phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Search Results Madagaskar jak z bajki

Offer advantages

 • Żagiel Itaki
 • niezwykła przyroda i kultura Madagaskaru
 • zakwaterowanie w komfortowym hotelu Baobab Tree Majunga****+
 • przeloty awionetką
 • śniadania, obiady, kolacje w cenie
 • przedłuż wypoczynek na Nosy Be

Madagaskar jak z bajki Code: NOSMAHA

Route
1 438PLN
Dorośli: 2 3 posiłki Thu 02.06 – Thu 09.06.22
Itaka
 • Promocja SUMMER 2021 SUMMER 2021

Madagaskar jak z bajki

 • Promocja SUMMER 2021 SUMMER 2021
Code: NOSMAHA
5.3 /6
94% rated good or very good

Klienci doceniają:

 • Dobre wyżywienie
 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
Description

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot na Nosy Be.

2. DZIEŃ. NOSY BE
Przylot na Nosy Be. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na wypoczynek po podróży. Obiad. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do miejscowości Hell-Ville. Spacer wąskimi uliczkami, wizyta na targu miejskim, czas wolny na zakupy. Następnie park fauny i flory – Lemuria Land, gdzie mieszkają najciekawsze zwierzęta Madagaskaru: lemury, żółwie, węże, kameleony, gekony i wiele innych. Możliwość poznania procesu produkcji olejku Ylang-ylang. W programie Święte Drzewo Malgaszów – miejsce modlitw, czczone w kulturze animistycznej. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. MAHAJANGA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, przelot awionetką do MAHAJANGA. Zwiedzanie jednego z największych ośrodków miejskich na Madagaskarze. Spacer od bulwaru Poincare poprzez Quai Orsini do ulicy Marechal Joffre. Miasto zachowało swój unikalny, kolonialny charakter. Kręte, wąskie uliczki, domy niegdyś malowane ochrą, drewniane, ręcznie rzeźbione drzwi przypominają o dawnej świetności. Czas wolny przy nadmorskiej promenadzie, na której króluje 22-metrowy baobab, największy przedstawiciel tego gatunku na Madagaskarze. Obiad. Spacer nadmorskim bulwarem przy ujściu rzeki Betsiboka. Zakwaterowanie w hotelu Baobab Tree Majunga. Czas wolny na relaks przy basenie lub plażowanie. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. P.N. ANKARAFANTSIKA (trasa: ok. 240 km)
Śniadanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO ANKARAFANTSIKA. Spotkanie z przewodnikiem, krótkie zapoznanie się z historią parku i zasadami tam obowiązującymi. Obiad. Przejazd do parku, który jest jednym z największych obszarów ochrony przyrody na Madagaskarze i zajmuje powierzchnię około 1350 km². Ankarafantsika jest jedynym na świecie obszarem, na którym występuje lemur mikrusek złotobrązowy. Park jest doskonałym miejscem do oglądania ptaków, których występuje tu 129 gatunków, w tym 75 jest endemicznych. Park to także dom dla kilkudziesięciu gatunków gadów i płazów. Równie bogaty co świat zwierzęcy jest świat roślinny. Na terenie parku wyróżnia się około 800 gatunków roślin. Rejs po jeziorze, podczas którego spotkać można żyjące tu krokodyle, licznie występujące ptactwo. Przejście w rejon parku, gdzie licznie występują majestatyczne baobaby. Następnie przejazd do malowniczego kanionu. Czas wolny na zdjęcia. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. JEZIORO MANGATSA (trasa: ok. 80 km)
Śniadanie. Przejazd nad JEZIORO MANGATSA, gdzie przy odrobinie szczęścia wypatrzyć można krokodyle. Jezioro jest świętym miejscem, gdzie czci się liczne lokalne bóstwa. To okazja do zapoznania się z tutejszymi wierzeniami. Krajobraz urozmaicają tamaryndowce i baobaby. Wizyta w Muzeum Tsiranana. Obiad w położonej pośród sawanny lodży Antsantie, następnie czas wolny na relaks przy basenie. Powrót do hotelu w Mahajanga, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. JASKINIE ANJOHIBE (trasa: ok. 170 km)
Śniadanie. Przejazd bezdrożami w kierunku Jaskiń Anjohibe. Po drodze postoje w niewielkich wioskach, oddalonych od głównych turystycznych szlaków – wspaniała okazja do zapoznania się z codziennym życiem mieszkańców Madagaskaru. Przejazd sawanną do przepięknie położonego wodospadu, z którego woda opada wprost do krystalicznie czystego i chłodnego jeziorka. Czas wolny na kąpiel, obiad. Przejazd do JASKIŃ ANJOHIBE. Położone blisko 40 metrów pod ziemią na płaskowyżu Mahabo rozciągają się na długości kilku kilometrów, tworząc sieć komnat z niezwykłymi formacjami skalnymi. To prawdziwy labirynt z potężnymi salami, zdobionymi przez 10-metrowe stalaktyty o przepięknych kształtach, zmieniających się co parę kroków. Na terenie jaskiń dokonano wielu znaczących odkryć paleontologicznych. Eksploracja jaskiń to fascynująca wyprawa w głąb ziemi. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. LE CIRQUE ROUGE – RZEKA BETSIBOKA – KATSEPY (trasa: ok. 90 km)
Śniadanie. Przejazd do LE CIRQUE ROUGE, położonego u brzegów Kanału Mozambickego. Jest to region niezwykły krajobrazowo, panuje tu bardziej surowy krajobraz zdominowany przez piaskowcowe klify. W regionie tym można natknąć się na występujące licznie pozostałości po dinozaurach. Najprawdopodobniej znajdowało się tu cmentarzysko tych prehistorycznych zwierząt. Wizyta na lokalnym bazarze w pobliskiej wiosce. Kupić tu można miody i owoce. Powrót do hotelu. Czas wolny na wypoczynek w hotelu, plażowanie lub dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do przystani na RZECE BETSIBOKA. Krótki rejs łodziami motorowymi po rzece do niewielkiej osady rybackiej. Spacer do latarni morskiej położonej w delcie rzeki Betsiboka. Przy odrobinie szczęścia będzie można spotkać tu lemury. Obiad. Rejs w kierunku KATSEPY, niewielkiej osady rybackiej. Czas wolny na spacer przy niezwykle urokliwej plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. NOSY BE
Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie. Obiad. Transfer na lotnisko, przelot awionetką na NOSY BE. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów: 2 w hotelu***/**** na Nosy Be, 5 w hotelu Baobab Tree Majunga****+ (www.baobab-tree-hotel.mg); 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i klimatyzacją;• wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje zgodnie z programem • przelot: Polska-Nosy Be-Polska • przejazdy minibusem i jeepami • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, przelot awionetką: ok. 260 EUR, napiwki: ok. 5 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Lemuria Park: ok 45 EUR, Rzeka Betsiboka – Katsepy: ok. 45 EUR.
 3. Wizy: są wymagane. Wizę turystyczną ważną przez 30 dni (wliczając dzień wjazdu i wyjazdu) można uzyskać na lotnisku na Nosy Be. Dokumenty niezbędne do uzyskania wizy: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski z 3 wolnymi stronami, potwierdzenie biletu powrotnego (dokument podróży). Na lotnisku należy wypełnić formularz wizowy oraz karty migracyjne przyjazdu. Koszt wizy: ok. 35 EUR.
 4. Zalecana waluta: EUR.
 5. Zalecane wygodne obuwie trekkingowe.
 6. Limit bagażu na przelocie Nosy Be–Mahajunga–Nosy Be (bagaż należy zapakować w plecak turystyczny lub miękką torbę podróżną): bagaż rejestrowany: ok. 12 kg; bagaż podręczny: ok. 5 kg. Istnieje możliwość bezpłatnego zdeponowania nadbagażu.

Region information
Region gallery

Madagascar

Madagaskar to wyspa, gdzie wszystko jest naj! Żyje tu najwięcej gatunków lemurów, najwięcej gatunków baobabów, a aż 80% roślin i zwierząt to okazy, których nie spotka się w żadnym innym miejscu na kuli ziemskiej! Występuje tu m.in. kameleon lamparci – największy przedstawiciel swojego gatunku oraz kameleon karłowaty – najmniejszy gad świata, niewiele większy od… mrówki.

Location on the map Route

​Nosy Be • Mahajanga • Park Narodowy Ankarafantsika • Jezioro Mangatsa • Jaskinie Anjohibe • Le Cirque Rouge • Rzeka Betsiboka • Katsepy • Nosy Be
Jeżeli marzysz o podróży na koniec świata, tropikalnych białych plażach i spotkaniach ze zwierzętami jak z bajki, to właśnie znalazłeś idealną propozycję. Madagaskar zachwyca wszystkich bez wyjątku. Przyroda, krajobrazy jak z raju i błękit oceanu sprawiają, że jest to miejsce unikalne w skali całego świata, dlatego wycieczka jest dedykowana osobom, które poszukują nowych wrażeń, przygody i egzotyki. Na wyciągnięcie ręki jest dzika przyroda, spotkania z lemurami, krokodylami. Na trasie są cuda natury w parkach narodowych, niezwykła rzeka Betsiboka, jest także czas na plażowanie. Wszystko to w niezwykle komfortowych warunkach – wysokiej klasy hotele gwarantują odpoczynek i relaks po dniu pełnym wrażeń, a dodatkową atrakcją są przeloty awionetką. Przedłuż swoją podróż i wybierz jeden z pięknych hoteli ITAKI na magicznej wyspie Nosy Be! Trasa: ok. 580 km plus przeloty awionetką. W 2021 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot na Nosy Be.
2. DZIEŃ. NOSY BE
Przylot na Nosy Be. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na wypoczynek po podróży. Obiad. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do miejscowości Hell-Ville. Spacer wąskimi uliczkami, wizyta na targu miejskim, czas wolny na zakupy. Następnie park fauny i flory – Lemuria Land, gdzie mieszkają najciekawsze zwierzęta Madagaskaru: lemury, żółwie, węże, kameleony, gekony i wiele innych. Możliwość poznania procesu produkcji olejku Ylang-ylang. W programie Święte Drzewo Malgaszów – miejsce modlitw, czczone w kulturze animistycznej. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. MAHAJANGA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, przelot awionetką do MAHAJANGA. Zwiedzanie jednego z największych ośrodków miejskich na Madagaskarze. Spacer od bulwaru Poincare poprzez Quai Orsini do ulicy Marechal Joffre. Miasto zachowało swój unikalny, kolonialny charakter. Kręte, wąskie uliczki, domy niegdyś malowane ochrą, drewniane, ręcznie rzeźbione drzwi przypominają o dawnej świetności. Czas wolny przy nadmorskiej promenadzie, na której króluje 22-metrowy baobab, największy przedstawiciel tego gatunku na Madagaskarze. Obiad. Spacer nadmorskim bulwarem przy ujściu rzeki Betsiboka. Zakwaterowanie w hotelu Baobab Tree Majunga. Czas wolny na relaks przy basenie lub plażowanie. Kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. P.N. ANKARAFANTSIKA (trasa: ok. 240 km)
Śniadanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO ANKARAFANTSIKA. Spotkanie z przewodnikiem, krótkie zapoznanie się z historią parku i zasadami tam obowiązującymi. Obiad. Przejazd do parku, który jest jednym z największych obszarów ochrony przyrody na Madagaskarze i zajmuje powierzchnię około 1350 km². Ankarafantsika jest jedynym na świecie obszarem, na którym występuje lemur mikrusek złotobrązowy. Park jest doskonałym miejscem do oglądania ptaków, których występuje tu 129 gatunków, w tym 75 jest endemicznych. Park to także dom dla kilkudziesięciu gatunków gadów i płazów. Równie bogaty co świat zwierzęcy jest świat roślinny. Na terenie parku wyróżnia się około 800 gatunków roślin. Rejs po jeziorze, podczas którego spotkać można żyjące tu krokodyle, licznie występujące ptactwo. Przejście w rejon parku, gdzie licznie występują majestatyczne baobaby. Następnie przejazd do malowniczego kanionu. Czas wolny na zdjęcia. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. JEZIORO MANGATSA (trasa: ok. 80 km)
Śniadanie. Przejazd nad JEZIORO MANGATSA, gdzie przy odrobinie szczęścia wypatrzyć można krokodyle. Jezioro jest świętym miejscem, gdzie czci się liczne lokalne bóstwa. To okazja do zapoznania się z tutejszymi wierzeniami. Krajobraz urozmaicają tamaryndowce i baobaby. Wizyta w Muzeum Tsiranana. Obiad w położonej pośród sawanny lodży Antsantie, następnie czas wolny na relaks przy basenie. Powrót do hotelu w Mahajanga, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. JASKINIE ANJOHIBE (trasa: ok. 170 km)
Śniadanie. Przejazd bezdrożami w kierunku Jaskiń Anjohibe. Po drodze postoje w niewielkich wioskach, oddalonych od głównych turystycznych szlaków – wspaniała okazja do zapoznania się z codziennym życiem mieszkańców Madagaskaru. Przejazd sawanną do przepięknie położonego wodospadu, z którego woda opada wprost do krystalicznie czystego i chłodnego jeziorka. Czas wolny na kąpiel, obiad. Przejazd do JASKIŃ ANJOHIBE. Położone blisko 40 metrów pod ziemią na płaskowyżu Mahabo rozciągają się na długości kilku kilometrów, tworząc sieć komnat z niezwykłymi formacjami skalnymi. To prawdziwy labirynt z potężnymi salami, zdobionymi przez 10-metrowe stalaktyty o przepięknych kształtach, zmieniających się co parę kroków. Na terenie jaskiń dokonano wielu znaczących odkryć paleontologicznych. Eksploracja jaskiń to fascynująca wyprawa w głąb ziemi. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. LE CIRQUE ROUGE – RZEKA BETSIBOKA – KATSEPY (trasa: ok. 90 km)
Śniadanie. Przejazd do LE CIRQUE ROUGE, położonego u brzegów Kanału Mozambickego. Jest to region niezwykły krajobrazowo, panuje tu bardziej surowy krajobraz zdominowany przez piaskowcowe klify. W regionie tym można natknąć się na występujące licznie pozostałości po dinozaurach. Najprawdopodobniej znajdowało się tu cmentarzysko tych prehistorycznych zwierząt. Wizyta na lokalnym bazarze w pobliskiej wiosce. Kupić tu można miody i owoce. Powrót do hotelu. Czas wolny na wypoczynek w hotelu, plażowanie lub dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do przystani na RZECE BETSIBOKA. Krótki rejs łodziami motorowymi po rzece do niewielkiej osady rybackiej. Spacer do latarni morskiej położonej w delcie rzeki Betsiboka. Przy odrobinie szczęścia będzie można spotkać tu lemury. Obiad. Rejs w kierunku KATSEPY, niewielkiej osady rybackiej. Czas wolny na spacer przy niezwykle urokliwej plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. NOSY BE
Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie. Obiad. Transfer na lotnisko, przelot awionetką na NOSY BE. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów: 2 w hotelu***/**** na Nosy Be, 5 w hotelu Baobab Tree Majunga****+ (www.baobab-tree-hotel.mg); 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i klimatyzacją;• wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje zgodnie z programem • przelot: Polska-Nosy Be-Polska • przejazdy minibusem i jeepami • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, przelot awionetką: ok. 260 EUR, napiwki: ok. 5 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Lemuria Park: ok 45 EUR, Rzeka Betsiboka – Katsepy: ok. 45 EUR.
 3. Wizy: są wymagane. Wizę turystyczną ważną przez 30 dni (wliczając dzień wjazdu i wyjazdu) można uzyskać na lotnisku na Nosy Be. Dokumenty niezbędne do uzyskania wizy: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski z 3 wolnymi stronami, potwierdzenie biletu powrotnego (dokument podróży). Na lotnisku należy wypełnić formularz wizowy oraz karty migracyjne przyjazdu. Koszt wizy: ok. 35 EUR.
 4. Zalecana waluta: EUR.
 5. Zalecane wygodne obuwie trekkingowe.
 6. Limit bagażu na przelocie Nosy Be–Mahajunga–Nosy Be (bagaż należy zapakować w plecak turystyczny lub miękką torbę podróżną): bagaż rejestrowany: ok. 12 kg; bagaż podręczny: ok. 5 kg. Istnieje możliwość bezpłatnego zdeponowania nadbagażu.
Reviews (50)

Overall rating

5.3/6

Customers have awarded:

 • Dobre wyżywienie
 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
94%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.3
 • 5.1
 • 5.5
 • 5.1
 • 5.3

Show reviews from:

6/6
41-50 lat, Couples january 2020
,,Madagaskar jak z bajki,, Bardzo trafne określenie tego wszystkiego co mieści w sobie program wycieczki . Zachwyt i podziw pięknej natury.Czar i magia wyjątkowych miejsc. expand
,,Madagaskar jak z bajki,, Bardzo trafne określenie tego wszystkiego co mieści w sobie program wycieczki . Zachwyt i podziw pięknej natury.Czar i magia wyjątkowych miejsc.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
collapse
6/6
41-50 lat, Groups of friends december 2019
wycieczka rewelacyjna - spełniła wszystkie moje oczekiwania. expand
wycieczka rewelacyjna - spełniła wszystkie moje oczekiwania.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
5/6
50+ lat, Couples december 2019
no description expand
no description
 • 3
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Couples december 2019
Wycieczka objazdowa bardzo ciekawa. Wspaniały lokalny przewodnik Bertrand Gerard, mówiący sporo po polsku. Świetny hotel Baobab , dobre i wygodne samochody terenowe, kontakt z prawdziwym życiem (...) expand
Wycieczka objazdowa bardzo ciekawa. Wspaniały lokalny przewodnik Bertrand Gerard, mówiący sporo po polsku. Świetny hotel Baobab , dobre i wygodne samochody terenowe, kontakt z prawdziwym życiem na wyspie.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
6/6
41-50 lat, Couples december 2019
Fantastyczna wycieczka. Program świetnie przemyślany i przygotowany. Wybrałyśmy się we dwie z moją 10-letnią córką i obydwie wróciłyśmy zachwycone. Pilotka Ola była doskonale przygotowana (...) expand
Fantastyczna wycieczka. Program świetnie przemyślany i przygotowany. Wybrałyśmy się we dwie z moją 10-letnią córką i obydwie wróciłyśmy zachwycone. Pilotka Ola była doskonale przygotowana merytorycznie i dbała o uczestników bardzo troskliwie. Dowiedzieliśmy się od niej wiele o wyspie, ludziach i odwiedzanych miejscach. Lokalny przewodnik również bardzo kompetentny i komunikatywny. Madagaskar nie jest łatwy do eksplorowania z uwagi na słabą infrastrukturę dróg i brak oznaczeń. Dodatkowo lokalna ludność mówi po francusku a nie angielsku, co może stanowić dodatkowe utrudnienie. Program Itaki "Madagaskar jak z bajki" to naprawdę doskonały sposób na poznanie kraju, a właściwie jego części. Wciąż pozostaje wiele do zwiedzenia, więc mamy nadzieję na kolejne oferty Itaki, które pozwolą nam poznać stolicę, a także inne ciekawe miejsca na południu i wschodzie kraju.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
collapse
4/6
50+ lat, Solo december 2019
Wycieczka ogólnie ciekawa, chociaż mam wrażenie , że lepiej można było wykorzystać ten czas na zwiedzanie ( strata czasu na pobyt i noclegi w hotelu Mrówka). Najsłabszym ogniwem wycieczki była (...) expand
Wycieczka ogólnie ciekawa, chociaż mam wrażenie , że lepiej można było wykorzystać ten czas na zwiedzanie ( strata czasu na pobyt i noclegi w hotelu Mrówka). Najsłabszym ogniwem wycieczki była przewodniczka Ania.
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Couples december 2019
Wycieczka była bardzo interesująca, dobrze przygotowana i zorganizowana. Także komfort przejazdów był bardzo dobry , mimo trudnych warunków. Jednak słabym punktem wycieczki był przewodnik p. (...) expand
Wycieczka była bardzo interesująca, dobrze przygotowana i zorganizowana. Także komfort przejazdów był bardzo dobry , mimo trudnych warunków. Jednak słabym punktem wycieczki był przewodnik p. Ania, która była bardzo słabo przygotowana do prowadzenia takiej wycieczki. Były długie przejazdy, podczas, których można było przekazać dużo ciekawych informacji, czego zabrakło. Także informacji praktycznych było niewiele. Natomiast miejscowy przewodnik p. Bartek był bardzo pomocny i przynajmniej częściowo ratował sytuację. Kolejnym słabym punktem był pobyt w hotelu Mrówka. Był to hotel zbyt odbiegający standardem od pozostałych hoteli.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Couples november 2019
Wycieczka bardzo ciekawa .Mimo krótkiego,tygodniowego pobytu daje możliwość poznania mieszkańców i trudnych warunków w jakich żyją.Także interesująca ze względu na faunę i florę. Hotel (...) expand
Wycieczka bardzo ciekawa .Mimo krótkiego,tygodniowego pobytu daje możliwość poznania mieszkańców i trudnych warunków w jakich żyją.Także interesująca ze względu na faunę i florę. Hotel komfortowy. Obsługa miła i przyjazna. Używa całkiem dużej ilości polskich słów.Nasz świetny madagaskarski przewodnik zaskakiwał znajomością polskiego języka .Posiłki obfite,urozmaicone. Oczywiscie upały ,momentami nieznośne. Na komary warto coś wziąć. Z Polski dla dzieci mieliśmy przybory szkolne. Z naszej inicjatywy przewodnik lokalny zawiózł nas do szkoły. W klasie ,w której byliśmy było ponad 60 dzieci!.Tam przekazaliśmy wszystko.To był dobry pomysł. Potrzeby są ogromne . Można i chyba wygodniej to wszystko kupić w markecie na miejscu(ceny podobne).Bardzo dobrym pomysłem było kupno i przekazanie piłki.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
collapse
6/6
26-30 lat, Couples november 2019
wycieczka godna polecenia, bardzo ciekawa trasa zwiedzania, organizacja wycieczki na plus, minus za hotel transferowy na początku i na końcu wycieczki. expand
wycieczka godna polecenia, bardzo ciekawa trasa zwiedzania, organizacja wycieczki na plus, minus za hotel transferowy na początku i na końcu wycieczki.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
collapse
3/6
50+ lat, Couples november 2019
Jak na tygodniowy pobyt wycieczka bardzo droga .Właściwie jest to stały pobyt a nie wycieczka objazdowa .Myślę że w zamian za lancze powinno być więcej zwiedzania .Właściwie więcej wycieczek (...) expand
Jak na tygodniowy pobyt wycieczka bardzo droga .Właściwie jest to stały pobyt a nie wycieczka objazdowa .Myślę że w zamian za lancze powinno być więcej zwiedzania .Właściwie więcej wycieczek fakultatywnych niż z programu i to jeszcze nie uwzględnionych w programie Byliśmy zaskakiwani przez pilota że jest wycieczka ale kosztuje np 78 Euro na osobę Nie był tez zrealizowany program np wycieczka do jaskini ale w zamian tego fakultatywna wycieczka do latarni ale pilot nie powiedział ile kosztuje stracony dzień i to co nam zaoferował jest równoważne z kosztami wycieczki do jaskini. Nie wspomnę już o 5 godz. opóźnieniu samolotu przy wylocie i o wiadomościach i wiedzy pilota o Madaskarze
 • 3
 • 4
 • 5
 • 3
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Couples november 2019
Bardzo ciekawy program , doskonałe wyżywienie ,hotele / tranzytowa Mrówka też ciekawa /. Pilotka pani Ania znakomicie ogarniała wszystko i świetnie się z nią podróżowało. Miejscowy pilot Bartek (...) expand
Bardzo ciekawy program , doskonałe wyżywienie ,hotele / tranzytowa Mrówka też ciekawa /. Pilotka pani Ania znakomicie ogarniała wszystko i świetnie się z nią podróżowało. Miejscowy pilot Bartek zawsze z chęcią pomocy i radosnym nastawieniem . Jedynie powrotny lot z miedzylądowaniem w Atenach -13 h-był uciążliwy.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
collapse
5/6
31-40 lat, Couples october 2019
Wycieczkę oceniam dobrze z kilku powodów: lot bezpośredni, mała grupa, dobry program, dobry hotel i dobry przewodnik lokalny. Miejsce gdzie wciąż jeszcze turystyka nie gra kluczowej roli. (...) expand
Wycieczkę oceniam dobrze z kilku powodów: lot bezpośredni, mała grupa, dobry program, dobry hotel i dobry przewodnik lokalny. Miejsce gdzie wciąż jeszcze turystyka nie gra kluczowej roli. Madagaskar to raj w którym można dotknąć istoty życia, poobserwować jak bardzo próżne jest nasz styl życia, a to już prawie tylko styl. Polecam. Brak banki mydlanej napompowanej pod turystę, poza hotelem który faktycznie spełnia nasze standardy i dobrze. Życie, życie i jeszcze raz życie. Najlepsza oferta z jakiej skorzystałam w ITAKA
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
collapse
6/6
26-30 lat, Couples september 2019
Wycieczka godna polecenia. Tylko dla ludzi z pasją i dystansem do Świata. Pilot Tomek wspaniały człowiek, inspirujący i motywujący. Koniecznie zabrać ze sobą zabawki, przybory szkolne, (...) expand
Wycieczka godna polecenia. Tylko dla ludzi z pasją i dystansem do Świata. Pilot Tomek wspaniały człowiek, inspirujący i motywujący. Koniecznie zabrać ze sobą zabawki, przybory szkolne, ostatecznie słodycze.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
5/6
50+ lat, Groups of friends september 2019
Polecam innym ciekawym nowych doświadczeń i przeżyć. expand
Polecam innym ciekawym nowych doświadczeń i przeżyć.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 4
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Solo september 2019
Program wycieczki był ciekawy. Codziennie inne wrażenia: wodospad, kanion, jaskinia. Jednocześnie nie było to męczące, nawet pomimo kiepskich dróg. Tu należy się pochwała dla lokalnych (...) expand
Program wycieczki był ciekawy. Codziennie inne wrażenia: wodospad, kanion, jaskinia. Jednocześnie nie było to męczące, nawet pomimo kiepskich dróg. Tu należy się pochwała dla lokalnych kierowców! Dzieki tej wycieczce zobaczyłam prawdziwe życie na Madagaskarze, mogłam podziwiać piękne widoki, obcować z niezadeptaną jeszcze przyrodą i przebywać w towarzystwie sympatycznych osób. Wszelkie trudy i niedogodności rekompensował hotel Baobab i jego bogate menu. (Ale hotel tranzytowy Mrówka - świetnie położony też był swoistą atrakcją. Gdyby nie on nie widziałabym życia lokalnej społeczności- od mycia zebu i dzieci w oceanie do rozebrania łodzi w jedną noc). Wycieczka bardzo udana i godna polecenia ciekawym świata.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
collapse
4/6
50+ lat, Couples september 2019
bardzo ciekawy program, dużo wrażeń, atutem jeden hotel, z którego codziennie wyjeżdżaliśmy na wycieczki, znakomita kuchnia; atrakcyjny przelot awionetką na trasie Nosy Be - Madagaskar (...) expand
bardzo ciekawy program, dużo wrażeń, atutem jeden hotel, z którego codziennie wyjeżdżaliśmy na wycieczki, znakomita kuchnia; atrakcyjny przelot awionetką na trasie Nosy Be - Madagaskar - Nosy Be, możliwość doświadczenia jak żyją Malgasze, zdecydowanie warto zabrać coś dla dzieci: niedogodnością w trakcie podróży był brak dostępu do bagażu przez 2 dni /w hotelu transferowym/, bagaż główny musieliśmy zostawić na Nosy Be /w innym hotelu niż transferowy/ i przepakować się w miękką torbe max. 12kg, w drodze powrotnej z Madagaskaru okazało się, że możemy lecieć na Nosy Be, ale bez bagażu, który dotarł do nas do 2 dniach. ciekawy program, duże zaangażowanie lokalnych przewodników, przyjazna atmosfera, mozliwość spotkania różnych gatunków lemurów, gekonów, kameleonów, natomiast do dogrania po zakończonym objeżdzie 1 dzień w hotelu transferowym, przed hotelem pobytowym zbędny; do wyjaśnienia dlaczego nasz bagaż z Madagaskaru na Nosy Be dotarł po dwóch dniach, w celu uniknięcia podobnej sytuacji w przeszłaości;
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Couples september 2019
no description expand
no description
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
collapse
6/6
41-50 lat, Couples august 2019
Znakomity program, bardzo dobrze zaplanowany, wycieczka naprawdę interesująca. expand
Znakomity program, bardzo dobrze zaplanowany, wycieczka naprawdę interesująca.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Couples august 2019
Wycieczka interesująca , super lot awionetką ,przepiękne widoki. Mało zwierząt , zarówno lemurów jak i ptaków oraz owadów. expand
Wycieczka interesująca , super lot awionetką ,przepiękne widoki. Mało zwierząt , zarówno lemurów jak i ptaków oraz owadów.
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
4/6
50+ lat, Solo august 2019
biorac pod uwage, iz byla to wycieczka objazdowa bylo zbyt duzo wolnego czasu. Dla tych ,ktorzy nastawiaja sie przede wszystkim na zwiedzanie nie polecam, Wycieczka zdecydowanie dla tych (...) expand
biorac pod uwage, iz byla to wycieczka objazdowa bylo zbyt duzo wolnego czasu. Dla tych ,ktorzy nastawiaja sie przede wszystkim na zwiedzanie nie polecam, Wycieczka zdecydowanie dla tych co lubia bardzo duzo jesc , bedziecie "w siodmym niebie".
 • 4
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
collapse
5/6
50+ lat, Couples august 2019
Program wycieczki został zrealizowany w całości oprócz wycieczki fakultatywnej ze względu na porę suchą. W pierwszym dniu, a także ostatnim zaproponowano dwie wycieczki fakultatywne - wyjazd do (...) expand
Program wycieczki został zrealizowany w całości oprócz wycieczki fakultatywnej ze względu na porę suchą. W pierwszym dniu, a także ostatnim zaproponowano dwie wycieczki fakultatywne - wyjazd do Lemuria Land oraz na plażę Andilana Beach. Warto skorzystać, aby nie siedzieć w hotelu Mrówka. Hotele na trasie są tylko dwa - wspomniana Mrówka o niskim standardzie z zimną wodą i mało smacznym jedzeniem oraz Baobab Tree, który wyróżnia się komfortowymi pokojami, a także przepysznym, serwowanym jedzeniem (każdy posiłek składa się z trzech dań wybieranych z karty). Przejazdy są długie, jednak odbywają się komfortowymi jeepami, które to niwelują troszkę trudy podróży. Natura, natura i jeszcze raz natura - tak można by było opisać kolejne dni tej wycieczki objazdowej. Cudowne widoki oglądane w towarzystwie wszechobecnych i przyjacielskich lemurów lub z okna awionetki pozwoliły zapomnieć o długich trasach spędzonych w jeepach i cieszyć się pięknem Madagakaru, którego mieszkańcy są bardzo przyjaźni i uśmiechnięci. Pilotką była p. Kinga, która przede wszystkim była osobą sympatyczną i dbającą o zadowolenie uczestników.
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
collapse
6/6
41-50 lat, Couples august 2019
Bardzo się cieszę, że mogłam brać udział w tej wycieczce. Madagaskar to wciąż dziki kraj niezniszczony przez masową turystykę. To, co zobaczyłam przeszło moje najśmielsze oczekiwania: natura, (...) expand
Bardzo się cieszę, że mogłam brać udział w tej wycieczce. Madagaskar to wciąż dziki kraj niezniszczony przez masową turystykę. To, co zobaczyłam przeszło moje najśmielsze oczekiwania: natura, natura, natura (ale jaka!). Program jaki proponujecie jest bardzo ciekawy i pozwala w krótkim czasie zobaczyć to, co w tym rejonie jest najciekawsze. Zakwaterowanie w różnych hotelach (o różnym standardzie) pozwala także poznać lepie ten kraj - warunki jakie były proponowane były dobre i bardzo dobre. Wyżywienie przeszło najśmielsze oczekiwania- niestety nie udało mi się schudnąć - a takie miałam plany - a wręcz przeciwnie. Waga pokazuje, że madagaskarska kuchnia proponowana turystom jest bardzo syta. Mam nadzieję, że za kilka lat uda mi się tam znów pojechać z Waszym biurem i zobaczyć inną część kraju.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
3/6
50+ lat, Groups of friends july 2019
Fatalny pilot,średni program. expand
Fatalny pilot,średni program.
 • 2
 • 2
 • 5
 • 3
 • 3
collapse
4/6
50+ lat, Couples july 2019
Ciekawy program objazdu, poza pierwszym i ostatnim dniem, podczas których można było efektywniej spędzić czas. To kwestia optymalizacji przelotów awionetkami. Przy przelocie powrotnym, w (...) expand
Ciekawy program objazdu, poza pierwszym i ostatnim dniem, podczas których można było efektywniej spędzić czas. To kwestia optymalizacji przelotów awionetkami. Przy przelocie powrotnym, w przypadku dwóch podgrup, jedna jest pozbawiona wycieczki fakultatywnej i to jest praktycznie dzień niewykorzystany. Hotel podczas pierwszego i ostatniego noclegu bardzo słaby. Dodatkowo zbyt długie oczekiwanie na posiłki w hotelu Baobab, standardowo nawet do 3 godzin.Ten czas można było wykorzystać na relaks w SPA lub przy basenie. Przejazdy jeepami powinny odbywać w maksymalnie 3 osoby, przy 4 osobach jedna zawsze ma miejsce gorsze, bez podgłówka.
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
collapse
6/6
50+ lat, Groups of friends july 2019
Wyjazd "na koniec świata" bardzo interesujący. Program wycieczki ułożony bardzo dobrze: po przyjeździe dzień wolny i przemiennie intensywniejszy dzień z mniej forsownym. Lokalni przewodnicy (...) expand
Wyjazd "na koniec świata" bardzo interesujący. Program wycieczki ułożony bardzo dobrze: po przyjeździe dzień wolny i przemiennie intensywniejszy dzień z mniej forsownym. Lokalni przewodnicy bardzo uprzejmi i dbający o nasz komfort. Zawsze była dla nas schłodzona woda. Samolot linii Blue Panorama - wygodny, są 2 posiłki podczas lotu i napoje. Baza noclegowa: na Madagaskarze- hotel BAOBAB - super i warunki i wyżywienie.; na Nosy Be mieszkaliśmy w hotelu La Formie (Mrówka) - niższy standard, ale z klimatem. W łazience jest mydełko - i tyle, nie ma suszarki. Jedzenie też słabsze, napoje do posiłku płatne.
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
 • 5
collapse
 

Przepraszamy, wystąpił chwilowy problem z dostępem do informacji o tym produkcie. Sprawdź ponownie

See other:
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter