraz opowieści, historyjki i legendy na jego temat. Na zakończenie wieczoru kolacja w popularnej batumskiej restauracji z adżarskimi potrawami, różniącymi się od typowo gruzińskich. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. GONIO – WODOSPADY ADŻARII
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodniowa wycieczka nad wodospady oraz do twierdzy Gonio. Przejazd do GONIO, zwiedzanie rzymskiej twierdzy z I w. n.e. zachowanej w doskonałym stanie. Ciekawostką jest fakt, że wykopaliska tam prowadzi również polska ekspedycja archeologiczna. Przejazd malowniczą trasą pod WODOSPADY ADŻARII: Machunceti i Mirweti. Przerwa na lunch w winnicy, degustacja tradycyjnej adżarskiej kuchni oraz alkoholi wyrabianych w regionie. Powrót do Batumi w godzinach wieczornych. Czas wolny. Wyjście na kolację do gruzińskiej restauracji (dla wszystkich). Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. REJS PO MORZU CZARNYM
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem wycieczkowym po Morzu Czarnym, a następnie lunch i degustacje gruzińskich alkoholi w lokalnej agroturystyce oraz warsztaty masterclass, dla chętnych udział w wyrobie specjałów regionalnej kuchni adżarskiej. Powrót do hotelu. Czas wolny. Wieczorem pożegnalna kolacja w restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Kutaisi. Wylot do Polski.

10 noclegów w hotelach i pensjonatach klasy turystycznej; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 10 śniadań, 1 obiad z pokazem folklorystycznym, 10 kolacji • przelot • przejazd autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 100 USD; napiwki: ok. 3 USD/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: kąpiel w łaźni siarkowej – ok. 20 GEL; wymagane min. 15 osób; obiad w agroturystyce w Gori – ok. 25 GEL; wymagane min. 15 osób; obiad w agroturystyce w Kazbegi – ok. 25 GEL; wymagane min. 15 osób; całodniowa wycieczka do wodospadów i Twierdzy Gonio z obiadem – ok. 70 GEL.; wymagane min. 15 osób; rejs po Morzu Czarnym – ok. 80 GEL; wymagane min. 15 osób.

Region information
Region gallery

Georgia

Batumi, ech, Batumi – słowa starej piosenki nieodmiennie kojarzą się z najsłynniejszym gruzińskim kurortem nad Morzem Czarnym. Gościnni mieszkańcy, wspaniały klimat, cudowne okolice, piękne morze, znakomita kuchnia, pyszne wina i ciekawy folklor sprawiają, że coraz częściej przyjeżdżają tu turyści z całego świata.

Location on the map Route

Tbilisi • Kachetia • Monastyr Bodbe • Signagi • Mccheta • Monastyr Dżwari • Gruzińska Droga Wojenna • Ananuri • Dolina Truso • Twierdza Zakagori • Kazbegi • Monastyr Św. Trójcy • Gori • Upliscyche • Jaskinia Prometeusza • Monastyry Gelati i Motsameta • Kutaisi • Batumi • Gonio • Wodospady Adżarii • Rejs po Morzu Czarnym

Gruzja cieszy się coraz większym zainteresowaniem i sympatią turystów. To niezwykły kraj zapierających dech krajobrazów, gościnnych mieszkańców i wspaniałej kultury. Tu typowo wschodnie podejście do życia spotyka się z zachodnimi standardami. Każdy region Gruzji ma swoją unikatową specyfikę. Trasa wycieczki pozwala poznać centralną Gruzję i zachód, zamieszkiwany przez Adżarów, ze stolicą w Batumi. W Adżarii można nie tylko zachwycić się pięknymi miejscami, ale także odkryć tradycyjne potrawy i trunki. Trasa w Gruzji ok.: 2100 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. TBILISI
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Gruzji na lotnisko w Kutaisi. Transfer do hotelu w TBILISI z przerwą na indywidualny posiłek w restauracji. Zakwaterowanie w hotelu. Wyjście na powitalną kolację do restauracji na starym mieście. Powrót do hotelu, nocleg.
2. DZIEŃ. TBILISI
Śniadanie. Zwiedzanie TBILISI, stolicy Gruzji: Aleja Szota Rustawelego, spacer po starym mieście i okolicy Twierdzy Narikala, katedra Sioni, najstarszy monastyr w Tbilisi – Anczischati. Przejazd kolejką linową do twierdzy Narikala, z której rozpościera się wspaniały widok na miasto. Spacer do malowniczego wodospadu położonego nieopodal dzielnicy łaźni siarkowych. Zwiedzanie fabryki brandy Sarajishvili. Poznanie procesu wytwarzania trunku i degustacja. Czas wolny na indywidualny posiłek. Wjazd kolejką linową do najwyżej położonego parku w Tbilisi – Mtatsminda. Czas wolny na indywidualny spacer, zakup pamiątek i zdjęcia. Powrót do hotelu. Dla chętnych fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście do łaźni siarkowych i kąpiel. Na zakończenie dnia kolacja z folklorem w stylowej restauracji w centrum miasta. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. KACHETIA – MONASTYR BODBE – SIGNAGI
Śniadanie. Wyjazd do KACHETII – krainy wina i innych specjałów, regionu bogatego w średniowieczne twierdze, urokliwe miasteczka i okazałe monastyry. Przejazd do MONASTYRU BODBE, zwiedzanie miejsca pochówku św. Nino, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji. Przejazd do SIGNAGI, gdzie odbywa się najstarszy festiwal wina w Gruzji. Zwiedzanie miasteczka i wielkiego muru z czasów, kiedy Singagi było niezdobytą twierdzą. Przejazd do jednej z winnic w regionie. Degustacja wina, pokaz wypieku chleba oraz warsztaty masterclass gruzińskich potraw. Chętni wezmą udział w przygotowaniu dań. Po pracowitym dniu w kuchni supra z muzyką na żywo w winnicy. Tradycyjna gruzińska uczta z lokalnymi specjałami, domowym winem, czaczą (samogonem 40-50% wyrabianym z winogron) i tradycyjną muzyką ludową. Powrót do Tbilisi, nocleg.
4. DZIEŃ. MCCHETA – MONASTYR DŻWARI – GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA – ANANURI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MCCHETY, która była stolicą Gruzji do V w. n.e. Zwiedzanie legendarnej świątyni Sweti Cchoweli, miejsca koronacji i wiecznego spoczynku władców Gruzji. Czas wolny. Przejazd do malowniczo położonego MONASTYRU DŻWARI, zwiedzanie. Przejazd GRUZIŃSKĄ DROGĄ WOJENNĄ. Pod złowrogim określeniem nadanym tym terenom ze względu na ciężkie walki na początku XIX w. kryje się niezwykle malownicza trasa biegnąca przez Wielki Kaukaz. Wzdłuż Drogi Wojennej można podziwiać piękne widoki, wspaniałe zabytki, wiele fortyfikacji i wież strażniczych, z których część przetrwała do dzisiejszych czasów. Zwiedzanie malowniczo położonej twierdzy ANANURI, z przełomu XVI i XVII w. Poniżej jej murów rozciąga się Jezioro Żinwalskie, sztuczny zbiornik powstały po utworzeniu zapory. Przejazd na punkt widokowy przy Przełęczy Krzyżowej (2379 m n.p.m.). Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Przejazd do Gudauri, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. DOLINA TRUSO – TWIERDZA ZAKAGORI – KAZBEGI – MONASTYR ŚW. TRÓJCY
Śniadanie. Wyjazd samochodami terenowymi do zjawiskowej DOLINY TRUSO przy granicy z Osetią Południową. Dolina jest znana ze źródeł mineralnych, jezior, średniowiecznych wież obronnych, monastyru Abano oraz TWIERDZY ZAKAGORI, przy której znajduje wojskowy punkt graniczny. Spacer po najciekawszych miejscach doliny, wizyta w twierdzy. Przejazd do KAZBEGI (obecnie Stepantsminda), położonego na wysokości 1740 m n.p.m. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): obiad w agroturystyce. Przejazd pod jeden z najpiękniej położonych monastyrów w Gruzji – MONASTYR ŚW. TRÓJCY (2200 m n.p.m.) u podnóża góry Kazbek (5033 m n.p.m.). Zwiedzanie monastyru. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. GORI – UPLISCYCHE
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GORI – rodzinnego miasta Józefa Stalina, dyktatora ZSRR. Krótki postój przy Muzeum Stalina obok którego znajduje się dom, w którym się urodził oraz wagon, w którym podróżował. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): obiad w agroturystyce. Następnie zwiedzanie położonego nieopodal UPLISCYCHE – najstarszego skalnego miasta w Gruzji, powstałego w drugim tysiącleciu p.n.e. Przejazd do Kutaisi, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. JASKINIA PROMETEUSZA – MONASTYRY GELATI i MOTSAMETA – KUTAISI
Śniadanie. Przejazd do JASKINI PROMETEUSZA, zwiedzanie największej jaskini w Gruzji. Przejazd do dwóch niezwykle ważnych dla mieszkańców Gruzji MONASTYRÓW: GELATI i MOTSAMETA. Zwiedzanie. Przejazd do agroturystyki na lunch połączony z pokazem folklorystycznym. Powrót do KUTAISI. Zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Gruzji i stolicy regionu Imeretia. Spacer po mieście, wizyta w katedrze Bagrati. Czas wolny. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. BATUMI – WYPOCZYNEK
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BATUMI, najpopularniejszego gruzińskiego kurortu nad Morzem Czarnym. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie i indywidualny spacer po mieście. Wieczorem wyjście z przewodnikiem: wizyty w ciekawych miejscach i lokalach Batumi, oraz opowieści, historyjki i legendy na jego temat. Na zakończenie wieczoru kolacja w popularnej batumskiej restauracji z adżarskimi potrawami, różniącymi się od typowo gruzińskich. Powrót do hotelu, nocleg.
9. DZIEŃ. GONIO – WODOSPADY ADŻARII
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodniowa wycieczka nad wodospady oraz do twierdzy Gonio. Przejazd do GONIO, zwiedzanie rzymskiej twierdzy z I w. n.e. zachowanej w doskonałym stanie. Ciekawostką jest fakt, że wykopaliska tam prowadzi również polska ekspedycja archeologiczna. Przejazd malowniczą trasą pod WODOSPADY ADŻARII: Machunceti i Mirweti. Przerwa na lunch w winnicy, degustacja tradycyjnej adżarskiej kuchni oraz alkoholi wyrabianych w regionie. Powrót do Batumi w godzinach wieczornych. Czas wolny. Wyjście na kolację do gruzińskiej restauracji (dla wszystkich). Powrót do hotelu, nocleg.
10. DZIEŃ. REJS PO MORZU CZARNYM
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem wycieczkowym po Morzu Czarnym, a następnie lunch i degustacje gruzińskich alkoholi w lokalnej agroturystyce oraz warsztaty masterclass, dla chętnych udział w wyrobie specjałów regionalnej kuchni adżarskiej. Powrót do hotelu. Czas wolny. Wieczorem pożegnalna kolacja w restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Kutaisi. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 10 noclegów w hotelach i pensjonatach klasy turystycznej; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 10 śniadań, 1 obiad z pokazem folklorystycznym, 10 kolacji • przelot • przejazd autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 100 USD; napiwki: ok. 3 USD/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: kąpiel w łaźni siarkowej – ok. 20 GEL; wymagane min. 15 osób; obiad w agroturystyce w Gori – ok. 25 GEL; wymagane min. 15 osób; obiad w agroturystyce w Kazbegi – ok. 25 GEL; wymagane min. 15 osób; całodniowa wycieczka do wodospadów i Twierdzy Gonio z obiadem – ok. 70 GEL.; wymagane min. 15 osób; rejs po Morzu Czarnym – ok. 80 GEL; wymagane min. 15 osób.

Offer details

Twój wybór wczasów

Gruziński kalejdoskop

zmień wariant wakacji
 • Own transport
Select
Adult
1 089gbp
Total amount sprawdź szczegóły ceny 2 178 gbp razem
Book now
You will proceed to a secure booking process
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter