phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Search Results> >Wyspy Zielonego Przylądka

Offer advantages

 • 3 wyspy Cabo Verde w tydzień
 • egzotyczna przyroda, kolorowe miasta, cudowne plaże
 • spotkania z tradycyjną kuchnią Wysp Zielonego Przylądka
 • lekcja gotowania narodowej potrawy – catchupy
 • przedłuż wakacje na Sal

Wyspy Zielonego Przylądka Code: SIDANTA

Route
906PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem Sat 07.03 – Sun 15.03.20 (9 days)
Itaka
 • Promocja I...TAKI HIT! I...TAKI HIT!
Cape Verde Islands

Wyspy Zielonego Przylądka

 • Promocja I...TAKI HIT! I...TAKI HIT!
Code: SIDANTA
Description

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na wyspę Sal. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

2. DZIEŃ. CZAS WOLNY/ MONTE VERDE – SALAMANSA – BAIA DAS GATAS – PRAIA GRANDE – CALHAU (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę São Vicente. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka objazdowa po wyspie São Vicente z przerwą na obiad. Trasa rozpoczyna się od przejazdu do Parku Krajobrazowego MONTE VERDE i wjazdu na najwyższy szczyt wyspy, który znajduje się na wysokości 750 m n.p.m, skąd rozpościera się wspaniały widok na Mindelo oraz okoliczne wyspy. Następnie zjazd krętymi drogami do rybackiej wioski SALAMANSA i odpoczynek na plaży z możliwością kąpieli. Przejazd do zatoki BAIA DAS GATAS, której nazwa wywodzi się od występujących tutaj rekinów kocich oraz miejscowości znanej z międzynarodowego festiwalu muzyki. Przejazd do CALHAU malowniczą drogą nadmorską z przystankami na diunach PRAIA GRANDE. Obiad w lokalnej restauracji. Spacer do naturalnych basenów morskich. Przejazd do Mindelo przez dolinę rolniczą wśród zjawiskowych oaz, farm, drzew palmowych i wiatraków. Dla chętnych wizyta na cmentarzu, gdzie pochowana jest Cesaria Evora. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji z muzyką na żywo. Nocleg.

3. DZIEŃ. MINDELO
Śniadanie. Piesze zwiedzanie MINDELO – kosmopolitycznej, dynamicznie rozwijającej się kulturowej stolicy archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Szerokie ulice, brukowane place i piękna architektura kolonialna zachęcają do wędrówki po centrum miasta. Powrót do hotelu, czas wolny. Nocleg.

4. DZIEŃ. BOLONA – RIBEIRA DAS PATAS – CHA DE MORTE – ALTO MIRA (trasa: ok. 60 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Prom na wyspę Santo Antão. Zakwaterowanie w hotelu w Porto Novo. Przejazd do BOLONA z niespotykanym, księżycowym krajobrazem. Spacer z widokiem na górę Tope de Coroa – najwyższy szczyt na wyspie. Całkowity czas przejścia: ok. 1 godz., trasa łatwa. Przejazd do RIBEIRA DAS PATAS, z wielkim kraterem wulkanicznym i ciekawymi formami skalnymi o fantazyjnych kształtach z nielicznymi wyspami zieleni. Przejazd do CHA DE MORTE z postojami w punktach widokowych. Obiad w Casa Pinto, składający się z lokalnych potraw. Następnie wizyta w miejscowej szkole (można zabrać dla dzieci drobne przybory do pisania, kredki, kolorowanki itp. uwaga: przerwa wakacyjna: 15.06–15.09). Przejazd do ALTO MIRA – wąwozu i wsi o tej samej nazwie, krótki spacer wśród pól uprawnych. Powrót do hotelu. Kolacja z muzyką znanego zespołu Cordas do Sol. Czas wolny. Nocleg.

5. DZIEŃ. RIBEIRA GRANDE – KRATER COVA – FIGUEIRAL – PONTA DO SOL (trasa: ok. 50 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RIBEIRA GRANDE. Prowadząca tam droga “Estrada de Corda” wije się wśród gór i urwisk, osiągając niekiedy poziom chmur. Podróż obfituje w piękne widoki, trasa jest jedną z największych atrakcji na wyspie i uważa się ją za jedną z najpiękniejszych dróg świata. Wizyta na skraju KRATERU COVA. Transfer do Chá do Mato. Spacer po kanionach z widowiskowymi formami skalnymi. Przejazd do FIGUEIRAL, miejscowości leżącej w najszerszym wąwozie na wyspie, otoczonej polami bananów i plantacjami trzciny cukrowej. Obiad na farmie. Danie główne to catchupa, narodowa potrawa Cabo Verde na bazie kukurydzy, warzyw i mięsa lub ryby. Na miejscu również pokaz gotowania tej pysznej potrawy. Spacer z Coculi do Joao Alfonso, trasa łatwa, czas przejścia: ok. 1 godz. Przejazd do PONTA DO SOL – najbardziej wysuniętego na północ miejsca archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Zakwaterowanie, czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja przy muzyce na żywo. Nocleg.

6. DZIEŃ. CZAS WOLNY/FONTAINHAS – RIBEIRA DO PAUL (trasa: ok. 70 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie Fontainhas z trekkingiem w Dolinie Paul i obiadem na ekologicznej farmie. Przejazd do FONTAINHAS – uroczego miasteczka położonego na stoku góry o tej samej nazwie. Tarasy pól uprawnych na zboczach góry przypominają fontanny spływającej kaskadami wody. Spacer po miasteczku. Przejazd do Vila das Pombas – miejscowości, która wyznacza początek doliny Paul. Spacer po wąwozie RIBEIRA DO PAUL słynącym z uprawy trzciny cukrowej, drzew chlebowych i bananowców oraz produkcji lokalnego alkoholu – grogu. Całkowity czas przejścia: ok. 2 godz., trasa średnio łatwa (możliwość transferu). Wizyta w destylarni połączona z degustacją grogu. Transfer do Cabo da Ribeira i spacer doliną rolniczą wśród malowniczych pól uprawnych. Transfer do Chá de João Vaz. Obiad na farmie z ekologicznymi produktami oraz degustacja z możliwością zakupu. Przejazd do Porto Novo, prom na Sao Vincente. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Nocleg.

7. DZIEŃ. (trasa ok. 240 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę Sal. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Nocleg.

8. DZIEŃ. SHARK BAY – PEDRA DE LUME (trasa: ok. 40 km)
Śniadanie. Czas wolny (zależy od godziny wylotu) lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka po wyspie Sal z obiadem w lokalnej restauracji. Obiad, a następnie przejazd do SHARK BAY, zatoki gdzie można zobaczyć żyjące w naturalnym środowisku rekiny. Przejazd przez Terra Boa, żyzną krainę znaną ze zjawisk fatamorgany do PEDRA DE LUME – malowniczych salin-zbiorników, gdzie przez odparowywanie wody morskiej pozyskuje się sól. Przejazd do Burracona, małej uroczej zatoczki, gdzie można zaobserwować zjawisko „magicznego oka”, tworzonego grą światła i wody. Transfer do hotelu. Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach/pensjonatach**/***: 2 na wyspie Sal, 2 na wyspie Santo Antão, 3 na wyspie São Vicente; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 2 obiady, 2 kolacje, degustacje zgodnie z programem • przelot: Polska-Sal-Polska • transfery, promowanie: São Vicente-Santo Antão-São Vicente • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa opłata wjazdowa na Sal: 150 PLN/os. W przypadku dokonania rezerwacji na 5 dni przed wylotem należy uiścić opłatę w wysokości ok. 31 EUR/os. po przylocie – na lotnisku na Sal.
 2. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).
 3. Obowiązkowe opłaty na miejscu: przeloty wewnętrzne: Sal-São Vicente-Sal: ok. 260 EUR, opłata klimatyczna: 14 EUR/os., napiwki: ok. 3 EUR/os./dzień.
 4. Opłaty fakultatywne: kolacja z muzyką na żywo w Ponta do Sol: ok. 15 EUR (wymagane min. 10 osób); wycieczka po São Vicente: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); zwiedzanie miasteczka Fontainhas i doliny Paul z trekkingiem i obiadem: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); wycieczka po Sal: Shark Bay, Pedra de Lume: ok. 50 EUR (zawiera: obiad, bilety wstępu do Salin i Burracona; wymagane min. 6 osób).
 5. Zaleca się zabrać wygodne, pełne obuwie, najlepiej buty do trekkingu.
 6. Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: bagaż rejestrowany – 20 kg, bagaż podręczny – 5 kg.

4.9 /6
89% rated good or very good

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie
Region information
Galeria regionu

Cape Verde Islands

Cabo Verde to 10 wysp i 8 wysepek - każda z nich ma własną osobowość i jest warta odkrycia. Santo Antão to ojczyzna grogu, lokalnej odmiany rumu, São Vicente ma urokliwą stolicę Mindelo, zwaną „Małą Brazylią” od hucznie obchodzonego tu karnawału, jedną z najładniejszych na Wyspach a wyspa Sal – niekończące się plaże i turkusowe morze.

Location on the map Route

Monte Verde • Salamansa • Baia das Gatas • Praia Grande • Calhau • Mindelo • Bolona • Ribeira das Patas • Cha de Morte • Alto Mira • Ribeira Grande • Krater Cova • Figueiral • Ponta do Sol • Fontainhas • Ribeira do Paul • Shark Bay • Pedra de Lume

Wspaniała podróż do kraju Cesarii Evory, gdzie słońce świeci 330 dni w roku. Trasa wycieczki prowadzi przez trzy wyspy z grupy Ilhas do Barlavento – Wysp Zawietrznych: Sal, Santo Antão i São Vicente. Każda z nich ma własną osobowość i każda jest warta odkrycia. Za jedną z najpiękniejszych wysp Cabo Verde uważana jest Santo Antão – ojczyzna grogu, lokalnej odmiany rumu. Pustynna w części południowej, na północy zachwyca zielonymi górami dochodzącymi do 1800 metrów. Na São Vicente na pewno zauroczy Mindelo, gdzie urodziła się Cesaria Evora. Miasto zwane Małą Brazylią od hucznie obchodzonego tu karnawału, jest jednym z najładniejszych na Wyspach. Atrakcją jest także wjazd na Monte Verde. Wyspa Sal to z kolei niekończące się plaże, raj dla pasjonatów sportów wodnych i saliny, od których pochodzi jej nazwa. Warto przedłużyć pobyt na wyspie Sal o wypoczynek w wybranym hotelu z oferty ITAKI. Trasa: ok. 700 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na wyspę Sal. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.
2. DZIEŃ. CZAS WOLNY/ MONTE VERDE – SALAMANSA – BAIA DAS GATAS – PRAIA GRANDE – CALHAU (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę São Vicente. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka objazdowa po wyspie São Vicente z przerwą na obiad. Trasa rozpoczyna się od przejazdu do Parku Krajobrazowego MONTE VERDE i wjazdu na najwyższy szczyt wyspy, który znajduje się na wysokości 750 m n.p.m, skąd rozpościera się wspaniały widok na Mindelo oraz okoliczne wyspy. Następnie zjazd krętymi drogami do rybackiej wioski SALAMANSA i odpoczynek na plaży z możliwością kąpieli. Przejazd do zatoki BAIA DAS GATAS, której nazwa wywodzi się od występujących tutaj rekinów kocich oraz miejscowości znanej z międzynarodowego festiwalu muzyki. Przejazd do CALHAU malowniczą drogą nadmorską z przystankami na diunach PRAIA GRANDE. Obiad w lokalnej restauracji. Spacer do naturalnych basenów morskich. Przejazd do Mindelo przez dolinę rolniczą wśród zjawiskowych oaz, farm, drzew palmowych i wiatraków. Dla chętnych wizyta na cmentarzu, gdzie pochowana jest Cesaria Evora. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji z muzyką na żywo. Nocleg.
3. DZIEŃ. MINDELO
Śniadanie. Piesze zwiedzanie MINDELO – kosmopolitycznej, dynamicznie rozwijającej się kulturowej stolicy archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Szerokie ulice, brukowane place i piękna architektura kolonialna zachęcają do wędrówki po centrum miasta. Powrót do hotelu, czas wolny. Nocleg.
4. DZIEŃ. BOLONA – RIBEIRA DAS PATAS – CHA DE MORTE – ALTO MIRA (trasa: ok. 60 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Prom na wyspę Santo Antão. Zakwaterowanie w hotelu w Porto Novo. Przejazd do BOLONA z niespotykanym, księżycowym krajobrazem. Spacer z widokiem na górę Tope de Coroa – najwyższy szczyt na wyspie. Całkowity czas przejścia: ok. 1 godz., trasa łatwa. Przejazd do RIBEIRA DAS PATAS, z wielkim kraterem wulkanicznym i ciekawymi formami skalnymi o fantazyjnych kształtach z nielicznymi wyspami zieleni. Przejazd do CHA DE MORTE z postojami w punktach widokowych. Obiad w Casa Pinto, składający się z lokalnych potraw. Następnie wizyta w miejscowej szkole (można zabrać dla dzieci drobne przybory do pisania, kredki, kolorowanki itp. uwaga: przerwa wakacyjna: 15.06–15.09). Przejazd do ALTO MIRA – wąwozu i wsi o tej samej nazwie, krótki spacer wśród pól uprawnych. Powrót do hotelu. Kolacja z muzyką znanego zespołu Cordas do Sol. Czas wolny. Nocleg.
5. DZIEŃ. RIBEIRA GRANDE – KRATER COVA – FIGUEIRAL – PONTA DO SOL (trasa: ok. 50 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RIBEIRA GRANDE. Prowadząca tam droga “Estrada de Corda” wije się wśród gór i urwisk, osiągając niekiedy poziom chmur. Podróż obfituje w piękne widoki, trasa jest jedną z największych atrakcji na wyspie i uważa się ją za jedną z najpiękniejszych dróg świata. Wizyta na skraju KRATERU COVA. Transfer do Chá do Mato. Spacer po kanionach z widowiskowymi formami skalnymi. Przejazd do FIGUEIRAL, miejscowości leżącej w najszerszym wąwozie na wyspie, otoczonej polami bananów i plantacjami trzciny cukrowej. Obiad na farmie. Danie główne to catchupa, narodowa potrawa Cabo Verde na bazie kukurydzy, warzyw i mięsa lub ryby. Na miejscu również pokaz gotowania tej pysznej potrawy. Spacer z Coculi do Joao Alfonso, trasa łatwa, czas przejścia: ok. 1 godz. Przejazd do PONTA DO SOL – najbardziej wysuniętego na północ miejsca archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Zakwaterowanie, czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja przy muzyce na żywo. Nocleg.
6. DZIEŃ. CZAS WOLNY/FONTAINHAS – RIBEIRA DO PAUL (trasa: ok. 70 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie Fontainhas z trekkingiem w Dolinie Paul i obiadem na ekologicznej farmie. Przejazd do FONTAINHAS – uroczego miasteczka położonego na stoku góry o tej samej nazwie. Tarasy pól uprawnych na zboczach góry przypominają fontanny spływającej kaskadami wody. Spacer po miasteczku. Przejazd do Vila das Pombas – miejscowości, która wyznacza początek doliny Paul. Spacer po wąwozie RIBEIRA DO PAUL słynącym z uprawy trzciny cukrowej, drzew chlebowych i bananowców oraz produkcji lokalnego alkoholu – grogu. Całkowity czas przejścia: ok. 2 godz., trasa średnio łatwa (możliwość transferu). Wizyta w destylarni połączona z degustacją grogu. Transfer do Cabo da Ribeira i spacer doliną rolniczą wśród malowniczych pól uprawnych. Transfer do Chá de João Vaz. Obiad na farmie z ekologicznymi produktami oraz degustacja z możliwością zakupu. Przejazd do Porto Novo, prom na Sao Vincente. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Nocleg.
7. DZIEŃ. (trasa ok. 240 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę Sal. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Nocleg.
8. DZIEŃ. SHARK BAY – PEDRA DE LUME (trasa: ok. 40 km)
Śniadanie. Czas wolny (zależy od godziny wylotu) lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka po wyspie Sal z obiadem w lokalnej restauracji. Obiad, a następnie przejazd do SHARK BAY, zatoki gdzie można zobaczyć żyjące w naturalnym środowisku rekiny. Przejazd przez Terra Boa, żyzną krainę znaną ze zjawisk fatamorgany do PEDRA DE LUME – malowniczych salin-zbiorników, gdzie przez odparowywanie wody morskiej pozyskuje się sól. Przejazd do Burracona, małej uroczej zatoczki, gdzie można zaobserwować zjawisko „magicznego oka”, tworzonego grą światła i wody. Transfer do hotelu. Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach/pensjonatach**/***: 2 na wyspie Sal, 2 na wyspie Santo Antão, 3 na wyspie São Vicente; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 2 obiady, 2 kolacje, degustacje zgodnie z programem • przelot: Polska-Sal-Polska • transfery, promowanie: São Vicente-Santo Antão-São Vicente • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa opłata wjazdowa na Sal: 150 PLN/os. W przypadku dokonania rezerwacji na 5 dni przed wylotem należy uiścić opłatę w wysokości ok. 31 EUR/os. po przylocie – na lotnisku na Sal.
 2. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).
 3. Obowiązkowe opłaty na miejscu: przeloty wewnętrzne: Sal-São Vicente-Sal: ok. 260 EUR, opłata klimatyczna: 14 EUR/os., napiwki: ok. 3 EUR/os./dzień.
 4. Opłaty fakultatywne: kolacja z muzyką na żywo w Ponta do Sol: ok. 15 EUR (wymagane min. 10 osób); wycieczka po São Vicente: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); zwiedzanie miasteczka Fontainhas i doliny Paul z trekkingiem i obiadem: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); wycieczka po Sal: Shark Bay, Pedra de Lume: ok. 50 EUR (zawiera: obiad, bilety wstępu do Salin i Burracona; wymagane min. 6 osób).
 5. Zaleca się zabrać wygodne, pełne obuwie, najlepiej buty do trekkingu.
 6. Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: bagaż rejestrowany – 20 kg, bagaż podręczny – 5 kg.
Reviews (258)

Overall rating

4.9/6

Customers have awarded:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie
89%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 4.9
 • 5.2
 • 4.4
 • 4.6
 • 4.4
 • 4.4

Show reviews from:

6/6
41-50 lat, Couples december 2019
Bardzo dobra organizacja, świetna pilotka - Adrianna, sympatyczny lokalny przewodnik - Nelson. Zaletą była też mała grupa - 12 osób - która szybko się zgrała, wszyscy chętni na zwiedzanie i nikt (...) expand
Bardzo dobra organizacja, świetna pilotka - Adrianna, sympatyczny lokalny przewodnik - Nelson. Zaletą była też mała grupa - 12 osób - która szybko się zgrała, wszyscy chętni na zwiedzanie i nikt nie marudził.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Couples november 2019
Wycieczka bardzo ciekawa. Pilotka Kamila i pilot Iwan - bardzo profesjonalni w swoim zawodzie. Dużo informacji o miejscach w których przebywaliśmy. Wyżywienie skromne, ale wybraliśmy wycieczkę (...) expand
Wycieczka bardzo ciekawa. Pilotka Kamila i pilot Iwan - bardzo profesjonalni w swoim zawodzie. Dużo informacji o miejscach w których przebywaliśmy. Wyżywienie skromne, ale wybraliśmy wycieczkę objazdową po to by coś zobaczyć a nie po to by mieć all inclusive.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Couples november 2019
Fantastyczna wycieczka , malownicze widoki, dobry przewodnik expand
Fantastyczna wycieczka , malownicze widoki, dobry przewodnik
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Couples november 2019
Wycieczka bardzo udana. Pogoda super I piekne, niepowtazalne widoki. Mega przyjazni ludzie expand
Wycieczka bardzo udana. Pogoda super I piekne, niepowtazalne widoki. Mega przyjazni ludzie
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
3/6
50+ lat, Couples november 2019
Ciekawa wycieczka , z programem po 3 wyspach, hotele o standardzie podstawowym gdzie śniadanie to bułki z serem żółtym i wędliną. Posiłki zapewnione przez biuro 3-4*. Pani Natalia jako pilot to (...) expand
Ciekawa wycieczka , z programem po 3 wyspach, hotele o standardzie podstawowym gdzie śniadanie to bułki z serem żółtym i wędliną. Posiłki zapewnione przez biuro 3-4*. Pani Natalia jako pilot to żart, jak Itaka może kogoś takiego wysyłać. Była tam pierwszy raz ( mam nadzieję że ostatni) żadnej wiedzy o wyspie, gdyby nie lokalny przewodnik Iwan to niczego byś nie wiedzieli, pilotka z reguły tłumaczyła 1 zdanie A potem już jej się nie chciało. Nikomu nie dała swojego telefonu na wypadek awarii ani nie mówiła w jakim pokoju nocuje....w sumie racja miała święty spokój i płatne wakacje. Tylko 1 i ostatni hotel fajny ale położony 3 km od miasta.
 • 4
 • 3
 • 3
 • 4
 • 3
collapse
6/6
50+ lat, Couples october 2019
Wycieczkę objazdowa i hotel polecam dobra lokalizacja expand
Wycieczkę objazdowa i hotel polecam dobra lokalizacja
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
collapse
5/6
41-50 lat, Families october 2019
Wycieczka bardzo ciekawa, program bogaty, widoki przepiękne, miejscowi ludzie wspaniali, ciepli, mili, uprzejmi, uśmiechnięci. Wycieczka objazdowa pozwala na głębsze poznanie życia na wyspach. (...) expand
Wycieczka bardzo ciekawa, program bogaty, widoki przepiękne, miejscowi ludzie wspaniali, ciepli, mili, uprzejmi, uśmiechnięci. Wycieczka objazdowa pozwala na głębsze poznanie życia na wyspach. Czuję, że na pewno więcej zwiedziłam i więcej przeżyłam wspaniałych emocji niż osoby wypoczywające stacjonarnie na wyspie Sal, która krajobrazowo według mnie jest najmniej ciekawa, chociaż plaże są cudne. Krajobraz był bardzo zróżnicowany ale raczej na dwóch pozostałych wyspach. Wyspa Sal jest dla ludzi, którzy uwielbiają wypoczywać na plaży. Hotele jak na wycieczce objazdowej w porządku, czyste, tylko jeden hotel był bez klimatyzacji, ale dostępny był wiatrak i nie było źle. Jedzenie było ok, smakosze ryb byli bardzo zadowoleni. Pilot wycieczki P. Maurycy był świetny, obowiązkowy, dobrze przygotowany, uprzejmy i pomocny. Przewodnik Iwan był super, kocha wyspy i tą miłość przekazuje innym, uśmiechnięty, rozśpiewany, bardzo pomocny, zna 6 języków, polskiego też już się uczy. Uroczy człowiek. Wycieczkę bardzo polecam. Nie trzeba się szczepić, nić nam tam nie zagrażało. Komary były tylko na wyspie Sal i tylko dlatego, że była to pora po deszczach (wycieczka była na przełomie październik/listopad). Gorąco polecam. Renata
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Couples october 2019
Afryka dla każdego. Bardzo fajny pomysł na ciekawy i bezpieczny kraj. Piękne widoki i dobre jedzenie to główne atuty tej wycieczki. Największe pozytywne zaskoczenie to przelot. Wcześniej (...) expand
Afryka dla każdego. Bardzo fajny pomysł na ciekawy i bezpieczny kraj. Piękne widoki i dobre jedzenie to główne atuty tej wycieczki. Największe pozytywne zaskoczenie to przelot. Wcześniej naczytałem się złych opinii o Blue Panorama a tu wszystko ok. Co prawda samolot był starszego wąskokadłubowego typu , ale za to było więcej miejsca na nogi. Dobrym okazał się też catering. W sumie pogoda dopisała , było ok. 30st i tylko było trochę chmur , mgły i deszczu w górach na Santo Antao. Mieliśmy grupę 12 osobową. Z jednej strony to dobrze , gdyż byliśmy przez to bardziej mobilny, ale z drugiej strony nie doszło do wycieczki fakultatywnej na wyspie Sal. Wziąłem więc taksówkę i w 3,5 godziny zobaczyłem Buraconę , fatamorganę , saliny i Zatokę Rekinów. Warto było. Tylko jeden hotel był w pełni wyposażony , w pozostałych oprócz słabego standardu zawsze czegoś brakowało albo TV , albo klimatyzacji , albo lodówki , albo wody …. albo kilu rzeczy na raz. Śniadania najczęściej były niezłe , ale najlepsze były programowe obiady i kolacje często przy muzyce na żywo. Bardzo dobre było jedzenie w restauracjach , osobiście mogę polecić tuńczyka z grilla i carpaccio z tuńczyka .Czas organizował nam duet Magda-Nelson. Generalnie wszystko było ok. , choć Magda miała kilka wpadek , lecz zdecydowanie było więcej plusów. Pilotka cały czas trzymała rękę na pulsie i dostosowywała program do potrzeb grupy. Trekkingi nie były zbyt intensywne w większości z górki lub po płaskim , a kto chciał mógł posiłkować się busem. Poruszaliśmy się kilkoma busami. Nie były to pojazdy komfortowe , były ciasne , wiekowe i najczęściej bez klimatyzacji. Najgorzej było z wymianą pieniędzy i choć często można płacić eurami to warto mieć trochę waluty lokalnej. Banki krótko czynne i z wielkimi kolejkami okazały się ciężkie do zdobycia . Najlepszym kantorem okazał się market w Mindelo naprzeciw hotelu Avenida . Przy płaceni eurami resztę wydawano w escudo po kursie bankowym bez prowizji( w banku prowizja 660 escudo niezależnie od wymienianej kwoty). Warto się zabezpieczyć przeciwsłonecznie i przeciw komarom , które trochę gryzły na Sal. Pomimo powyższych uwag , biorąc jednak pod uwagę , że to Afryka jednak jeszcze trochę dzika z wycieczki jestem bardzo zadowolony . Co do pamiątek to trzeba wyszukiwać tych lokalnych. Większość to import z całej Afryki , a targować trzeba się jak na arabskim suku.
 • 5
 • 3
 • 4
 • 3
 • 2
collapse
6/6
31-40 lat, Couples october 2019
Opcja zwiedzenia 3 wysp w tym samym terminie pozwala zaobserwować różnorodność kraju, piękno przyrody i bogactwo natury. Na pewno ogromne znaczenie ma fakt na jakiego pilota/przewodnika trafimy. (...) expand
Opcja zwiedzenia 3 wysp w tym samym terminie pozwala zaobserwować różnorodność kraju, piękno przyrody i bogactwo natury. Na pewno ogromne znaczenie ma fakt na jakiego pilota/przewodnika trafimy. W naszym przypadku była to pani Magda i Nelson – absolutnie fantastyczny duet. Pani Magda dała się poznać jako zorganizowana i kompetentna osoba, która świetnie tłumaczyła informacje przekazywane przez Nelsona, uzupełniając je własną wiedzą. Nelson natomiast to człowiek bardzo pomocny i zaangażowany, posiadający dużą znajomość swojego regionu. Oboje dbali o samopoczucie wszystkich uczestników dostosowując tempo zwiedzania oraz trasy trekkingowe do możliwości fizycznych grupy. Sama wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, hotele czyste z dostępem do wi-fi, opcje fakultatywne w postaci wycieczki po Sao Vicente i do doliny Paul absolutnie warte zaliczenia. Pyszne obiady/kolacje (głównie świeże ryby, ryż i warzywa) z muzyką na żywo, oddawały niepowtarzalny klimat miejsca. Lot czarterowy Warszawa-Sal liniami Blue Panorama z cateringiem wliczonym w cenę (w obie strony). Przelot wewnętrzny Sal-Sao Vicente oraz przeprawa promem Sao Vicente-Santo Antao bardzo komfortowe. Umiejętności lokalnych kierowców busów, którymi się przemieszczaliśmy na 5+. Absolutnie polecam
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Solo september 2019
Wycieczka bardzo ciekawa widokowo i kulturowo. Program urozmaicony od podróży samolotem i promem po trekking w górach i lunch na ekologicznej farmie. Były lokalne kolacje , słuchanie muzyki (...) expand
Wycieczka bardzo ciekawa widokowo i kulturowo. Program urozmaicony od podróży samolotem i promem po trekking w górach i lunch na ekologicznej farmie. Były lokalne kolacje , słuchanie muzyki caboverdyjskiej . To wycieczka, gdzie dotyka się bardzo urozmaiconej natury : ocean, plaże, egzotyczna roślinność, góry, krajobrazy wulkaniczne. Mieszkańcy- kreolowie są piękni fizycznie i mentalnie. Największą przyjemnością dla mnie była wizyta w szkole daleko w górach....Spotkałam tam śliczne dzieci z pięknymi warkoczykami , koralikami i uśmiechami. Wracając myślami do tej wycieczki brzmi mi w głowie : " A ty mnie na wyspy szczęśliwe zawieź, wiatrem łagodnym włosy jak kwiaty rozwiej...." Konstanty Ildefons Gałczyński oczywiście. Organizacja wycieczki bardzo dobra.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
collapse
3/6
50+ lat, Solo september 2019
Wycieczka ciekawa. expand
Wycieczka ciekawa.
 • 2
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
collapse
5/6
50+ lat, Couples september 2019
no description expand
no description
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
collapse
6/6
50+ lat, Solo september 2019
Zadowolony z wycieczki, a Santo Antao rewelacja expand
Zadowolony z wycieczki, a Santo Antao rewelacja
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
collapse
4/6
50+ lat, Couples september 2019
Bardzo ciekawa wycieczka objazdowa 7-dniowa godna polecenia innym. Ogólna ocena bardzo dobra. Bardzo dobre podejście i zaangażowanie pilota i opiekuna wycieczki Pani Ady. Podziękowania należą (...) expand
Bardzo ciekawa wycieczka objazdowa 7-dniowa godna polecenia innym. Ogólna ocena bardzo dobra. Bardzo dobre podejście i zaangażowanie pilota i opiekuna wycieczki Pani Ady. Podziękowania należą się również bardzo dobremu przewodnikowi Nelsonowi oraz kierowcom busów, którzy wozili nas na trudnych górskich trasach. Nie obyło się jednak i bez drobnych mankamentów czy też minusów. Po przylocie na wyspę Sal oczekiwanie na przyjęcie do hotelu w Vila Verde koło Santa Maria około 2 godzin. Minusem było również i to, że na objazdówce nie było właściwie zaplanowanych przynajmniej takich posiłków jak śniadania i obiadokolacje, gdyż podstawowa wycieczka objazdowa gwarantowała tylko 7 śniadań, 2 obiady i 2 kolacje, a w dodatkowych wycieczkach fakultatywnych 2 obiady i 1 kolacja. Nie zawsze po zwiedzaniu można było coś kupić do jedzenia lub zamówić np. kolację w hotelu. Zakwaterowanie w hotelach dobrej lub przeciętnej klasy z klimatyzacją, natomiast w jednym hotelu brak było klimatyzacji, a postawione były jedynie wentylatory. Co do odwiedzanych miejsc to bardzo ciekawe i wspaniałe widoki, również miejsca pozwalające na poznanie lokalnej społeczności, warunków ich życia i ich kultury. Idea zwiedzania 3 wysp archipelagu to wspaniała rzecz. Na wyspie Sao Vincente zawieziono nas na piękną plażę SALAMANSA, gdzie dano nam tylko 15 minut, a potem przewieziono nas do Zatoki Rekinów- Baia das Gatas, gdzie dano nam 1 godzinę na kąpiel. I tu wielu z nas było rozczarowanych, w sytuacji, gdzie widzieliśmy piękną oceaniczną plażę i choć fale były wysokie to warto by było choć zamoczyć się do kolan i trochę na takiej plaży poopalać się i po odpoczywać. A tak w Zatoce Rekinów nie dość, że był odpływ i wody było po kostki na przeważającym odgrodzonym obszarze, to kąpać się i pływać można było jedynie w niedużym akwenie odgrodzonym od oceanu betonową groblą. Po za tym na plaży tej nie było miękkiego piasku, lecz stłuczone ostre muszelki oraz mnóstwo rozbitego szkła, gdyż wcześniej była tam duża impreza festiwal muzyczny. Ogólnie nie ciekawe miejsce, można by było na nie przeznaczyć 15 minut, a na plażę Salamansa 1 godzinę. Ja bym tak zrobił. Dla mnie to był największy minus tej wycieczki. Byłem tym bardzo rozczarowany. Poza tym wspaniałe krajobrazy, góry i ocean, piękne plaże na których nie mogliśmy się za bardzo zatrzymywać, wszak to wycieczka objazdowa i nie było przewidziane odpoczywanie i opalanie się na plaży, jak na wycieczce pobytowej. Wycieczka pełna wielkich wrażeń. Warto było. I te nie wielkie minusy nie przesłaniają wspaniałej wycieczki zorganizowanej przez Biuro Podróży Itaka. 7 dni a tyle wrażeń. Jedna uwaga, warto uprzedzić przyszłych uczestników wycieczki, że walutą tego kraju jest escudo, które jest walutą niewymienialną i niewiele znaczącą i że płacić można wprawdzie w euro w stosunku 100 escudo = 1 euro, ale nie wydają euro tylko w ich miejscowej walucie escudo. Dlatego warto wziąć ze sobą jak najdrobniejsze banknoty euro i euro w bilonie ale 1, 2 euro i 50 centów, gdyż nie wszędzie przyjmują bilon euro. I druga uwaga: po kilku dniach pobytu dotknęła nas plaga biegunek - jak niektórzy mówią zemsta Faraona. Dlatego też warto informować Państwa klientów, żeby zabezpieczyli się w odpowiedni sposób przed tymi dolegliwościami. U nas połowa grupy była dotknięta tą plagą. I tu mogę podziękować, że miałem możliwość skorzystania z takiej wycieczki dzięki Biuru Podróży ITAKA. Jestem zadowolony, że mogłem zwiedzić Wyspy Zielonego Przylądka z Państwa Biurem. Wyspy Zielonego Przylądka składają się z z Wysp Zawietrznych (z których 3 zwiedziliśmy) oraz Wysp Podwietrznych. Ciekawa byłaby również wycieczka objazdowa po tych Podwietrznych, w szczególności po Boavista, Santiago i Fogo. Z pozdrowieniami Jan
 • 5
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
collapse
5/6
50+ lat, Groups of friends august 2019
Wyjazd udany, bez wycieczek fakultatywnych bardzo ubogi program i brak oferty dla osób które nie korzystają z wycieczek dodatkowych. Uważam , że należy wpisać je do stałego programu. Duże (...) expand
Wyjazd udany, bez wycieczek fakultatywnych bardzo ubogi program i brak oferty dla osób które nie korzystają z wycieczek dodatkowych. Uważam , że należy wpisać je do stałego programu. Duże zaangażowanie pilota i dobry kontakt z grupą. Polecam
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
collapse
5/6
50+ lat, Couples august 2019
Piękne miejsce, piękni ludzie, znakomity klimat. Wróciłabym tam , nawet tą samą trasą. expand
Piękne miejsce, piękni ludzie, znakomity klimat. Wróciłabym tam , nawet tą samą trasą.
 • 5
 • 4
 • 6
 • 5
 • 4
collapse
6/6
41-50 lat, Couples july 2019
Fantastyczny wyjazd w małej grupie z energicznym przewodnikiem Piotrem i bardzo muzykalnym przewodnikiem kabowerdyjskim Iwanem. Było cudnie, piękna pogoda, mnóstwo ruchu, trekingi, natura, (...) expand
Fantastyczny wyjazd w małej grupie z energicznym przewodnikiem Piotrem i bardzo muzykalnym przewodnikiem kabowerdyjskim Iwanem. Było cudnie, piękna pogoda, mnóstwo ruchu, trekingi, natura, natura, plaże i najcudowniejsza muzyka świata - WYSPY SZCZĘŚLIWE, bardzo polecam i dziękuję.
 • 6
 • 3
 • 4
 • 3
 • 3
collapse
1/6
41-50 lat, Solo july 2019
Szanowni Państwo, jpodróżuję bardzo często z biurami podróży, jak I indywidualnie. Wielokrotnie korzystałam z usług BP Itaka jednak wycieczki po wyspach Zielonego Przylądka zdecydowanie NIE (...) expand
Szanowni Państwo, jpodróżuję bardzo często z biurami podróży, jak I indywidualnie. Wielokrotnie korzystałam z usług BP Itaka jednak wycieczki po wyspach Zielonego Przylądka zdecydowanie NIE polecam. Już sama nazwa jest myląca- zamiast wycieczka objazdowa winno byc napisane- transfer pomiedzy 3 wyspami. Najciekawsze miejsca były poza właściwym programem w ramach wycieczek fakultatywnych. Same wycieczki fakyltatywne zostawiały wiele do zyczenia- pilot, choc sympatyczny zdecydowanie nie był przygotowany do pracy, nie znał miejsc ani program, mylnie informował, a wiekszość przejazdu odbywała sie w milczeniu bez dodatkowych informacji o miejscach I o odwiedzanym kraju (a tego oczekuje sie od zorganizowanej wycieczki, szczególnie jej fakultatywnych części).Pilot służył jedynie jako tłumacz dla przewodnika miejscowego (też w ograniczonym zakresie). Części uczesnikom zaginął bagaż w trakcie podróży (lot pomiędzy wyspami)- pomoc pilota również bardzo ograniczona; bez dodatkowej stymulacji obawiam się braku jakiejkolwiek reakcji. Powrót opóźniony o 8h. Reasumując plan wycieczki, jak I organizacja wymaga zdecydowanej zmiany.
 • 1
 • 3
 • 2
 • 4
 • 3
collapse
5/6
50+ lat, Groups of friends july 2019
To nie pierwsze wakacje z Itaką także opinia musi być dobra. Wyjazd zorganizowany sprawnie, miejsca fantastyczne i sposób zwiedzania niemęczący: trochę jazdy autokarem (jak ci kierowcy dają radę (...) expand
To nie pierwsze wakacje z Itaką także opinia musi być dobra. Wyjazd zorganizowany sprawnie, miejsca fantastyczne i sposób zwiedzania niemęczący: trochę jazdy autokarem (jak ci kierowcy dają radę tam jeździć po tych krętych drogach!), trochę pieszej wędrówki i czas na kąpiele w oceanie. Wybrane hotele, nawet te "mniej" gwiazdkowe pozwalały miło odpocząć po całym dniu zwiedzania.
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
collapse
6/6
41-50 lat, Couples july 2019
Zwiedzanie Wysp Zielonego Przylądka w ramach wycieczki objazdowej z Itaką to wspaniała wyprawa w przyjacielskiej i pełnej zrozumienia atmosferze. Niezwykłe widoki, gościnni i serdeczni (...) expand
Zwiedzanie Wysp Zielonego Przylądka w ramach wycieczki objazdowej z Itaką to wspaniała wyprawa w przyjacielskiej i pełnej zrozumienia atmosferze. Niezwykłe widoki, gościnni i serdeczni mieszkańcy Wysp, przepyszne jedzenie, smakowite nalewki:), przyroda, trasy akurat takie dla utrzymania świetnego samopoczucia sprawiły, że mam przepiękne wspomnienia. Mój szesnastoletni syn również. Absolutnie polecam tę wycieczkę :)
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
6/6
26-30 lat, Couples july 2019
Szerokie, piaszczyste plaże, nieustannie lizane falami nieziemsko niebieskiego oceanu. Uśmiechnięci i serdeczni ludzie, dzielący się wszystkim tym co mają. Ktoś powie, że mają niewiele. Cóż, nie (...) expand
Szerokie, piaszczyste plaże, nieustannie lizane falami nieziemsko niebieskiego oceanu. Uśmiechnięci i serdeczni ludzie, dzielący się wszystkim tym co mają. Ktoś powie, że mają niewiele. Cóż, nie są otoczeni dobrami materialnymi, ale genialne, regionalne jedzenie, którym częstują turystów, niepowtarzalne wschody i zachody słońca i muzyka przepełniona tęsknotą za lepszym losem dają pełen obraz tego kraju. Republika Wysp Zielonego Przylądka to ciągła nadzieja na poprawę życia, chwila by docenić wszystko to, czym otaczamy się na co dzień. Program wycieczki jest ciekawy, zwłaszcza dla osób zachwycających się przyrodą, krajobrazami i "prawdziwością" świata, do którego drzwi turystyka dopiero nieśmiało puka. Hotele w których nocowaliśmy były czystymi, ale starszymi pensjonatami, czasem pokój był większy, czasem mniejszy, jednak zawsze widok z balkonu uatrakcyjniał wolne wieczory. Standard hoteli mógłby być lepszy, ale nie można mieć dużych oczekiwań po miejscu w którym dopiero rozpoczynają się przygotowania do przywitania turystów. Wszystkie śniadania były smaczne, na zasadzie bufetu, tylko raz podano nam posiłek serwowany (omlet, bułka, wędlina, ser). Lunche i obiadokolacje były fantastyczne, składały się głównie z lokalnych świeżych ryb lub eko-kurczaków, pieczonych warzyw, deseru. Podróżowaliśmy samolotem, promem, a po wyspach przemieszczaliśmy się małymi, komfortowymi busami (bez klimatyzacji, jednak nie była ona potrzebna). Zarówno kierowcy busików, z którymi czuliśmy się bezpiecznie, lokalny pilot i bardzo kompetentna pilotka p. Jola sprawili, że wycieczka objazdowa po trzech wyspach pozwoliła nam przeżyć prawdziwą przygodę!. Bezpośredni lot z Warszawy na wyspę Sal trwał około 7 godzin, jednak standard samolotu i obsługa pokładowa sprawiły, że podróż przebiegła bardzo przyjemnie. W czasie rejsu otrzymaliśmy dwa posiłki, byliśmy wielokrotnie częstowani napojami. Z powodu opóźnienia lotu o 24 godziny (problemy techniczne linii lotniczych) po dotarciu na Sal, ominął nas planowany transfer do hotelu, za to od razu bezpośrednio po odebraniu bagaży odprawiliśmy się na lot do Mindelo – miasta w którym urodziła się Cesaria Evora. Podróż lokalnymi liniami na sąsiednią wyspę São Vicente trwała około 40 minut. Z lotniska, transfer do hotelu przebiegł sprawnie, a na miejscu mieliśmy czas aby się odświeżyć i nie tracąc dnia, wyruszyliśmy z pilotką na spacer brukowanymi uliczkami, by wczuć się w klimat Cabo Verde. Muzyka dobiegająca z barów, zapachy z restauracji serwujących lokalne potrawy i kolonialna zabudowa tylko nas rozochociły. Ale musieliśmy być cierpliwi, bo więcej doświadczeń mieliśmy okazję doznać dopiero po nocnym wypoczynku. Nie poszliśmy spać głodni – zjedliśmy całą grupą rybną kolację pod gwiazdami, słuchając muzyki na żywo. Trzeci dzień imprezy, a drugi zwiedzania - wycieczka fakultatywna, gorąco zachęcam do udziału w niej, bo pomimo pięknej plaży która znajduje się kilka minut drogi od hotelu w którym stacjonowaliśmy, ta wycieczka gwarantuje dzień pełen wrażeń. Zaczęliśmy od obejrzenia panoramy miasta z punktu widokowego, później udaliśmy się na targ rybny (morskie potwory, metrowe tuńczyki, miejscowi kompletnie nie zwracający na nas uwagi!), spacerowaliśmy przez targ z warzywami, gdzie możliwe były zakupy i obserwacja codzienności lokalnej ludności. Po niecałej godzinie jazdy małym busikiem (nasza grupa liczyła 12 osób + pilotka i miejscowy pilot) dotarliśmy na najwyższy szczyt São Vicente – Monte Verde. Kolejne przystanki tego dnia: Praia Grande – piękna plaża otulona masywem górskim, Calhau – wioska rybacka, Baia das Gatas – miasteczko w którym czas śpi, a my mieliśmy chwilę na kąpiel w lazurowej lagunie i podziwianie panoramy z wydm usypanych przez rozwścieczony wiatr. Zjedliśmy pyszny lunch na który składały się ryby, kurczak, ryż, pieczone: bataty, dynia, maniok, zielone banany. W drodze powrotnej odwiedziliśmy olbrzymie żółwie, które z powodu swojego stanu zdrowia muszą być odizolowane w basenie zanim powrócą do oceanu. Do hotelu wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi – odpoczynek na szerokiej plaży i kąpiel w ciepłej wodzie postawiła nas na nogi. Na kolację, tym razem fakultatywnie wybraliśmy się do restauracji w której jedliśmy poprzedniego wieczoru. Mieliśmy ochotę znów podziwiać dach restauracji uszyty z granatowego nieba i gwiazd. Kolejnego dnia, po śniadaniu przemieściliśmy się promem na wyspę Santo Antão. Podróż trwała niecałą godzinę. Na kolejnej wyspie pierwszym punktem programu był wjazd na jedno z większych wzniesień, gdzie zaskoczył nas nieziemski krajobraz i odwiedziny w wiosce „na końcu świata” zamieszkałej przez jedną rodzinę i stado kóz. Po lunchu spacerowaliśmy wąwozem do Alto Miry, gdzie usłyszeliśmy więcej o uprawie roli na Cabo Verde i „zielonych tarasach”. Wszystkie spacery/trekkingi podczas tej wycieczki były bardzo przyjemne (pogoda nie była dokuczliwa), a wygodne sandały okazały się być wystarczającym obuwiem. Po powrocie do Porto Novo, odpoczęliśmy chwilę w hotelu i całą grupą zjedliśmy kolację przy akompaniamencie wspaniałej muzyki najpopularniejszego obecnie zespołu na wyspach – Cordas do Sol. Zapierające dech widoki zaserwowała nam wizyta w nurkującym w chmurach Ribeira Grande i katerze Cova. Tego dnia odwiedziliśmy też przedszkole w jednej z wioseczek, myślę, że miło jest podzielić się z lokalną ludnością owocami, czy przywieźć na przykład przybory służące codziennej higienie (szczoteczki, pastę do zębów), albo bloki rysunkowe, kredki, flamastry. Po kolejnej wędrowce, zostaliśmy przewiezieni do miasteczka otoczonego górami, znajdującego się w wąwozie. Obiad, którym zostaliśmy poczęstowani tego dnia był wprost nieziemski – na prawdziwej farmie pośród pól bananowych i plantacji trzciny cukrowej catchupa i grillowana ryba smakowały wyśmienicie. Nocowaliśmy w Ponta do Sol, sennym miasteczku rybackim z klimatycznymi knajpkami przy nadbrzeżu, nad którym pochylają się olbrzymie klify. Następny dzień można było spędzić dwojako – zaplanować sobie czas w miasteczku lub zwiedzić miasto Fontainhas, którego okalające zbocza przywodzą na myśl kaskady spływającej wody. Następnie zostaliśmy przewiezieni w miejsce, gdzie odbył się kolejny spacer - zieloną Doliną Paul. Absolutnie zachwycające miejsce i zarazem najdłuższy trekking tej imprezy serwujący niezapomniane widoki. Po przejściu tej trasy z ogromną przyjemnością zjedliśmy wegetariański obiad na eko-farmie prowadzonej przez osoby, które po odwiedzinach Cabo Verde, postanowiły… Nie opuszczać wysp i otworzyć tam swoją restaurację. Najedzeni, odwiedziliśmy destylarnię grogu – alkoholu będącego wizytówką Wysp Zielonego Przylądka. Kolację tego dnia musieliśmy zapewnić sobie sami, jednak nie jest to żaden problem – już do 10 euro za osobę możemy zjeść smaczny posiłek w lokalnej restauracji. Po śniadaniu popłynęliśmy z powrotem na wyspę Sao Vicente, skąd samolotem wróciliśmy na Sal. Zostaliśmy zakwaterowani w hotelu zlokalizowanym na przedmieściach, co miało swoje plusy – pusta plaża z niebiańską wodą. Wycieczka fakultatywna po wyspie Sal nie została zorganizowana, bo dla większości grupy był to ostatni dzień wczasów i chcieli spędzić go na plażowaniu (aby wycieczka fakultatywna odbyła się, musi być minimum 8 chętnych osób). My zostaliśmy jeszcze na tygodniowy pobyt i przez kolejne dni cieszyliśmy się wspaniałym słońcem i oceanem. Sami odkryliśmy atrakcje które oferowała wyspa: „magiczne oko”, saliny i stolicę wyspy.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
5/6
31-40 lat, Couples july 2019
Pomimo spóźnionego lotu o 24h. Wakacje możemy zaliczyć do udanych. Wycieczka objazdowa po 3 bardzo rożnych wyspach. Noclegi w małych lokalnych hotelach, w których były śniadania. Hotele czyste i (...) expand
Pomimo spóźnionego lotu o 24h. Wakacje możemy zaliczyć do udanych. Wycieczka objazdowa po 3 bardzo rożnych wyspach. Noclegi w małych lokalnych hotelach, w których były śniadania. Hotele czyste i zadbane położone w centrum z dostępem do lokalnych marketów oraz WI-FI. Na wyspie Santo Antao przy hotelu była lodziarnia z przepysznymi włoskimi lodami. Przejazdy wygodnym małym autokarem. Aby w pełni zobaczyć wyspy niezbędne jest wykupienie dodatkowych wycieczek objazdowych , na których był przepyszny lancz. Jedzenie bardzo dobre,świeże zdrowe i ekologiczne. Dla osoby z problemami żołądkowymi jest to idealne miejsce, wszystko jest Eko bez chemii. Świeże pyszne ryby były głównymi daniami ( do wyboru były również inne dania mięsne). Ludzie żyjący na wyspach serdeczni uśmiechnięci pozytywnie nastawieni do życia. Pani pilot Jola bardzo profesjonalna, sympatyczna i zaangażowana osoba, która potrafi i lubi pracować z ludźmi. Grupa mała, kameralna 15 osób. Poza Sal płatności jedynie w lokalnej walucie (warto dokonać jednorazowej wymiany waluty, gdyż pobierana jest prowizja). Warto zabrać cieplejszą bluzę na wycieczki w góry lub wieczorne wyjścia.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 3
 • 6
collapse
4/6
50+ lat, Couples june 2019
Wycieczka objazdowa na Wyspach Zielonego Przylądka bardzo atrakcyjna, różnorodna i dająca możliwość poznania tego ciekawego zakątka świata. Niezapomniane widoki, wspaniali, życzliwi i (...) expand
Wycieczka objazdowa na Wyspach Zielonego Przylądka bardzo atrakcyjna, różnorodna i dająca możliwość poznania tego ciekawego zakątka świata. Niezapomniane widoki, wspaniali, życzliwi i uśmiechnięci ludzie uzupełniają ogólny i bardzo pozytywny obraz wysp. Plan wycieczki przemyślany, dający szeroki wachlarz zadowolenia dla każdego turysty, bo każdy mógł znaleźć tu coś ciekawego dla siebie. Doskonały lokalny przewodnik-Iwan oczarował wszystkich swoim sposobem bycia, znajomością języka polskiego wiedzą i pokazaniem tego, co najciekawsze na wyspach, w tym prawdziwego życie zwykłych ludzi, co sobie szczególnie cenię i za ten punkt programu szczególnie dziękuję. Moim zdaniem bowiem, należy pokazywać wszystko, tzn. piękno, uroki wysp, zapierające dech w piersiach zakątki jak również życie prostych ludzi. Mankamentem wycieczki był lot liniami Blue Panorama: na wyspy 3 godziny opóźnienia, z powrotem 24 godziny opóźnienia. Co do Itaki nie mam żadnych zastrzeżeń, bo spisała się na medal i przedłużyła nam pobyt o jeden dzień. Brawo!
 • 5
 • 3
 • 5
 • 4
 • 2
collapse
3/6
41-50 lat, Couples june 2019
Piękne miejsca, niezapomniane krajobrazy, dobre jedzenie, przyjaźni ludzie. Tak nieprzygotowanego pilota (Pani Monika) nie spotkaliśmy nigdy wcześniej i mamy nadzieję już nie spotkać. expand
Piękne miejsca, niezapomniane krajobrazy, dobre jedzenie, przyjaźni ludzie. Tak nieprzygotowanego pilota (Pani Monika) nie spotkaliśmy nigdy wcześniej i mamy nadzieję już nie spotkać.
 • 4
 • 3
 • 3
 • 3
 • 3
collapse
5/6
50+ lat, Couples june 2019
no description expand
no description
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
collapse

Offer details

Twój wybór wczasów

Wyspy Zielonego Przylądka

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Own transport
Select
1 226 Gbp
Oszczędzasz: 1580 GBP
Adult
906gbp
Total amount 1 811 gbp razem
Oszczędzasz 1580 GBP
Book now
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter