phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Search Results Bali na Jawie

Offer advantages

 • dwie wyspy: Jawa i Bali
 • czas wolny na plażowanie
 • zachwycające krajobrazy dżungli, wulkany i pola ryżowe

Bali na Jawie Code: CGKJAVI

Route
1 286PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem Fri 09.04 – Thu 22.04.21
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE

Bali na Jawie

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Code: CGKJAVI
Description

1. DZIEŃ.
Zbiórka na lotnisku. Wylot do Indonezji.

2. DZIEŃ.
Przylot do Dżakarty. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. YOGYAKARTA – PRAMBANAN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Yogyakarty na indonezyjskiej wyspie Jawa. Zwiedzanie YOGYAKARTY, otoczone wysokimi murami stare miasto odkrywa swoje niezwykłe piękno dopiero po przekroczeniu pierwszego pierścienia murów, wewnątrz których ukryte są liczne warsztaty batiku, zakłady rzemieślnicze, niewielkie targowiska, meczety. Czas wolny. Zwiedzanie Kratonu, czyli pałacu sułtana. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO świątyni PRAMBANAN. Pochodzący z IX w. kompleks świątyń jest jednym z najpiękniejszych i największych zespołów świątynnych w Indonezji. Na szczególną uwagę zasługują posągi poświęcone bogom Wisznu, Siwa i Brahma oraz dekoracje zewnętrzne. Obiad. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Nocleg.

4. DZIEŃ. BOROBUDUR
Śniadanie. Przejazd do BOROBUDUR, świątyni, którą śmiało można określić klejnotem sztuki i architektury buddyjskiej. Cały kompleks wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Świątynia zaprojektowana jako mandala jest swoistym labiryntem. Trasa przejścia przez świątynię zaprojektowana jest zgodnie z filozofią buddyzmu i ma symbolicznie zaprowadzić odwiedzającego do mądrości, czyli zrozumienia, które jest jednym z podstawowych pojęć buddyzmu. Obiad. Powrót do hotelu, czas wolny. Wieczorem dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): przedstawienie na podstawie eposu Ramajana. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd pociągiem do Mojokero. Obiad. Przejazd autokarem w okolice wulkanu Bromo. Zakwaterowanie w pensjonacie, nocleg.

6. DZIEŃ. P.N. BROMO-TENGGER-SEMERU
Wcześnie rano przejazd minibusami lub samochodami terenowymi do PARKU NARODOWEGO BROMO-TENGGER-SEMERU. Obserwacja wschodu słońca z kaldery to zapierający dech spektakl budzącego się do życia niezwykłego świata. Wschodzące słońce powoli oświetla całą kalderę, ukazując poszczególne stożki wulkanów położone pośród niemal pustynnego krajobrazu. Czas wolny na śniadanie (w formie pakietu). Przejazd pod wulkan Bromo. Czas wolny lub dla osób chętnych możliwość wejścia na szczyt wulkanu. Różnica w wysokości od podnóża do krawędzi to jedynie około 130 metrów, pomimo tego widok jest niezapomniany. Pylista droga prowadzi najpierw ścieżką, następnie schodami na sam szczyt z którego z jednej strony widać kalderę w pełnej okazałości, z drugiej głębię krateru wulkanicznego, który wydaje się być żywym organizmem. Powrót do pensjonatu, wykwaterowanie. Przejazd do Kalibaru. Po drodze obiad. Po przyjeździe do hotelu zakwaterowanie i czas wolny. Nocleg.

7. DZIEŃ. KALIBARU – TANAH LOT
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta na plantacji w okolicy KALIBARU, gdzie uprawia się cynamon, wanilię, pieprz, kawowiec oraz kakao. Przejazd do portu, przeprawa promowa na Bali. Po drodze obiad. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych świątyń balijskich – TANAH LOT. Świątynia leży na skale obmywanej przez wody oceanu i jest jednym z najczęściej fotografowanych obiektów na Bali. Czas wolny przy świątyni. Przejazd do hotelu w okolicy Kuty. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. ULUN DANU – UBUD
Śniadanie. Czas wolny na lokalnym rynku, gdzie kupić można oryginalne pamiątki balijskie oraz egzotyczne owoce. Przejazd do świątyni Taman Ayun, gdzie czczone są liczne bóstwa gór. Przejazd do punktu widokowego, skąd roztacza się piękny widok na tarasy ryżowe. Przejazd i zwiedzanie świątyni ULUN DANU malowniczo położonej nad brzegami jeziora Bratan. Obiad. Popołudniem zwiedzanie pałacu Puri Saren Agung w UBUD. Następnie czas wolny. Ubud słynie w całej Indonezji z licznych warsztatów rzemieślniczych, galerii sztuki i niezliczonej ilości świątyń. Powrót do hotelu. Nocleg.

9. DZIEŃ. KLUNGKUNG – GOA LAWAH – TENGANAN – BUKIT JAMBUL – PURA BESAKIH
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do KLUNGKUNG, zwiedzanie pałacu wybudowanego w XVII w. W czasach świetności pałac otoczony był fosą, liczne dziedzińce i pawilony zatopione były w zieleni parku. Do dnia dzisiejszego zachowały się jedynie nieliczne zabudowania, większość została zniszczona przez Holendrów na początku XX wieku. Zwiedzanie świątyni GOA LAWAH ufundowanej w XI wieku przez hinduskiego mnicha. Świątynia znajduje się przy jaskini którą licznie zamieszkują nietoperze. Następnie w programie postój w niewielkiej wsi TENGANAN. Mieszkańcy osady do dnia dzisiejszego kultywują pradawne tradycje. Na uwagę zasługuje również charakterystyczna architektura domów. Dalej trasa wiedzie do punktu widokowego BUKIT JAMBUL. Obiad. Na koniec dnia zwiedzanie PURA BESAKIH najważniejszej i największej świątyni Bali. Powrót do hotelu. Nocleg.

10. -12. DZIEŃ. FLORES – RINCA – KANAWA – KOMODO – PINK BEACH
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu; wycieczka realizowana z anglojęzycznym przewodnikiem lokalnym). Transfer na lotnisko. Przelot do Lauban Bajo na wyspie FLORES. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Przejazd do przystani. Zaokrętowanie na statku. Wypłynięcie z portu w kierunku RINCA. Po drodze postój na jednej z wysepek, gdzie spotkać można Rudawkę Malajską tzw. latającego psa. Jest to jeden z największych gatunków nietoperzy dochodzący do długości 35 cm i wagi ponad 1 kg. Dalszy rejs na Rincę. Obiad. Zawinięcie do przystani. Wyjazd w poszukiwaniu waranów tzw. smoków z Komodo w ich naturalnym środowisku. Powrót do przystani, krótki rejs do wybrzeży niewielkiej wysepki KANAWA. Czas wolny na snurkowanie w przejrzystych wodach Morza Flores. Przybrzeżne wody Komodo to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Kolacja i nocleg na pokładzie statku. Śniadanie. Wypłynięcie w kierunku KOMODO. Wyprawa w głąb wyspy w poszukiwaniu "smoków z Komodo" oraz wielu innych gatunków zamieszkujących Park Narodowy Komodo. Po południu powrót do przystani. Rejs do jednej z najpiękniejszych plaż Indonezji – PINK BEACH. Jest to jedna z nielicznych na świecie plaż, której piasek jest różowy. Czas wolny na plażowanie, snurkowanie. Obiad. Rejs powrotny na Flores. Wyokrętowanie. Transfer do hotelu, kolacja, zakwaterowanie i nocleg. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot na Bali. Transfer do hotelu. Nocleg.

13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wylot do Polski.

14. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

11 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 11 śniadań, 6 obiadów, 1 kolacja • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • przeloty: Polska-Dżakarta, Denpasar-Polska • przeprawa promowa na Bali • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 75 EUR, przelot: Dżakarta-Yogyakarta: ok. 95 EUR, napiwki: ok. 5 EUR/os/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka wsch. Bali (Klungkung, Goa Lawah, Tenganan, Bukit Jambul, Pura Besakih): ok. 50 EUR; Flores-Rinca-Komodo (wycieczka realizowana od 2 osób): ok. 570 EUR; min. 4 os.: ok. 515 EUR.
 3. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.
 4. W Parku Narodowym Bromo-Tengger-Semeru mogą wystąpić niskie temperatury, nocą nawet ok. 10˚C. Należy zabrać polar, długie spodnie i pełne buty.
 5. Podczas pobytu w okolicach wulkanu Bromo (1 nocleg) należy spakować się dodatkowo w torbę podręczną lub plecak. Wjazd na teren pensjonatu odbywa się samochodami terenowymi, bagaż główny zostaje w autokarze/minibusie.
 6. Limit bagażu na przelocie wewnętrznym: Dżakarta-Yogyakarta: bagaż główny – 20 kg, bagaż podręczny – 5 kg.

5.2 /6
92% rated good or very good

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Region information
Region gallery

Indonesia

Indonezja to rajskie Bali, Jawa, Sumatra, Borneo i... jeszcze ponad 17 tysięcy innych wysp, z których co trzecia jest niezamieszkana, a wiele nie ma nawet swojej nazwy. Tutaj też znajduje się ok. 15% rafy koralowej świata. Miłośnicy nurkowania znajdą tu najwyższej klasy warunki do uprawiania tego sportu i prawdopodobnie największą różnorodność podwodnego życia.

Location on the map Route

Yogyakarta • Prambanan • Borobudur • Park Narodowy Bromo-Tengger-Semeru • Kalibaru • Tanah Lot • Ulun Danu • Ubud • Klungkung • Goa Lawah • Tenganan • Bukit Jambul • Pura Besakih • Flores • Rinca • Kanawa • Komodo • Pink Beach​

Tanah Air Kita, czyli nasza ziemia i nasza woda to określenie Indonezji, używane przez mieszkańców tego wyspiarskiego kraju. Trasa pełna przygód prowadzi przez Jawę, serce Indonezji, która oszałamia kontrastami, oraz przez uwodzicielską i magiczną Bali kuszącą wspaniałymi krajobrazami i plażami. Obie wyspy fascynują kulturą i tradycyjnymi obrzędami. Ludzie, pejzaże, potrawy – wszystko jest tu barwne i egzotyczne. W znakomicie zaplanowanym programie jest czas na wszystko: wizyty w starożytnych świątyniach, podziwianie nieziemskich krajobrazów dżungli i wulkanów, wizyta na plantacji wanilii i cynamonu oraz zabytki z listy UNESCO. Przewidziano nawet krótki wypoczynek na rajskich plażach Bali.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka na lotnisku. Wylot do Indonezji.
2. DZIEŃ.
Przylot do Dżakarty. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
3. DZIEŃ. YOGYAKARTA – PRAMBANAN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Yogyakarty na indonezyjskiej wyspie Jawa. Zwiedzanie YOGYAKARTY, otoczone wysokimi murami stare miasto odkrywa swoje niezwykłe piękno dopiero po przekroczeniu pierwszego pierścienia murów, wewnątrz których ukryte są liczne warsztaty batiku, zakłady rzemieślnicze, niewielkie targowiska, meczety. Czas wolny. Zwiedzanie Kratonu, czyli pałacu sułtana. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO świątyni PRAMBANAN. Pochodzący z IX w. kompleks świątyń jest jednym z najpiękniejszych i największych zespołów świątynnych w Indonezji. Na szczególną uwagę zasługują posągi poświęcone bogom Wisznu, Siwa i Brahma oraz dekoracje zewnętrzne. Obiad. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Nocleg.
4. DZIEŃ. BOROBUDUR
Śniadanie. Przejazd do BOROBUDUR, świątyni, którą śmiało można określić klejnotem sztuki i architektury buddyjskiej. Cały kompleks wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Świątynia zaprojektowana jako mandala jest swoistym labiryntem. Trasa przejścia przez świątynię zaprojektowana jest zgodnie z filozofią buddyzmu i ma symbolicznie zaprowadzić odwiedzającego do mądrości, czyli zrozumienia, które jest jednym z podstawowych pojęć buddyzmu. Obiad. Powrót do hotelu, czas wolny. Wieczorem dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): przedstawienie na podstawie eposu Ramajana. Powrót do hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd pociągiem do Mojokero. Obiad. Przejazd autokarem w okolice wulkanu Bromo. Zakwaterowanie w pensjonacie, nocleg.
6. DZIEŃ. P.N. BROMO-TENGGER-SEMERU
Wcześnie rano przejazd minibusami lub samochodami terenowymi do PARKU NARODOWEGO BROMO-TENGGER-SEMERU. Obserwacja wschodu słońca z kaldery to zapierający dech spektakl budzącego się do życia niezwykłego świata. Wschodzące słońce powoli oświetla całą kalderę, ukazując poszczególne stożki wulkanów położone pośród niemal pustynnego krajobrazu. Czas wolny na śniadanie (w formie pakietu). Przejazd pod wulkan Bromo. Czas wolny lub dla osób chętnych możliwość wejścia na szczyt wulkanu. Różnica w wysokości od podnóża do krawędzi to jedynie około 130 metrów, pomimo tego widok jest niezapomniany. Pylista droga prowadzi najpierw ścieżką, następnie schodami na sam szczyt z którego z jednej strony widać kalderę w pełnej okazałości, z drugiej głębię krateru wulkanicznego, który wydaje się być żywym organizmem. Powrót do pensjonatu, wykwaterowanie. Przejazd do Kalibaru. Po drodze obiad. Po przyjeździe do hotelu zakwaterowanie i czas wolny. Nocleg.
7. DZIEŃ. KALIBARU – TANAH LOT
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta na plantacji w okolicy KALIBARU, gdzie uprawia się cynamon, wanilię, pieprz, kawowiec oraz kakao. Przejazd do portu, przeprawa promowa na Bali. Po drodze obiad. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych świątyń balijskich – TANAH LOT. Świątynia leży na skale obmywanej przez wody oceanu i jest jednym z najczęściej fotografowanych obiektów na Bali. Czas wolny przy świątyni. Przejazd do hotelu w okolicy Kuty. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ. ULUN DANU – UBUD
Śniadanie. Czas wolny na lokalnym rynku, gdzie kupić można oryginalne pamiątki balijskie oraz egzotyczne owoce. Przejazd do świątyni Taman Ayun, gdzie czczone są liczne bóstwa gór. Przejazd do punktu widokowego, skąd roztacza się piękny widok na tarasy ryżowe. Przejazd i zwiedzanie świątyni ULUN DANU malowniczo położonej nad brzegami jeziora Bratan. Obiad. Popołudniem zwiedzanie pałacu Puri Saren Agung w UBUD. Następnie czas wolny. Ubud słynie w całej Indonezji z licznych warsztatów rzemieślniczych, galerii sztuki i niezliczonej ilości świątyń. Powrót do hotelu. Nocleg.
9. DZIEŃ. KLUNGKUNG – GOA LAWAH – TENGANAN – BUKIT JAMBUL – PURA BESAKIH
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do KLUNGKUNG, zwiedzanie pałacu wybudowanego w XVII w. W czasach świetności pałac otoczony był fosą, liczne dziedzińce i pawilony zatopione były w zieleni parku. Do dnia dzisiejszego zachowały się jedynie nieliczne zabudowania, większość została zniszczona przez Holendrów na początku XX wieku. Zwiedzanie świątyni GOA LAWAH ufundowanej w XI wieku przez hinduskiego mnicha. Świątynia znajduje się przy jaskini którą licznie zamieszkują nietoperze. Następnie w programie postój w niewielkiej wsi TENGANAN. Mieszkańcy osady do dnia dzisiejszego kultywują pradawne tradycje. Na uwagę zasługuje również charakterystyczna architektura domów. Dalej trasa wiedzie do punktu widokowego BUKIT JAMBUL. Obiad. Na koniec dnia zwiedzanie PURA BESAKIH najważniejszej i największej świątyni Bali. Powrót do hotelu. Nocleg.
10. -12. DZIEŃ. FLORES – RINCA – KANAWA – KOMODO – PINK BEACH
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu; wycieczka realizowana z anglojęzycznym przewodnikiem lokalnym). Transfer na lotnisko. Przelot do Lauban Bajo na wyspie FLORES. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Przejazd do przystani. Zaokrętowanie na statku. Wypłynięcie z portu w kierunku RINCA. Po drodze postój na jednej z wysepek, gdzie spotkać można Rudawkę Malajską tzw. latającego psa. Jest to jeden z największych gatunków nietoperzy dochodzący do długości 35 cm i wagi ponad 1 kg. Dalszy rejs na Rincę. Obiad. Zawinięcie do przystani. Wyjazd w poszukiwaniu waranów tzw. smoków z Komodo w ich naturalnym środowisku. Powrót do przystani, krótki rejs do wybrzeży niewielkiej wysepki KANAWA. Czas wolny na snurkowanie w przejrzystych wodach Morza Flores. Przybrzeżne wody Komodo to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Kolacja i nocleg na pokładzie statku. Śniadanie. Wypłynięcie w kierunku KOMODO. Wyprawa w głąb wyspy w poszukiwaniu "smoków z Komodo" oraz wielu innych gatunków zamieszkujących Park Narodowy Komodo. Po południu powrót do przystani. Rejs do jednej z najpiękniejszych plaż Indonezji – PINK BEACH. Jest to jedna z nielicznych na świecie plaż, której piasek jest różowy. Czas wolny na plażowanie, snurkowanie. Obiad. Rejs powrotny na Flores. Wyokrętowanie. Transfer do hotelu, kolacja, zakwaterowanie i nocleg. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot na Bali. Transfer do hotelu. Nocleg.
13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wylot do Polski.
14. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 11 śniadań, 6 obiadów, 1 kolacja • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • przeloty: Polska-Dżakarta, Denpasar-Polska • przeprawa promowa na Bali • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 75 EUR, przelot: Dżakarta-Yogyakarta: ok. 95 EUR, napiwki: ok. 5 EUR/os/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka wsch. Bali (Klungkung, Goa Lawah, Tenganan, Bukit Jambul, Pura Besakih): ok. 50 EUR; Flores-Rinca-Komodo (wycieczka realizowana od 2 osób): ok. 570 EUR; min. 4 os.: ok. 515 EUR.
 3. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.
 4. W Parku Narodowym Bromo-Tengger-Semeru mogą wystąpić niskie temperatury, nocą nawet ok. 10˚C. Należy zabrać polar, długie spodnie i pełne buty.
 5. Podczas pobytu w okolicach wulkanu Bromo (1 nocleg) należy spakować się dodatkowo w torbę podręczną lub plecak. Wjazd na teren pensjonatu odbywa się samochodami terenowymi, bagaż główny zostaje w autokarze/minibusie.
 6. Limit bagażu na przelocie wewnętrznym: Dżakarta-Yogyakarta: bagaż główny – 20 kg, bagaż podręczny – 5 kg.
Reviews (45)

Overall rating

5.2/6

Customers have awarded:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
92%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.2
 • 5.0
 • 4.7
 • 5.0
 • 5.0
 • 4.9

Show reviews from:

6/6
20-25 lat, Couples march 2020
Czysta esencja Indonezji. Kolejny kraj Azji, który odwiedziłam i po raz kolejny wróciłam zachwycona. Trasa niezwykła, szczególnie jeżeli ktoś wybiera się na Komodo - polecam z całego serca. (...) expand
Czysta esencja Indonezji. Kolejny kraj Azji, który odwiedziłam i po raz kolejny wróciłam zachwycona. Trasa niezwykła, szczególnie jeżeli ktoś wybiera się na Komodo - polecam z całego serca. Jedna z niewielu wycieczek, która pozwala zobaczyć więcej niż 2 wyspy. Plusy: - duża ilość wysp do zobaczenia i ciekawych zabytków - smoki z Komodo i nurkowanie wśród rafy koralowej - niesamowite widoki i ludzie - hotel na Bali jest blisko Seminyak Street, na której jest wiele ciekawych butików oraz pamiątek. - kameralna grupa ok. 12 osób Minusy: - przewodniczka niestety kompletnie rozczarowała większość grupy. Nie była w stanie odpowiedzieć na większość naszych pytań. Plus nie wiem, który przewodnik zachowuje się jakby był członkiem wycieczki i robi sobie zdjęcia wszędzie oraz wrzuca je na instagrama. Nie wspomnę nawet o tym, że na wyraźną prośbę całej grupy pobyt w Ubud nie został przedłużony, ponieważ źle się czuła (nigdzie nam się nie spieszyło, bo byliśmy już zakwaterowani w hotelu docelowym i do tego cały dzień normalnie z nami zwiedzała oraz robiła sobie zdjęcia). - hotele - w większości w porządku, ale ten na Bali w Legian (Jayakarta Hotel) niestety nas rozczarował. - brak kolacji hotelowych. Na Bali jest to super, bo spokojnie można zjeść coś na ulicy w wielu restauracjach, ale na Jawie brakowało dobrych miejsc do zjedzenia. Jeżeli ktoś chce zabrać ze sobą drona, to też nie ma z tym najmniejszych problemów. Nie wolno latać jedynie wokół świątyń.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
collapse
3/6
50+ lat, Solo february 2020
Jawa z cennymi miejscami UNESCO pasjonująca. Wulkany imponujące. Bali inne od wszystkiego, co udało mi się zobaczyć do tej pory. Kapitalni przewodnicy miejscowi. Dwa tygodnie pasji i zadziwienia (...) expand
Jawa z cennymi miejscami UNESCO pasjonująca. Wulkany imponujące. Bali inne od wszystkiego, co udało mi się zobaczyć do tej pory. Kapitalni przewodnicy miejscowi. Dwa tygodnie pasji i zadziwienia :) Niestety, niekończące się przejazdy autokarowe położyły się cieniem na radość odkrywania.. priorytet dotarcia do hotelu tak wcześnie, jak to możliwe (nawet 16.00, nie zobaczywszy zupełnie nic po drodze w ciągu całego dnia) nie wydaje się być celnym zamierzeniem.
 • 4
 • 5
 • 5
 • 3
 • 5
collapse
6/6
41-50 lat, Couples february 2020
Wycieczka Bali na Jawie mimo obaw (koronawirus, pora deszczowa) - REWELACYJNA. Indonezja poznana z wielu stron, każdego dnia inne doznania, wszelakie środki transportu: samolot, autokar, pociąg, (...) expand
Wycieczka Bali na Jawie mimo obaw (koronawirus, pora deszczowa) - REWELACYJNA. Indonezja poznana z wielu stron, każdego dnia inne doznania, wszelakie środki transportu: samolot, autokar, pociąg, prom, jeepy, małe busiki. Jawa intensywna i jakże różna od Bali. Nowoczesna Dżakarta, kulturalna Yogyakarta, mistyczne Borobudur i Prambanan, fantastyczny wulkan Bromo... Bali - plaster miodu na strudzoną duszę wędrowca :) Mnogość świątyń, cudowne wodospady, widoki zapierające dech w piersiach, fantastyczne plaże i żywo zielona dżungla. Do tego przesympatyczni Balijczycy! Czego chcieć więcej? ...dodatkowych kilku dni do delektowania się tym magicznym miejscem :)
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Couples february 2020
Wycieczka podobala mi sie, ogladane miejsca robia wrazenie. Lepiej jednak by bylo zeby kosztowala nieco wiecej ale zeby w czasie pobytu byly kolacje w hotelu. Zdziwienie budzi tez fakt ze za lot (...) expand
Wycieczka podobala mi sie, ogladane miejsca robia wrazenie. Lepiej jednak by bylo zeby kosztowala nieco wiecej ale zeby w czasie pobytu byly kolacje w hotelu. Zdziwienie budzi tez fakt ze za lot lokalny trzeba bylo zaplacic ekstra, a przeciez leciec trzeba bylo bo innego wyjscia nie bylo! To nalezalo do programu. Wiele osob chetnie skorzystaloby z wycieczki na wyspe Komodo, ale cena byla bardzo, bardzo wysoka!
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
collapse
6/6
50+ lat, Couples february 2020
no description expand
no description
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
6/6
31-40 lat, Solo january 2020
Bardzo dobrze zorganizowany wyjazd. Obszerny program zwiedzania. Pilot Pani Małgosia bardzo pomocna, duży zasób wiedzy na temat całego kraju. Doskonałe połączenie zwiedzania buddyjskich/ (...) expand
Bardzo dobrze zorganizowany wyjazd. Obszerny program zwiedzania. Pilot Pani Małgosia bardzo pomocna, duży zasób wiedzy na temat całego kraju. Doskonałe połączenie zwiedzania buddyjskich/ hinduistycznych świątyń, podziwiania majestatu wulkanów, i egzotyki tego miejsca. W czasie wolnym można wzbogacić program zwiedzania o dodatkowe miejsca na wyspie np świątynie, wyspy bądź wulkany np. Ijen przy samej Bali. Hotele w części objazdowej pobytowej prócz Bromo z basenami. Kuchnia lokalna/ europejska smaczna. Nie da się zobaczyć całej Indonezji w czasie 14 dniowego wyjazdu, ale ten program zawiera najciekawsze miejsca 2 wysp Jawy+ Bali. + kilkudniowy wypoczynek. Wyjazd naprawdę godny polecenia.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
collapse
5/6
26-30 lat, Solo january 2020
no description expand
no description
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
collapse
5/6
41-50 lat, Groups of friends january 2020
no description expand
no description
 • 3
 • 3
 • 2
 • 5
 • 4
collapse
6/6
31-40 lat, Groups of friends november 2019
Indonezja w pigułce - wszystko co powinieneś wiedzieć żeby zakochać się z Indonezji. Kolejna wycieczka z Itaka i kolejna 100% satysfakcja. Program zrealizowany wg założeń, Pilotka Agata rzetelna (...) expand
Indonezja w pigułce - wszystko co powinieneś wiedzieć żeby zakochać się z Indonezji. Kolejna wycieczka z Itaka i kolejna 100% satysfakcja. Program zrealizowany wg założeń, Pilotka Agata rzetelna i profesjonalna z ogromną wiedzą i doskonałymi umiejętnościami do jej przekazania. Urlop uważam za udany!
 • 6
 • 3
 • 5
 • 6
 • 6
collapse
6/6
26-30 lat, Couples november 2019
było super:) expand
było super:)
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Groups of friends november 2019
Praca pilota na najwyższym poziomie. Bardzo profesjonalna obsługa, osoba bardzo miła, uczynna proponująca dodatkowe wycieczki, starająca się o spełnienie oczekiwań każdego uczestnika wycieczki. (...) expand
Praca pilota na najwyższym poziomie. Bardzo profesjonalna obsługa, osoba bardzo miła, uczynna proponująca dodatkowe wycieczki, starająca się o spełnienie oczekiwań każdego uczestnika wycieczki. Jedyne zastrzeżenia dotyczą zbyt długich przejazdów autokarowych /w małym autobusie/ . Brak informacji o ilości godzin spędzanych w autobusie dotyczy to Biura Podróży Itaka /przy podpisywaniu umowy/ .
 • 6
 • 6
 • 4
 • 4
 • 4
collapse
5/6
26-30 lat, Couples november 2019
- perwszy tydzien, prawie caly w autokarze, zbyt duzo, zadnego odpoczynku - hotel zamowiony do ostatniego dnia 12 h. wyjazd z hotelu tylko o 20 h, niesamowicie jakos.. + wycieczka w ogole (...) expand
- perwszy tydzien, prawie caly w autokarze, zbyt duzo, zadnego odpoczynku - hotel zamowiony do ostatniego dnia 12 h. wyjazd z hotelu tylko o 20 h, niesamowicie jakos.. + wycieczka w ogole niezla, cos zobaczylismy i czas swobodny mielismy, ale nie jest "woow" nie jest cos takiego bardzo.. niepolecam, bedziemy probowali Vietnam wycieczke
 • 3
 • 6
 • 6
 • 4
 • 5
collapse
6/6
41-50 lat, Couples october 2019
Wycieczka skierowana głównie do miłośników świątyń i wulkanów,ale amatorzy innych wrażeń również znajdą coś dla siebie.Choć chciałoby się zostać dłużej na Bali,czasu wystarczyło zarówno na (...) expand
Wycieczka skierowana głównie do miłośników świątyń i wulkanów,ale amatorzy innych wrażeń również znajdą coś dla siebie.Choć chciałoby się zostać dłużej na Bali,czasu wystarczyło zarówno na indywidualne zwiedzanie,plażowanie,jak i zakupy.Polecamy odwiedzić na własną rękę Małpi Las w Ubud(wystarczy wynająć z hotelu w Kucie taksówkę) Na Komodo warto się wybrać choćby dla przepięknej różowej plaży i przejrzystych wód ukazujących niezwykłą rafę koralową.Każda wyspa Indonezji jest inna,więc warto zobaczyć ich jak najwięcej.Naszym zdaniem trudno byłoby lepiej zorganizować transport podczas trwania całej wycieczki,choć zdania uczestników były podzielone.Standard hoteli wyższy niż się spodziewaliśmy,zwłaszcza na Flores.
 • 4
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
collapse
6/6
41-50 lat, Solo october 2019
Cudowna. expand
Cudowna.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Solo september 2019
Wycieczka bajkowa jak Bali. Bardzo ucieszyłam się z wyprawy do Komodo, gdyż tam mogłam podziwiać majestatyczne gady - olbrzymy jakimi są Bohaterowie całej Wycieczki - warany z Komodo. Uczestnicy (...) expand
Wycieczka bajkowa jak Bali. Bardzo ucieszyłam się z wyprawy do Komodo, gdyż tam mogłam podziwiać majestatyczne gady - olbrzymy jakimi są Bohaterowie całej Wycieczki - warany z Komodo. Uczestnicy - niewielkie grono osób bardzo przyjaźnie nastawieni do wycieczki i pracy Pani Pilot. Moje marzenie się spełniło co do wyprawy do Indonezji - ojczyzny przypraw i azjatyckich atrakcji. Polecam tą wycieczkę ze względu na walory kulturalno -przyrodnicze, gdyż Azja stanowi dla mnie ogromny sentyment i pozostaje na długo w moim sercu ducha turystycznego. Wulkan Bromo wywarł ogromne wrażenie na mnie - pełen uroku i pozytywnej energii otulony gorącymi promieniami słońca. Było cudownie :D .
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Couples september 2018
brak opisu expand
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
6/6
41-50 lat, Couples september 2018
brak opisu expand
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, june 2018
Wycieczka udana. Nie męcząca. Ciekawy program, pozwalający poznać najistotniejsze elementy kultury Jawy i Bali. Duża w tym zasługa Pana Rafała i przewodników lokalnych. Wypoczynek kilkudniowy na (...) expand
Wycieczka udana. Nie męcząca. Ciekawy program, pozwalający poznać najistotniejsze elementy kultury Jawy i Bali. Duża w tym zasługa Pana Rafała i przewodników lokalnych. Wypoczynek kilkudniowy na końcu wycieczki bardzo przydatny. Na wycieczkę na Bromo przydadzą się ciepłe ubrania, czapki i rękawiczki. Temperatura przed wschodem słońca jest niska. Przyda się też latarka. Ciekawym doświadczeniem było korzystanie przez nas w czasie wycieczki z różnych środków transportu: lokalny samolot, pociąg, samochody terenowe oraz prom.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
collapse
6/6
41-50 lat, june 2018
Mogę szczerze polecić wycieczkę na Jawę i Bali. Ale z góry muszę zaznaczyć, że moja dobra ocena może wynikać w dużej części z faktu, że uczestników było bardzo mało (14 osób) a do tego była to (...) expand
Mogę szczerze polecić wycieczkę na Jawę i Bali. Ale z góry muszę zaznaczyć, że moja dobra ocena może wynikać w dużej części z faktu, że uczestników było bardzo mało (14 osób) a do tego była to świetna ekipa. Nie bez znaczenia był też rewelacyjny pilot - Rafał. W mojej ocenie wycieczka przeznaczona jest dla osób, które z jednej strony chcą coś nowego zobaczyć i zwiedzić a z drugiej strony pod koniec chcą parę dni odpocząć na plaży bądź nad basenem. Przyroda na Bali i wulkany na Jawie sprawiają niesamowite wrażenie. Nie jest to jednak wycieczka dla tych, którzy w rajskich warunkach chcą spędzić czas na małej, zacisznej wysepce. Standard hoteli i wyżywienia, w tym także na pobycie na Bali jest wystarczający, ale z pewnością nie luksusowy.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, june 2018
Spełniła moje oczekiwania. \Zbyt dużo czasu spędzonego w autokarze. Jazda w autokarze w tak przepełnionej trasie ciężarówkami bardzo męcząca. Wybrał bym alternatywne środki transportu. expand
Spełniła moje oczekiwania. \Zbyt dużo czasu spędzonego w autokarze. Jazda w autokarze w tak przepełnionej trasie ciężarówkami bardzo męcząca. Wybrał bym alternatywne środki transportu.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
collapse
5/6
26-30 lat, Couples april 2018
Wycieczka ciekawa, dostosowana do osób w różnym wieku. Na Jawie więcej zwiedzania, ale czas na odpoczynek również przewidziany. Pobyt na Bali nastawiony głównie na (...) expand
Wycieczka ciekawa, dostosowana do osób w różnym wieku. Na Jawie więcej zwiedzania, ale czas na odpoczynek również przewidziany. Pobyt na Bali nastawiony głównie na odpoczynek.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
collapse
6/6
41-50 lat, Couples april 2018
Świetny wyjazd polecam expand
Świetny wyjazd polecam
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Couples april 2018
Pełna satysfakcja. Bardzo udany wyjazd zgodny z ofertą. expand
Pełna satysfakcja. Bardzo udany wyjazd zgodny z ofertą.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
4/6
50+ lat, Couples march 2018
wycieczka udana bardzo egzotyczna expand
wycieczka udana bardzo egzotyczna
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
4/6
31-40 lat, Couples january 2018
no description expand
no description
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
collapse

Offer details

Twój wybór wczasów

Bali na Jawie

zmień wariant wakacji
 • Own transport
Select
1 500 Gbp
You Save: 214 GBP
Adult
1 286gbp
Total amount sprawdź szczegóły ceny 2 572 gbp razem
You Save 214 GBP
Book now
You will proceed to a secure booking process
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter