phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Search Results Niemiecki alfabet

Offer advantages

 • Niemcy od A do Z
 • zabytki z listy UNESCO
 • rejs po Renie z widokiem na zamki
 • bez nocnych przejazdów

Niemiecki alfabet Code: XDEALFA

Route
465PLN
Dorośli: 2 śniadania Sat 14.08 – Sat 21.08.21
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE

Niemiecki alfabet

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Code: XDEALFA
Description

1. DZIEŃ. SZWAJCARIA SAKSOŃSKA
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Niemiec. Przyjazd do SZWAJCARII SAKSOŃSKIEJ. Region słynie z niezwykłych krajobrazów. Majestatyczne skaliste szczyty, u których podnóża wije się Łaba, to prawdziwie bajkowa kraina, gdzie można odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Krótki postój przy punkcie widokowym Bastei (Baszta), skąd roztacza się niesamowity widok na pogranicze niemiecko-czeskie. Czas wolny. Przejazd do twierdzy Königstein. Budowana z ogromnym rozmachem przez kilka wieków jest jedną z największych europejskich twierdz górskich. Zwiedzanie: budynek studzienny, gdzie znajduje się najgłębsza studnia w Saksonii (ok. 150 m), stajnia komendanta, prywatne pomieszczenia dowódcy fortu, obwarowania twierdzy, skarbiec, zbrojownia, cele więzienne. Czas wolny. Przejazd do Czech na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Teplic, nocleg.

2. DZIEŃ. DREZNO – BAMBERG
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do DREZNA, stolicy Saksonii. Zwiedzanie miasta rozpocznie się od Zwinger, XVIII-wiecznego barokowego pałacu, na terenie którego znajduje się kilka muzeów. Zwiedzanie: Łaźnia Nimf, Pawilon Obronny, Zbrojownia i Galeria Dawnych Mistrzów. Chwila czasu wolnego na spacer po starym mieście. Przejazd do BAMBERGU – uroczego miasteczka wpisanego na listę UNESCO. Spacer po Klein Venedig, czyli Małej Wenecji – przepięknym średniowiecznym zespole architektonicznym, malowniczo wkomponowanym w krajobraz nad rzeką Regnitz, Stary Ratusz, katedra św. Jerzego i św. Piotra, Stara Rezydencja – dawny pałac biskupi z pięknym dziedzińcem otoczonym gotyckimi budynkami szachulcowymi. Przejazd do hotelu w okolicy Norymbergi. Zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. NORYMBERGA – WÜRZBURG – FRANKFURT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie NORYMBERGI. Spacer po starym mieście: kościół św. Wawrzyńca, kościół św. Sebalda i kościół NMP. Przejazd do WÜRZBURGA, którego zabytki wpisane są na listę UNESCO. Zwiedzanie barokowego pałacu biskupów, czyli Rezydencji, której jedną z największych atrakcji jest ogromny fresk o powierzchni 600 m². Spacer po starym mieście: katedra św. Kiliana, Dom pod Sokołem, ratusz. Przejazd do FRANKFURTU, stolicy finansowej Niemiec. Spacer starym miastem, które kontrastuje z drapaczami chmur nowoczesnego miasta. Przejazd do hotelu w okolicy Koblencji. Zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ. KOBLENCJA – ZAMKI NADREŃSKIE – BACHARACH – BRAUBACH
Śniadanie. Zwiedzanie KOBLENCJI, miasta malowniczo położonego u zbiegu Renu i Mozeli. Spacer starym miastem rozpocznie się od Czterech Wież, przez jeden z symboli miasta – fontannę Schängelbrunnen, ratusz, konwent jezuicki do pomnika cesarza Wilhelma i zbiegu rzek tzw. Niemieckiego Rogu. Następnie rejs po Renie w kierunku Lorelei. Ze skały Lorelei rzuciła się do wody młoda dziewczyna zdradzona przez kochanka. Przeistoczona w syrenę zwodziła rybaków w okoliczne skały, skazując ich na nieuchronną śmierć w wodach Renu. Po drodze wspaniałe widoki na ZAMKI NADREŃSKIE: Sterrenberg, Liebenstein, Maus, Katz Rheinfels. Po wyokrętowaniu przejazd do BACHARACH niezwykle urokliwego miasteczka z przepiękną starówką i dobrze zachowanymi murami obronnymi. Czas wolny. Przejazd do BRAUBACH, miasteczka z zabudową szachulcową, w którym znajduje się imponujący zamek Marksburg. Zwiedzanie zamku: zbrojownia, kuchnie zamkowe, wieże obronne, dziedziniec. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. KOLONIA – BONN – AUGUSTUSBURG
Śniadanie. Czas wolny lub całodzienna wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu): do KOLONII i BONN. Przejazd autokarem do Kolonii. Zwiedzanie: katedra wpisana na listę UNESCO olśniewająca architekturą i detalami architektonicznymi. Na szczególną uwagę zasługuje wnętrze z relikwiarzami Trzech Króli, dębowymi stellami oraz wspaniałe witraże. Następnie wizyta w romańskim kościele św. Marcina. Spacer po starym mieście: stary rynek, ratusz, dom tańca Gürzenich, kościół NMP na Kapitolu. Czas wolny. Zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO pałacu AUGUSTUSBURG, dawnego pałacu biskupiego utrzymanego w stylu rokokowym: imponująca klatka schodowa i ponad 20 udostępnionych do zwiedzania komnat pałacowych wraz z apartamentami prywatnymi Wittlesbachów. Czas wolny w ogrodach pałacowych. Przejazd do Bonn, dawnej stolicy RFN. Spacer po mieście: Sternstrasse, dom Beethovena, rezydencja książąt-elektorów, katedra. Powrót do Koblencji, nocleg.

6. DZIEŃ. WARTBURG – WEIMAR
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WARTBURGA, gdzie podziwiać można imponującą średniowieczną twierdzę wpisaną na listę UNESCO. Z warownią związana jest postać Marcina Lutra, który przebywał tu w ukryciu i pracował nad przekładem Nowego Testamentu na język niemiecki. Przejazd do WEIMARU, stolicy niemieckiego klasycyzmu. Jest to miejsce wyjątkowe dla historii kultury europejskiej. W Weimarze tworzył Bach, Liszt, Lukas Cranach Starszy, mieszkał Goethe, Schiller… Spacer po mieście: dom Goethego, dom Schillera, ratusz, dom Cranacha. Zwiedzanie kościoła św. Pawła i św. Piotra, gdzie podziwiać można tryptyk, dzieło ojca i syna – Lukasa Cranacha Starszego i Młodszego. Spacer parkiem do Pawilonu Goethego. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Weimaru, zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. LIPSK – POCZDAM
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIPSKA. Zwiedzanie rozpocznie się od kościoła św. Tomasza, gdzie pochowany jest Jan Sebastian Bach, następnie spacer po starym mieście i czas wolny przy słynnych pasażach, gdzie znajdują się klimatyczne knajpki. Na szczególną uwagę zasługuje Madlerpassage, opisany w „Fauście” Goethego. Przejazd do POCZDAMU zwanego pruskim Wersalem. Zwiedzanie: park i pałac Sanssouci w całości wpisany na listę UNESCO. Przejazd do hotelu w okolicy Berlina, zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ. BERLIN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie BERLINA, rozpocznie się od centrum: Reichstag, Brama Brandenburska, pozostałości Muru Berlińskiego, Aleja Unter den Linden. Czas wolny. Przejazd do Wyspy Muzeów. Wizyta w Muzeum Pergamońskim, gdzie zgromadzono niezwykle cenne zabytki sztuki starożytnej. Do tych najcenniejszych należy Brama Isztar, brama agory z Miletu oraz wspaniałe rzeźby antycznej Grecji i Rzymu. Przejazd do Charlottenburg, zwiedzanie pałacu. Wyjazd do Polski późnym popołudniem. Powrót do Polski.

7 noclegów w hotelu**/***: 1 w okolicy Teplic w Czechach, 1 w okolicy Norymbergi, 3 w okolicy Koblencji, 1 w okolicy Weimaru, 1 w okolicy Berlina; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań • przejazd autokarem • rejs po Renie • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide i taksy lokalne: ok. 185 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Kolonii i Bonn: ok. 40 EUR; wymagane min. 20 osób.
 3. W dniu 3. przyjazd do hotelu wieczorem – ok. godz. 20-21.

5.2 /6
98% rated good or very good

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Dobre wyżywienie
 • Komfort podróży
Region information
Region gallery

Germany

Zabytki z Listy UNESCO, słynne z bogatych zbiorów muzea i wyjątkowa atmosfera południowych Niemiec to walory Bawarii - jednego z ciekawszych regionów tego kraju, znanego z gościnności i otwartości na świat.

Location on the map Route

Szwajcaria Saksońska • Drezno • Bamberg • Norymberga • Würzburg • Frankfurt nad Menem • Koblencja • Zamki nadreńskie • Bacharach • Braubach • Kolonia • Bonn • Augustusburg • Wartburg • Weimar • Lipsk • Poczdam • Berlin

Augustusburg, Bamberg, Berlin, Bonn… to tylko początek Niemieckiego alfabetu, trasy, która przemierza ten tak bliski geograficznie, a jednak nie do końca odkryty kraj. Ciekawy, zróżnicowany program, pokazujący wiele aspektów Niemiec. Od wschodu, po zachód. Przekrój historii Niemiec, zabytki z listy UNESCO, romantyczne historie, malownicze widoki, dumne zamki, piękne pałace, miejsca związane ze słynnymi ludźmi, wpisane w dzieje europejskiej kultury. Trasa w Niemczech: ok. 1600 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. SZWAJCARIA SAKSOŃSKA
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Niemiec. Przyjazd do SZWAJCARII SAKSOŃSKIEJ. Region słynie z niezwykłych krajobrazów. Majestatyczne skaliste szczyty, u których podnóża wije się Łaba, to prawdziwie bajkowa kraina, gdzie można odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Krótki postój przy punkcie widokowym Bastei (Baszta), skąd roztacza się niesamowity widok na pogranicze niemiecko-czeskie. Czas wolny. Przejazd do twierdzy Königstein. Budowana z ogromnym rozmachem przez kilka wieków jest jedną z największych europejskich twierdz górskich. Zwiedzanie: budynek studzienny, gdzie znajduje się najgłębsza studnia w Saksonii (ok. 150 m), stajnia komendanta, prywatne pomieszczenia dowódcy fortu, obwarowania twierdzy, skarbiec, zbrojownia, cele więzienne. Czas wolny. Przejazd do Czech na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Teplic, nocleg.
2. DZIEŃ. DREZNO – BAMBERG
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do DREZNA, stolicy Saksonii. Zwiedzanie miasta rozpocznie się od Zwinger, XVIII-wiecznego barokowego pałacu, na terenie którego znajduje się kilka muzeów. Zwiedzanie: Łaźnia Nimf, Pawilon Obronny, Zbrojownia i Galeria Dawnych Mistrzów. Chwila czasu wolnego na spacer po starym mieście. Przejazd do BAMBERGU – uroczego miasteczka wpisanego na listę UNESCO. Spacer po Klein Venedig, czyli Małej Wenecji – przepięknym średniowiecznym zespole architektonicznym, malowniczo wkomponowanym w krajobraz nad rzeką Regnitz, Stary Ratusz, katedra św. Jerzego i św. Piotra, Stara Rezydencja – dawny pałac biskupi z pięknym dziedzińcem otoczonym gotyckimi budynkami szachulcowymi. Przejazd do hotelu w okolicy Norymbergi. Zakwaterowanie, nocleg.
3. DZIEŃ. NORYMBERGA – WÜRZBURG – FRANKFURT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie NORYMBERGI. Spacer po starym mieście: kościół św. Wawrzyńca, kościół św. Sebalda i kościół NMP. Przejazd do WÜRZBURGA, którego zabytki wpisane są na listę UNESCO. Zwiedzanie barokowego pałacu biskupów, czyli Rezydencji, której jedną z największych atrakcji jest ogromny fresk o powierzchni 600 m². Spacer po starym mieście: katedra św. Kiliana, Dom pod Sokołem, ratusz. Przejazd do FRANKFURTU, stolicy finansowej Niemiec. Spacer starym miastem, które kontrastuje z drapaczami chmur nowoczesnego miasta. Przejazd do hotelu w okolicy Koblencji. Zakwaterowanie, nocleg.
4. DZIEŃ. KOBLENCJA – ZAMKI NADREŃSKIE – BACHARACH – BRAUBACH
Śniadanie. Zwiedzanie KOBLENCJI, miasta malowniczo położonego u zbiegu Renu i Mozeli. Spacer starym miastem rozpocznie się od Czterech Wież, przez jeden z symboli miasta – fontannę Schängelbrunnen, ratusz, konwent jezuicki do pomnika cesarza Wilhelma i zbiegu rzek tzw. Niemieckiego Rogu. Następnie rejs po Renie w kierunku Lorelei. Ze skały Lorelei rzuciła się do wody młoda dziewczyna zdradzona przez kochanka. Przeistoczona w syrenę zwodziła rybaków w okoliczne skały, skazując ich na nieuchronną śmierć w wodach Renu. Po drodze wspaniałe widoki na ZAMKI NADREŃSKIE: Sterrenberg, Liebenstein, Maus, Katz Rheinfels. Po wyokrętowaniu przejazd do BACHARACH niezwykle urokliwego miasteczka z przepiękną starówką i dobrze zachowanymi murami obronnymi. Czas wolny. Przejazd do BRAUBACH, miasteczka z zabudową szachulcową, w którym znajduje się imponujący zamek Marksburg. Zwiedzanie zamku: zbrojownia, kuchnie zamkowe, wieże obronne, dziedziniec. Powrót do hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ. KOLONIA – BONN – AUGUSTUSBURG
Śniadanie. Czas wolny lub całodzienna wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu): do KOLONII i BONN. Przejazd autokarem do Kolonii. Zwiedzanie: katedra wpisana na listę UNESCO olśniewająca architekturą i detalami architektonicznymi. Na szczególną uwagę zasługuje wnętrze z relikwiarzami Trzech Króli, dębowymi stellami oraz wspaniałe witraże. Następnie wizyta w romańskim kościele św. Marcina. Spacer po starym mieście: stary rynek, ratusz, dom tańca Gürzenich, kościół NMP na Kapitolu. Czas wolny. Zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO pałacu AUGUSTUSBURG, dawnego pałacu biskupiego utrzymanego w stylu rokokowym: imponująca klatka schodowa i ponad 20 udostępnionych do zwiedzania komnat pałacowych wraz z apartamentami prywatnymi Wittlesbachów. Czas wolny w ogrodach pałacowych. Przejazd do Bonn, dawnej stolicy RFN. Spacer po mieście: Sternstrasse, dom Beethovena, rezydencja książąt-elektorów, katedra. Powrót do Koblencji, nocleg.
6. DZIEŃ. WARTBURG – WEIMAR
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WARTBURGA, gdzie podziwiać można imponującą średniowieczną twierdzę wpisaną na listę UNESCO. Z warownią związana jest postać Marcina Lutra, który przebywał tu w ukryciu i pracował nad przekładem Nowego Testamentu na język niemiecki. Przejazd do WEIMARU, stolicy niemieckiego klasycyzmu. Jest to miejsce wyjątkowe dla historii kultury europejskiej. W Weimarze tworzył Bach, Liszt, Lukas Cranach Starszy, mieszkał Goethe, Schiller… Spacer po mieście: dom Goethego, dom Schillera, ratusz, dom Cranacha. Zwiedzanie kościoła św. Pawła i św. Piotra, gdzie podziwiać można tryptyk, dzieło ojca i syna – Lukasa Cranacha Starszego i Młodszego. Spacer parkiem do Pawilonu Goethego. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Weimaru, zakwaterowanie, nocleg.
7. DZIEŃ. LIPSK – POCZDAM
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIPSKA. Zwiedzanie rozpocznie się od kościoła św. Tomasza, gdzie pochowany jest Jan Sebastian Bach, następnie spacer po starym mieście i czas wolny przy słynnych pasażach, gdzie znajdują się klimatyczne knajpki. Na szczególną uwagę zasługuje Madlerpassage, opisany w „Fauście” Goethego. Przejazd do POCZDAMU zwanego pruskim Wersalem. Zwiedzanie: park i pałac Sanssouci w całości wpisany na listę UNESCO. Przejazd do hotelu w okolicy Berlina, zakwaterowanie, nocleg.
8. DZIEŃ. BERLIN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie BERLINA, rozpocznie się od centrum: Reichstag, Brama Brandenburska, pozostałości Muru Berlińskiego, Aleja Unter den Linden. Czas wolny. Przejazd do Wyspy Muzeów. Wizyta w Muzeum Pergamońskim, gdzie zgromadzono niezwykle cenne zabytki sztuki starożytnej. Do tych najcenniejszych należy Brama Isztar, brama agory z Miletu oraz wspaniałe rzeźby antycznej Grecji i Rzymu. Przejazd do Charlottenburg, zwiedzanie pałacu. Wyjazd do Polski późnym popołudniem. Powrót do Polski.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelu**/***: 1 w okolicy Teplic w Czechach, 1 w okolicy Norymbergi, 3 w okolicy Koblencji, 1 w okolicy Weimaru, 1 w okolicy Berlina; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań • przejazd autokarem • rejs po Renie • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide i taksy lokalne: ok. 185 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Kolonii i Bonn: ok. 40 EUR; wymagane min. 20 osób.
 3. W dniu 3. przyjazd do hotelu wieczorem – ok. godz. 20-21.
Location on the map
Reviews (44)

Overall rating

5.2/6

Customers have awarded:

 • Program wycieczki/trasę
 • Dobre wyżywienie
 • Komfort podróży
98%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.2
 • 5.2
 • 5.2
 • 5.0
 • 4.9
 • 5.0

Show reviews from:

4/6
50+ lat, Couples september 2019
Wydawałoby się, że Niemcy to kraj nam znany z powodu bliskiego sąsiedztwa i częstych tranzytowych przejazdów. Tymczasem ma on bardzo ciekawe i niespodziewane oblicza. Do tego stopnia, że (...) expand
Wydawałoby się, że Niemcy to kraj nam znany z powodu bliskiego sąsiedztwa i częstych tranzytowych przejazdów. Tymczasem ma on bardzo ciekawe i niespodziewane oblicza. Do tego stopnia, że momentami wydawało nam się, że jesteśmy w Chorwacji czy we Włoszech. Program wycieczki jest bardzo urozmaicony i każdy znajdzie coś dla siebie - ciekawe miasta, zamki, bogata przyroda, zabytki - mniej więcej w równych proporcjach. Program nie jest jednak równomiernie rozłożony - w jeden dzień z długimi przejazdami zwiedzaliśmy trzy miasta. Wszystkie ciekawe, ale może lepiej zrezygnować z jednego, żeby więcej czasu poświęcić pozostałym dwóm. Wycieczka fakultatywna jest niejako wymuszona, ponieważ alternatywą jest siedzenie w hotelu położonym na uboczu lub samodzielny dojazd ok. 11 km do Koblencji, którą i tak zwiedzaliśmy z pilotem. Czasu wolnego jak zwykle na wycieczkach jest mało. Opcja z wykupieniem przez chętnych obiadokolacji w hotelach nie jest dobra. Skorzystało z niej niewiele osób, ale wszyscy musieliśmy się spieszyć, żeby być w hotelu na czas wydawania posiłków. Wystarczyłoby trochę więcej czasu wolnego w trakcie dnia i każdy zdążyłby coś zjeść. A tak niezadowoleni byli zarówno ci którzy spieszyli się na kolację (bo za późno będą jedli) jak i ci, którzy chcieli więcej czasu wolnego w trakcie dnia.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
collapse
4/6
50+ lat, Solo september 2019
Program wycieczki ciekawy, choć niektóre dni męczące. Hotele daleko na przedmieściach, bez mozliwości poszukania posiłków na zewnątrz. Fatalnie usytuowany i najgorszej jakosci na trasie, (...) expand
Program wycieczki ciekawy, choć niektóre dni męczące. Hotele daleko na przedmieściach, bez mozliwości poszukania posiłków na zewnątrz. Fatalnie usytuowany i najgorszej jakosci na trasie, ostatni hotel. Autobus fatalny , ciasny, mogłam siedzieć tylko bokiem, nie miał barku, a więc gorącej wody (herbaty, kawy itp.)
 • 6
 • 4
 • 5
 • 2
 • 1
collapse
4/6
50+ lat, Solo september 2019
Sądzę,że program jest ułożony poprawnie z wyjątkiem ostaniego noclegu. Czasu jest zawsze mało i uczetnicy mają różne zainteresowania i potrzeby.Pilotka musiała pogodzić różne interesy. Każdy (...) expand
Sądzę,że program jest ułożony poprawnie z wyjątkiem ostaniego noclegu. Czasu jest zawsze mało i uczetnicy mają różne zainteresowania i potrzeby.Pilotka musiała pogodzić różne interesy. Każdy uczestnik to inna indywidualnośc i różne spojrzenie na zorganizowany czas wycieczki. Podziękowania dla Pani Joanny -polotki . Dzięki
 • 5
 • 6
 • 6
 • 4
 • 4
collapse
5/6
41-50 lat, Solo august 2019
no description expand
no description
 • 6
 • 6
 • 6
 • 4
 • 3
collapse
4/6
50+ lat, Couples august 2019
Trasa wycieczki ciekawa, wiele interesujących miejsc do zwiedzania, choć program bardzo napięty i wycieczce towarzyszył wieczny pośpiech. Ciągle słyszeliśmy o czasie pracy kierowcy. Hotel w (...) expand
Trasa wycieczki ciekawa, wiele interesujących miejsc do zwiedzania, choć program bardzo napięty i wycieczce towarzyszył wieczny pośpiech. Ciągle słyszeliśmy o czasie pracy kierowcy. Hotel w Czechach nie do przyjęcia, kolacja beznadziejna, goście wycieczki traktowani jak intruzy i obsługa wręcz chamska.Pani pilot na zwracane uchybienie, właściwie brak reakcji. Natomiast panie obsługujące wycieczkę w Niemczech, super kompetentne i sympatyczne. Jeśli chodzi o polecenie tej trasy, tak, ale z dużymi poprawkami,/ np. w czasie postoju czas na kawę, lub na zakup np. wody mineralnej na kolejny dzień. Sugestia w doborze pilota, aby sprawdzał, czy dane muzeum jest czynne, czy nie. Żeby nie było sytuacji, biegiem przez park, a tu inna impreza i nie ma wejścia do zaplanowanego pałacu.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
collapse
4/6
50+ lat, Couples august 2019
Zdecydowanie polecam :). Wycieczka b.ciekawa , pozwala poznać Niemcy, miasta i miejsca, o których słyszałam ale miałam zupełnie inne wyobrażenie. Dobre hotele, urozmaicone, pyszne posiłki, (...) expand
Zdecydowanie polecam :). Wycieczka b.ciekawa , pozwala poznać Niemcy, miasta i miejsca, o których słyszałam ale miałam zupełnie inne wyobrażenie. Dobre hotele, urozmaicone, pyszne posiłki, często w formie bufetu, (jedynie w Czechach trafiliśmy na zła zmianę, kelner był wyjątkowo niemiły). Program intensywny, trochę mało czasu wolnego, zdecydowanie za krótki pobyt w Berlinie, oprowadzanie przez lokalnego przewodnika świetne ale można opóźnić powrót do Polski i dać więcej czasu wolnego w tym wyjątkowym mieście. Przewodnicy lokalni b.profesjonalni, na wyróżnienie zasługuje p.Sandra z Wurzburga i p.Ewa z Berlina. Zdecydowanym minusem był - ktoś, najprawdopodobniej kierowca "myszkujący " po torbach pasażerów, ponieważ po postojach na zwiedzanie w podręcznych bagażach brakowało pustych butelek !!! Szok!!! Żeby dla 25 eurocentów przeszukiwać bagaż pasażerów ! ( nie był to jednorazowy incydent i dotyczył wielu osób). Minusem była też próba zwiedzania Poczdamu ponieważ na miejscu okazało się, że w tym dniu jest impreza i obiekt zamykany jest dużo wcześniej, ktoś nie doczytał, nie sprawdził w Internecie. B. żałowaliśmy bo przecież Poczdam to jedna z największych atrakcji tej wycieczki
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
 • 3
collapse
6/6
41-50 lat, Couples august 2019
Niezwykle ciekawa wycieczka, intensywna, nie dla leniwych, ale każdy dzień niezwykle interesujący. Bardzo polecamy. Warunki noclegowe również bardzo dobre. Do wyżywienia także nie mamy (...) expand
Niezwykle ciekawa wycieczka, intensywna, nie dla leniwych, ale każdy dzień niezwykle interesujący. Bardzo polecamy. Warunki noclegowe również bardzo dobre. Do wyżywienia także nie mamy zastrzeżeń. Jeżeli pojawiały się jakieś niedogodności to były one typowe dla wycieczki objazdowej, nie wszystko da się przewidzieć, jednak nie wpłynęły one na całokształt oceny wycieczki. Bardzo polecamy wycieczkę dla osób w różnym wieku.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 4
 • 4
collapse
5/6
50+ lat, Solo august 2019
Interesujący, choć wymagający korekt program, dobre hotele i dobre wyżywienie. Autokar wyeksploatowany i ubogo wyposażony, wszystkie miejsca zajęte (!) - 47 osób (to chyba lekka przesada?). (...) expand
Interesujący, choć wymagający korekt program, dobre hotele i dobre wyżywienie. Autokar wyeksploatowany i ubogo wyposażony, wszystkie miejsca zajęte (!) - 47 osób (to chyba lekka przesada?). Biuro podróży i Pani pilot zaliczyli dużą wpadkę wioząc nas do Sanssouci w sytuacji, gdy co roku, w tym własnie terminie, odbywa się w parku dwudniowy festyn (w internecie jest stosowna informacja) i zwiedzanie po południu nie jest możliwe. W rezultacie straciliśmy czas (dojazd do Poczdamu, pół godziny szukaliśmy jakiegoś parkingu, następne pół godziny maszerowaliśmy przez park w stronę pałacu, a i tak na końcu drogę zastąpili nam porządkowi, którzy grzecznie powiedzieli nam: Raus!) i możliwość zwiedzenia jakiegoś innego zabytku. Stanowczo za mało czasu, bo tylko 45 min.(!), było na zwiedzenie głównej atrakcji tej wycieczki, tj. Pergamonmuseum. Dyskusyjny jest też wybór niektórych miast. Norymberga była prawie cała zniszczona, niewiele ma do zaoferowania, tymczasem niedaleko od niej leży świetnie zachowane, piękne średniowieczne miasteczko Rothenburg ob der Tauber, które jest perłą w koronie najpiękniejszych niemieckich miast. Lokali przewodnicy na dobrym poziomie, Pani Pilot świetnie przygotowana z historii zwiedzanych miast i regionów, kierowca doświadczony, poruszał się sprawnie we wszystkich okolicznościach.
 • 4
 • 5
 • 5
 • 3
 • 3
collapse
5/6
50+ lat, Groups of friends june 2019
Ciekawy program. Dobra organizacja. Autokar - w porzątku. Jakość hoteli bardzo zróżnicowana, ale jedzenie wszędzie było dobre i obfite. Polecam. expand
Ciekawy program. Dobra organizacja. Autokar - w porzątku. Jakość hoteli bardzo zróżnicowana, ale jedzenie wszędzie było dobre i obfite. Polecam.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Couples june 2019
Wycieczka i program zaproponowany przez Itakę spełniły nasze oczekiwania. Moja i Żony ocena jest pozytywna. Postulowanie rozszerzenia oferty o dodatkowe atrakcje (np. kulturalne) przy tak (...) expand
Wycieczka i program zaproponowany przez Itakę spełniły nasze oczekiwania. Moja i Żony ocena jest pozytywna. Postulowanie rozszerzenia oferty o dodatkowe atrakcje (np. kulturalne) przy tak rozbudowanym programie nie byłoby celowe.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
collapse
4/6
50+ lat, Couples june 2019
Wycieczka pełna kulturalnych i krajobrazowych wrażeń. Program dobry, jednak szkoda, że zabrakło miejsca na przepiękny Heidelberg. Wyjazd udany, godny polecenia. expand
Wycieczka pełna kulturalnych i krajobrazowych wrażeń. Program dobry, jednak szkoda, że zabrakło miejsca na przepiękny Heidelberg. Wyjazd udany, godny polecenia.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Couples september 2018
Program super dobrany, hotele bardzo dobre, śniadania bardzo dobre, pogoda wspaniała. Polecam. expand
Program super dobrany, hotele bardzo dobre, śniadania bardzo dobre, pogoda wspaniała. Polecam.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Couples september 2018
Godna polecenia expand
Godna polecenia
 • 6
 • 4
 • 5
 • 2
 • 1
collapse
6/6
41-50 lat, Solo september 2018
brak opisu expand
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
collapse
5/6
50+ lat, Couples august 2018
Jestem zadowolony expand
Jestem zadowolony
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Couples july 2018
Z wycieczki jestem zadowolona. Zaplanowany program został zrealizowany, zobaczyłam więc to, co było zaplanowane w programie wycieczki. Pozostał jednak niedosyt - poczucie, że wielu miejsc po (...) expand
Z wycieczki jestem zadowolona. Zaplanowany program został zrealizowany, zobaczyłam więc to, co było zaplanowane w programie wycieczki. Pozostał jednak niedosyt - poczucie, że wielu miejsc po trasie wycieczki nie zobaczyłam. Program wycieczki był b. bogaty, ale jego słabą stroną jest skumulowanie zwiedzania 3 dużych miast czy miejsc w jednym dniu. Myślę, np. o 3. dniu wycieczki (Norymberga, Wurzburg, Frankfurt). Wolałabym być w 2 miejscach a zobaczyć "głębiej", np. odwiedzić Muzeum Germańskie w Norymberdze. W efekcie wycieczka jest "zaliczaniem" atrakcji turystycznych, bez wystarczającego czasu na refleksję. Może należy zrobić Niemiecki Alfabet - osobno - dla landów w Niemczech północnych i południowych? A może należy podzielić zwiedzanie Niemiec na 2 wycieczki, przy czym linię podziału wyznaczą landy, z odrębną historią i zwyczajami w każdym z nich?
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
5/6
50+ lat, july 2018
Warto wybrać się na tę wycieczkę. Program jest bardzo różnorodny i tylko pozornie wydaje się, że znamy Niemcy. Zwłaszcza sąsiadów trzeba poznać. Na tej wycieczce codziennie coś mnie mile (...) expand
Warto wybrać się na tę wycieczkę. Program jest bardzo różnorodny i tylko pozornie wydaje się, że znamy Niemcy. Zwłaszcza sąsiadów trzeba poznać. Na tej wycieczce codziennie coś mnie mile zaskakiwało, najbardziej rejs po Renie i wizyta w średniowiecznych zamkach w tej dolinie. Chętnie zostałabym tam dłużej. Zdecydowanie za mało czasu mieliśmy też na zwiedzanie Drezna i Poczdamu. Będę musiała wrócić:-)także do Berlina, bo już w trakcie wycieczki okazało się, że jeden z najważniejszych punktów programu: Ołtarz z Pergamonu jest w... remoncie. Ale biorąc pod uwagę rekordowy upał, panujący wtedy w Niemczech, to zrealizowaliśmy program wycieczki perfekcyjnie. Wielka w tym zasługa pilotki - Pani Marty i nieobliczalnego kierowcy - Pana Sebastiana. Całej grupie należą się wielkie słowa uznania. Pomimo okropnego żaru z nieba, wszyscy dzielnie się trzymali, wspierali i mam nadzieję, że jeszcze się kiedyś spotkamy. Podróżowanie z Państwem to była przyjemność!!!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
collapse
5/6
31-40 lat, july 2018
Wycieczka ciekawa, dobrze przygotowana, ze znakomitym przewodnikiem. expand
Wycieczka ciekawa, dobrze przygotowana, ze znakomitym przewodnikiem.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
6/6
41-50 lat, july 2018
Wycieczka objazdowa zwykle jest świetna, jeśli prowadzi ja dobry pilot. Urozmaica drogę opowieściam o kraju, jest świetnie zorganizowany, tak że ma się poczucie, że nie traci się czasu (a przy (...) expand
Wycieczka objazdowa zwykle jest świetna, jeśli prowadzi ja dobry pilot. Urozmaica drogę opowieściam o kraju, jest świetnie zorganizowany, tak że ma się poczucie, że nie traci się czasu (a przy tak krótkich objazdach każdej straconej minuty po prostu żal), mówi na temat, ma wiedzę i dzieli się nią. I lubi kraj, po którym oprowadza. Niemiecki alfabet ma pilota, który wszystkie te cechy posiada, pani Marta to sukces tej wycieczki. Lokalni przewodnicy w większości też w porządku. Kraj wart poznania, Wajmar, dzień nad Renem, Drezno, Poczdam, Berlin to moim zdaniem najciekawsze punkty, ale to oczywiście subiektywna ocena. Zamienilabym pobyt w Lipsku na cały dzień w Poczdamie, ma wiele do zaoferowania .
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
collapse
5/6
50+ lat, Solo september 2017
no description expand
no description
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Couples september 2017
Wycieczka miała bardzo bogaty program, w związku z czym nie było dostatecznie dużo czasu na zobaczenie wielu interesujących obiektów na trasie. Pani Marta, nasza świetna pilotka, wykazała (...) expand
Wycieczka miała bardzo bogaty program, w związku z czym nie było dostatecznie dużo czasu na zobaczenie wielu interesujących obiektów na trasie. Pani Marta, nasza świetna pilotka, wykazała się doskonałą wiedzą na temat Niemiec. Miejscowi przewodnicy (z jednym wyjątkiem) również bardzo profesjonalni. Niewątpliwie trzeba będzie pojechać do Niemiec jeszcze raz i zobaczyć to, czego nie zdążyliśmy tym razem... Panowie kierowcy oprócz bezpiecznego i sprawnego transportowania nas serwowali całkiem niezłą kawę!. Hotele w Niemczech na dobrym poziomie, podobnie jak śniadania i obiadokolacje (jeśli się je wykupiło), które czasami były nawet zbyt obfite. Ogólnie - wycieczka godna polecenia.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Couples september 2017
Świetna,. Gorąco polecam, expand
Świetna,. Gorąco polecam,
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
5/6
50+ lat, Solo september 2017
no description expand
no description
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Solo september 2017
Bardzo interesująca trasa, znakomita praca pilota wycieczki Pani Marty, komfortowe warunki podróży, zakwaterowania i wyżywienia, polecam każdemu. Program wycieczki zawiera atrakcje (...) expand
Bardzo interesująca trasa, znakomita praca pilota wycieczki Pani Marty, komfortowe warunki podróży, zakwaterowania i wyżywienia, polecam każdemu. Program wycieczki zawiera atrakcje wysokiej klasy, na mnie największe wrażenie zrobił rejs Renem, w trakcie którego można było podziwiać malownicze zamki przy przepięknej pogodzie, bardzo mi się podobało także urocze miasto Weimar.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
2/6
50+ lat, Couples september 2017
Pilotka przeciętna - dbała o to, żeby dojechać gdzie trzeba kiedy trzeba, ale informacje na temat Niemiec dawkowała bardzo oszczędnie. Hotel w Czechach fatalny, jedzenie też. Hotel, w (...) expand
Pilotka przeciętna - dbała o to, żeby dojechać gdzie trzeba kiedy trzeba, ale informacje na temat Niemiec dawkowała bardzo oszczędnie. Hotel w Czechach fatalny, jedzenie też. Hotel, w którym spędziliśmy trzy noce - słaby. Bus, którym wracaliśmy z Poznania do Warszawy to po prostu horror. Ta wycieczka bez Kolonii nie ma sensu - zresztą pojechali na nią wszyscy. Bez wykupionych obiadokolacji nie było szans na zjedzenie czegokolwiek i ta informacja powinna znaleźć się w opisie wycieczki.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 3
 • 4
 • 2
collapse

Offer details

Twój wybór wczasów

Niemiecki alfabet

zmień wariant wakacji
 • Own transport
Select
529 Gbp
You Save: 64 GBP
Adult
465gbp
Total amount sprawdź szczegóły ceny 930 gbp razem
You Save 64 GBP
Book now
You will proceed to a secure booking process
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter