phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Search Results Afrykańskie cuda natury

Offer advantages

 • Park Narodowy Pilanesberg
 • Wodospady Wiktorii
 • Przylądek Dobrej Nadziei
 • pingwiny w Simon's Town
 • rejs po rzece Zambezi
 • przeloty wewnętrzne w cenie

Afrykańskie cuda natury Code: CPTWODO

Route
3 039PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Thu 07.07 – Sun 17.07.22
Itaka
 • Promocja SUMMER 2021 SUMMER 2021

Afrykańskie cuda natury

 • Promocja SUMMER 2021 SUMMER 2021
Code: CPTWODO
5.6 /6
100% rated good or very good

Klienci doceniają:

 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie
 • Standard autokaru
Description

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Kapsztadu.

2. DZIEŃ. KAPSZTAD
Przylot do KAPSZTADU cieszącego się sławą jednego z najpiękniejszych miast na świecie. Krótkie, panoramiczne zwiedzanie: m.in. Ratusz, Zamek Dobrej Nadziei – najstarsza kolonialna budowla w Afryce Południowej, ogrody Kompanii Wschodnio-Indyjskiej, gmach Parlamentu. Przy sprzyjającej pogodzie wjazd kolejką linową na Górę Stołową (Table Mountain – 1084 m n.p.m.) i podziwianie wspaniałej panoramy Kapsztadu i Kraju Przylądkowego. Kolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. HOUT BAY - CHAPMAN'S PEAK - PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI - SIMON’S TOWN
Śniadanie. Przejazd do HOUT BAY, skąd rozpoczyna się rejs statkiem na Wyspę Fok - Duiker Island. Postój na środku zatoki, skąd można się dokładnie przyjrzeć całemu stadu fok, które wyleguje się na jednej ze skał. Następnie przejazd wzdłuż wybrzeża Atlantyku przez jedną z najpiękniejszych tras widokowych - CHAPMAN'S PEAK (10-kilometrowy odcinek trasy wykuty w stromych zboczach góry). Przyjazd do REZERWATU PRZYLĄDKA DOBREJ NADZIEI nazwany Przylądkiem Sztormów przez portugalskich odkrywców. Wizyta w rezerwacie pingwinów południowoafrykańskich w wiktoriańskim miasteczku SIMON’S TOWN. Powrót do Kapsztadu. Spacer po nabrzeżu Alfreda i Victorii (Waterfront), gdzie zabytkowe budynki portu zaadaptowano na hotele, sklepy, restauracje i kawiarnie. Kolacja w jednej z restauracji na Waterfront. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ. STELLENBOSCH
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wycieczka do krainy win. Region winnic z uwagi na ukształtowanie terenu i wyśmienite wina jest jedną z największych atrakcji Prowincji Przylądkowej Zachodniej. Kraina win to wspaniałe krajobrazy ozdobione bezkresnymi polami winorośli, malowniczymi górami i dolinami, pobłyskujący w słońcu ocean, miasteczka założone przez pierwszych europejskich osadników z holendersko - przylądkową architekturą i przede wszystkim wspaniałe wina. Wizyta w jednej z licznych winiarni w Stellenbosch. Poznanie procesu produkcji wina i degustacja najlepszych win południowoafrykańskich. Następnie wizyta w miasteczku STELLENBOSCH, gdzie czas zatrzymał się w miejscu. Jego początki sięgają czasów przybycia pierwszych kolonizatorów, zostało założone w 1679 r. przez zarządcę Kolonii Przylądkowej, Simona van der Stela. Stellenbosch uważane jest za centrum wyrobu win w RPA. Na jego specyficzny mikroklimat ma wpływ bliskość majestatycznych gór. Popołudniowy transfer na lotnisko, przelot do Johannesburga (ok. 2 godz.). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. JOHANNESBURG - LESEDI
Śniadanie. Przejazd przez centrum JOHANNESBURGA. Wizyta w Carlton Center i podziwianie panoramy, której charakter nadają złociste wzgórza – hałdy utworzone z piasku pozostałego po wydobyciu złota z licznych kopalń złota, którymi otoczone jest miasto. Przejazd do skansenu LESEDI wzorowanego na tradycyjnych wioskach afrykańskich. Spacer pośród domostw plemion afrykańskich i poznanie ich obyczajów. Pokaz tańców różnych plemion zamieszkujących południową część Afryki (Zulu, Khoza, Ndebele, Pedi, Basotho). Kolacja w stylu afrykańskim z potrawami z mięs dzikich zwierząt (m.in. z krokodyla, antylop, strusia). Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. P.N. PILANESBERG
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku PARKU NARODOWEGO PILANESBERG, przez rolniczą i jednocześnie obfitującą w złoto, uran, platynę i diamenty część RPA. Region ten, nazywany kolebką ludzkości, bogaty jest w znaleziska z epok kamienia i żelaza. Zakwaterowanie w pobliżu parku. Po południu wyjazd na safari po parku (ok. 3 godz.). Park narodowy jest położony na wygasłym wulkanie, którego aktywność ukształtowała ten teren miliony lat temu. W jego środku znajduje się malowniczo położone jeziorko. Teren parku zamieszkuje ponad 6000 gatunków zwierząt, m.in.: „Wielka Piątka”: lwy, słonie, nosorożce, bawoły, lamparty a także zebry, antylopy, hieny i inne. Miłośnicy ornitologii znajdą tu ponad 300 gatunków ptaków. Powrót na kolację. Nocleg.

7. DZIEŃ. P.N. PILANESBERG - PRETORIA
Wyjazd na poranne safari, gdy afrykański busz budzi się ze snu, a zwierzęta poszukują pożywienia i wody. Zjawiskowe widoki i możliwość „uchwycenia” aparatem fotograficznym wielu dzikich zwierząt i ptaków. Powrót na śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy RPA – PRETORII. Panoramiczne zwiedzanie: pomnik upamiętniający historię wędrówek pionierskich Burów (Voortrekker Monument), budynek parlamentu, Church Square i Union Building – siedziba rządu RPA, otoczona pięknymi ogrodami z widokiem na miasto. Przejazd do hotelu przy lotnisku. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. WODOSPADY WIKTORII
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do WODOSPADÓW WIKTORII (Zimbabwe), wpisanych na listę UNESCO i uważanych za jeden z siedmiu naturalnych cudów świata. Wodospady to spektakularne piękno, które zachwyca i inspiruje. Spokojna majestatyczna rzeka Zambezi z powolnego nurtu zmienia się w potężny wodospad, który na krawędzi prawie 2 km opada 100 m w dół. Spadająca woda tworzy barwne tęcze. Spacer wzdłuż wodospadów w scenerii bujnego lasu deszczowego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w restauracji urządzonej w stylu afrykańskim, serwującej potrawy z mięs dzikich zwierząt. Pokaz tradycyjnych tańców przy akompaniamencie bębenków i tradycyjnej muzyki plemienia Shona. Przejazd do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. WODOSPADY WIKTORII
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): m.in. wycieczka do Parku Chobe w Botswanie, lot helikopterem nad wodospadami, safari na słoniu. Popołudniowy rejs po rzece Zambezi w scenerii zachodzącego słońca. Zambezi ze środkowej Afryki przemierza 6 krajów aby zakończyć bieg w Oceanie Indyjskim. Statek płynie powolnym tempem, pozwalając poczuć odprężającą atmosferę tego miejsca i zachwycać się pięknem otaczającej natury. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski z przesiadką w Johannesburgu.

8 noclegów w hotelach/lodżach*** (w Zimbabwe****), 2-os. pokoje z klimatyzacją; wyżywienie: 8 śniadań, 8 kolacji; przeloty: Polska-Kapsztad-Wodospady Wiktorii-Johannesburg-Polska; przejazd autokarem lub minibusem, przejazd pojazdami 4X4 podczas safari; opieka pilota, ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 430 USD, napiwki ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: półdniowa wycieczka do Parku Chobe w Botswanie: ok. 160 USD (zawiera obiad); lot helikopterem: ok. 180 USD; safari na słoniach: ok. 165 USD (cena zależy od kursu ZAR-USD).
 3. Koszt wizy do Zimbabwe wliczony jest cenę biletu lotniczego. Wizę otrzymuje się na lotnisku, po przylocie do Wodospadów Wiktorii. Osoby wyjeżdżające do Parku Chobe w Botswanie zobowiązane są do nabycia wizy wjazdowej do Zimbabwe typu „double entry” – dopłata do wizy: 20 USD (płatne na miejscu – na lotnisku przy Wodospadach Wiktorii). Do otrzymania wizy potrzebny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z RPA oraz minimum 3 wolne strony w paszporcie.

Region information
Region gallery

Republic of South Africa

Marzenie każdego podróżnika, jeden z najciekawszych i najbardziej różnorodnych krajów na świecie, łączy w sobie zapierające dech krajobrazy wciąż jeszcze nieujarzmionej przez człowieka przyrody, urokliwe, spokojne plaże z atrakcjami miejskich metropolii.

Location on the map Route

​Kapsztad • Hout Bay • Chapman's Peak • Przylądek Dobrej Nadziei • Simon's Town • Stellenbosch • Johannesburg • Lesedi • Park Narodowy Pilanesberg • Pretoria • Wodospady Wiktorii

Piękna wyprawa do Republiki Południowej Afryki z krótką wizytą w Zimbabwe. Każdego dnia nowe wrażenia, które na długo pozostaną w pamięci. W urozmaiconym programie są nowoczesne miasta, skansen Lesedi, magiczny Przylądek Dobrej Nadziei, niezwykły Park Narodowy Pilanesberg, gdzie zaplanowane jest safari, a także Wodospady Wiktorii, miejsce gdzie przyroda manifestuje swoją pierwotną potęgę. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1100 km + przeloty wewnętrzne: ok. 4000 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Kapsztadu.
2. DZIEŃ. KAPSZTAD
Przylot do KAPSZTADU cieszącego się sławą jednego z najpiękniejszych miast na świecie. Krótkie, panoramiczne zwiedzanie: m.in. Ratusz, Zamek Dobrej Nadziei – najstarsza kolonialna budowla w Afryce Południowej, ogrody Kompanii Wschodnio-Indyjskiej, gmach Parlamentu. Przy sprzyjającej pogodzie wjazd kolejką linową na Górę Stołową (Table Mountain – 1084 m n.p.m.) i podziwianie wspaniałej panoramy Kapsztadu i Kraju Przylądkowego. Kolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
3. DZIEŃ. HOUT BAY - CHAPMAN'S PEAK - PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI - SIMON’S TOWN
Śniadanie. Przejazd do HOUT BAY, skąd rozpoczyna się rejs statkiem na Wyspę Fok - Duiker Island. Postój na środku zatoki, skąd można się dokładnie przyjrzeć całemu stadu fok, które wyleguje się na jednej ze skał. Następnie przejazd wzdłuż wybrzeża Atlantyku przez jedną z najpiękniejszych tras widokowych - CHAPMAN'S PEAK (10-kilometrowy odcinek trasy wykuty w stromych zboczach góry). Przyjazd do REZERWATU PRZYLĄDKA DOBREJ NADZIEI nazwany Przylądkiem Sztormów przez portugalskich odkrywców. Wizyta w rezerwacie pingwinów południowoafrykańskich w wiktoriańskim miasteczku SIMON’S TOWN. Powrót do Kapsztadu. Spacer po nabrzeżu Alfreda i Victorii (Waterfront), gdzie zabytkowe budynki portu zaadaptowano na hotele, sklepy, restauracje i kawiarnie. Kolacja w jednej z restauracji na Waterfront. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
4. DZIEŃ. STELLENBOSCH
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wycieczka do krainy win. Region winnic z uwagi na ukształtowanie terenu i wyśmienite wina jest jedną z największych atrakcji Prowincji Przylądkowej Zachodniej. Kraina win to wspaniałe krajobrazy ozdobione bezkresnymi polami winorośli, malowniczymi górami i dolinami, pobłyskujący w słońcu ocean, miasteczka założone przez pierwszych europejskich osadników z holendersko - przylądkową architekturą i przede wszystkim wspaniałe wina. Wizyta w jednej z licznych winiarni w Stellenbosch. Poznanie procesu produkcji wina i degustacja najlepszych win południowoafrykańskich. Następnie wizyta w miasteczku STELLENBOSCH, gdzie czas zatrzymał się w miejscu. Jego początki sięgają czasów przybycia pierwszych kolonizatorów, zostało założone w 1679 r. przez zarządcę Kolonii Przylądkowej, Simona van der Stela. Stellenbosch uważane jest za centrum wyrobu win w RPA. Na jego specyficzny mikroklimat ma wpływ bliskość majestatycznych gór. Popołudniowy transfer na lotnisko, przelot do Johannesburga (ok. 2 godz.). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. JOHANNESBURG - LESEDI
Śniadanie. Przejazd przez centrum JOHANNESBURGA. Wizyta w Carlton Center i podziwianie panoramy, której charakter nadają złociste wzgórza – hałdy utworzone z piasku pozostałego po wydobyciu złota z licznych kopalń złota, którymi otoczone jest miasto. Przejazd do skansenu LESEDI wzorowanego na tradycyjnych wioskach afrykańskich. Spacer pośród domostw plemion afrykańskich i poznanie ich obyczajów. Pokaz tańców różnych plemion zamieszkujących południową część Afryki (Zulu, Khoza, Ndebele, Pedi, Basotho). Kolacja w stylu afrykańskim z potrawami z mięs dzikich zwierząt (m.in. z krokodyla, antylop, strusia). Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. P.N. PILANESBERG
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku PARKU NARODOWEGO PILANESBERG, przez rolniczą i jednocześnie obfitującą w złoto, uran, platynę i diamenty część RPA. Region ten, nazywany kolebką ludzkości, bogaty jest w znaleziska z epok kamienia i żelaza. Zakwaterowanie w pobliżu parku. Po południu wyjazd na safari po parku (ok. 3 godz.). Park narodowy jest położony na wygasłym wulkanie, którego aktywność ukształtowała ten teren miliony lat temu. W jego środku znajduje się malowniczo położone jeziorko. Teren parku zamieszkuje ponad 6000 gatunków zwierząt, m.in.: „Wielka Piątka”: lwy, słonie, nosorożce, bawoły, lamparty a także zebry, antylopy, hieny i inne. Miłośnicy ornitologii znajdą tu ponad 300 gatunków ptaków. Powrót na kolację. Nocleg.
7. DZIEŃ. P.N. PILANESBERG - PRETORIA
Wyjazd na poranne safari, gdy afrykański busz budzi się ze snu, a zwierzęta poszukują pożywienia i wody. Zjawiskowe widoki i możliwość „uchwycenia” aparatem fotograficznym wielu dzikich zwierząt i ptaków. Powrót na śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy RPA – PRETORII. Panoramiczne zwiedzanie: pomnik upamiętniający historię wędrówek pionierskich Burów (Voortrekker Monument), budynek parlamentu, Church Square i Union Building – siedziba rządu RPA, otoczona pięknymi ogrodami z widokiem na miasto. Przejazd do hotelu przy lotnisku. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. WODOSPADY WIKTORII
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do WODOSPADÓW WIKTORII (Zimbabwe), wpisanych na listę UNESCO i uważanych za jeden z siedmiu naturalnych cudów świata. Wodospady to spektakularne piękno, które zachwyca i inspiruje. Spokojna majestatyczna rzeka Zambezi z powolnego nurtu zmienia się w potężny wodospad, który na krawędzi prawie 2 km opada 100 m w dół. Spadająca woda tworzy barwne tęcze. Spacer wzdłuż wodospadów w scenerii bujnego lasu deszczowego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w restauracji urządzonej w stylu afrykańskim, serwującej potrawy z mięs dzikich zwierząt. Pokaz tradycyjnych tańców przy akompaniamencie bębenków i tradycyjnej muzyki plemienia Shona. Przejazd do hotelu, nocleg.
9. DZIEŃ. WODOSPADY WIKTORII
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): m.in. wycieczka do Parku Chobe w Botswanie, lot helikopterem nad wodospadami, safari na słoniu. Popołudniowy rejs po rzece Zambezi w scenerii zachodzącego słońca. Zambezi ze środkowej Afryki przemierza 6 krajów aby zakończyć bieg w Oceanie Indyjskim. Statek płynie powolnym tempem, pozwalając poczuć odprężającą atmosferę tego miejsca i zachwycać się pięknem otaczającej natury. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski z przesiadką w Johannesburgu.

ŚWIADCZENIA: 8 noclegów w hotelach/lodżach*** (w Zimbabwe****), 2-os. pokoje z klimatyzacją; wyżywienie: 8 śniadań, 8 kolacji; przeloty: Polska-Kapsztad-Wodospady Wiktorii-Johannesburg-Polska; przejazd autokarem lub minibusem, przejazd pojazdami 4X4 podczas safari; opieka pilota, ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 430 USD, napiwki ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: półdniowa wycieczka do Parku Chobe w Botswanie: ok. 160 USD (zawiera obiad); lot helikopterem: ok. 180 USD; safari na słoniach: ok. 165 USD (cena zależy od kursu ZAR-USD).
 3. Koszt wizy do Zimbabwe wliczony jest cenę biletu lotniczego. Wizę otrzymuje się na lotnisku, po przylocie do Wodospadów Wiktorii. Osoby wyjeżdżające do Parku Chobe w Botswanie zobowiązane są do nabycia wizy wjazdowej do Zimbabwe typu „double entry” – dopłata do wizy: 20 USD (płatne na miejscu – na lotnisku przy Wodospadach Wiktorii). Do otrzymania wizy potrzebny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z RPA oraz minimum 3 wolne strony w paszporcie.
Reviews (9)

Overall rating

5.6/6

Customers have awarded:

 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie
 • Standard autokaru
100%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.6
 • 5.1
 • 5.4
 • 5.4
 • 5.3

Show reviews from:

6/6
41-50 lat, Couples september 2019
Wycieczka byla wspaniala, expand
Wycieczka byla wspaniala,
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
collapse
5/6
50+ lat, Solo september 2019
Interesujący i zróżnicowany program zrealizowany w 100 procentach. expand
Interesujący i zróżnicowany program zrealizowany w 100 procentach.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Solo july 2019
Na tę wycieczkę zawsze powinien jechać pilot od samego początku. Dlaczego? Z warszawy samolot wystartował pół godziny później i gdyby nie Pani pilot to by nas nie odprawili bo się spóźniliśmy. (...) expand
Na tę wycieczkę zawsze powinien jechać pilot od samego początku. Dlaczego? Z warszawy samolot wystartował pół godziny później i gdyby nie Pani pilot to by nas nie odprawili bo się spóźniliśmy. Zabrakło mi Parku Narodowego Krugera. Można by przedłużyć wycieczkę np. o dwa dni i go włączyć. Myślę, że jak ktoś wybiera tak drogą wycieczkę to kwotę stosunkowo wyższą wliczając koszt 2 dni i Parku Krugera przełknie. Program wycieczki ciekawy, uwzględnia przede wszystkim piękno dzikiej wolnej przyrody ale także urok miast i życie ludzi.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
collapse
6/6
41-50 lat, Couples may 2019
no description expand
no description
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
collapse
5/6
50+ lat, Couples may 2019
Wybrałam tę wycieczkę ze względu na program, chciałam zobaczyć dokładnie te miejsca, jakie obejmuje program, więc jestem zadowolona. Przez przeloty, zamiast przewozów autokarem, wycieczka (...) expand
Wybrałam tę wycieczkę ze względu na program, chciałam zobaczyć dokładnie te miejsca, jakie obejmuje program, więc jestem zadowolona. Przez przeloty, zamiast przewozów autokarem, wycieczka jest bardzo atrakcyjna i małomęcząca. Jeśli ktoś chce w krótkim czasie zobaczyć najważniejsze i najciekawsze miejsca w RPA, to polecam ten wyjazd. Cały wyjazd, organizacja, zakwaterowanie, wyżywienie i opiekę pilota mogę z czystym sumieniem pochwalić na piątkę. Jedynie małe uwagi co do programu: zamiast zwiedzania Johanesburga może Park Lwów(na safari ich nie widzieliśmy). Zamiast krainy win-oceanarium, albo rejs katamaranem po zatoce...
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Couples may 2019
Wycieczke bardzo ciekawa. Spelnila nasze oczekiwania.Pilot, Pani Zuzanna zawsze Mila I usmiechnieta.Swietnie przygotowana teoretycznie i praktycznie. Wycieczke do parku Chobe w Botswanie mogla (...) expand
Wycieczke bardzo ciekawa. Spelnila nasze oczekiwania.Pilot, Pani Zuzanna zawsze Mila I usmiechnieta.Swietnie przygotowana teoretycznie i praktycznie. Wycieczke do parku Chobe w Botswanie mogla by byc calodniowa.
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Couples may 2019
Wycieczka nam się podobała - szczególnie wodospady Wiktorii. expand
Wycieczka nam się podobała - szczególnie wodospady Wiktorii.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
6/6
41-50 lat, Couples may 2019
Kwintesencja Afryki. Niezwykle ciekawy program wyjazdu.W kilka dni zobaczyliśmy to co najciekawsze w RPA a także absolutnie piękne Wodospady Wiktorii na granicy Zambii i Zimbabwe i zdążyliśmy (...) expand
Kwintesencja Afryki. Niezwykle ciekawy program wyjazdu.W kilka dni zobaczyliśmy to co najciekawsze w RPA a także absolutnie piękne Wodospady Wiktorii na granicy Zambii i Zimbabwe i zdążyliśmy popłynąć na cudne safari rzeką Chobe w Botswanie. Bardzo kompetentna i zaangażowana pilotka p.Zuzanna a także przewodnicy lokalni (szczególnie p.Marta w Kapsztadzie). Uwagi praktyczne -w pokojach hotelowych sa zestawy do parzenia kawy i herbaty ale nie ma nigdzie suszarek -nie sa potrzebne adaptery do prądu w każdym pokoju jest co najmniej jeden kontakt pasujący do wtyczek europejskich -wize do Zimbabwe każdy sam opłaca na granicy,wiza duble entry kosztuje 45$ i mozna ją opłacić w randach pd.afrykańskich(680) i w euro(40) - w Zimbabwe można płacić w randach płd afr.w Botswanie tylko dolary -nie zapominajmy ze to pólkula pd. i inne pory roku,maj to tamtejsza jesien,a lipiec to zima(w Johanesburgu temp. spada wówczas nawet w okolice 0 C) - na Wodospadach warto miec w posiadaniu pelerynę przeciwdeszczową ,bo w zależności od kierunku wiatru, można tam zostać bardzo dokładnie zmoczonym
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Solo may 2019
Wycieczka nie jest męcząca dzięki przelotom wewnętrznym. W czasie wolnym można było poznać trochę życie mieszkańców RPA i Zimbabwe. expand
Wycieczka nie jest męcząca dzięki przelotom wewnętrznym. W czasie wolnym można było poznać trochę życie mieszkańców RPA i Zimbabwe.
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
collapse

Offer details

Twój wybór wczasów

Afrykańskie cuda natury

zmień wariant wakacji
 • Own transport
Select
3 188 Gbp
You Save: 149 GBP
Adult
3 039gbp
Total amount sprawdź szczegóły ceny 6 079 gbp razem
You Save 149 GBP
Book now
You will proceed to a secure booking process
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter