phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Search Results Opowieści z Chin

Offer advantages

 • bezpośredni przelot Dreamlinerem PLL LOT na trasie Warszawa – Pekin – Warszawa
 • śniadania i kolacje w cenie
 • piękne krajobrazy, którymi inspirowali się twórcy "Avatara"
 • zderzenie światów: Szanghaj i prowincja
 • wizyta na plantacji herbaty

Opowieści z Chin Code: PEKHUNN

Route
1 220PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem Thu 15.09 – Mon 26.09.22
Itaka
 • Promocja NEW PRICES NEW PRICES

Opowieści z Chin

 • Promocja NEW PRICES NEW PRICES
Code: PEKHUNN
5.8 /6
100% rated good or very good

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Value for money
Description

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot Dreamlinerem PLL LOT (Boeing 787) na trasie: Warszawa-Pekin.

2. DZIEŃ. PEKIN
Przylot do PEKINU. Miasto, którego oblicze zmienia się w ogromnym tempie jest fascynującą mieszanką hipernowoczesności, szklanych wysokościowców i cichych, spokojnych zaułków ze wspaniałą tradycyjną architekturą. Wizyta w Świątyni Nieba, uważanej za łącznik z niebiosami, jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych zabytków Pekinu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. PEKIN
Śniadanie. Zwiedzanie Placu Tiananmen, który jest największym publicznym placem na świecie. Przejście do Zakazanego Miasta. Zwiedzanie pałacu cesarskiego rozpoczyna się od Bramy Niebiańskiego Spokoju, przez część administracyjną pałacu, dziedzińce i pawilony zastrzeżone jedynie dla cesarza, rodziny cesarskiej i najwyższych dostojników państwowych do prywatnych sypialni i dziedzińców, które zamieszkiwały liczne nałożnice cesarskie. Czas wolny w ogrodach Zakazanego Miasta. Spacer Parkiem Węglowego Wzgórza, który jest oazą zieleni i spokoju w samym centrum gwarnej metropolii. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd rikszami po tradycyjnej dzielnicy Pekinu tzw. hutongach. Malowniczo położone wokół jezior są miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów i samych mieszkańców Pekinu. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. WIELKI MUR
Śniadanie. Przejazd na WIELKI MUR – jedną z największych atrakcji turystycznych Chin. Imponująca budowla znajduje się na liście UNESCO. Czas wolny na spacer. Przejazd do Pałacu Letniego, wybudowanego na polecenie cesarzowej Cixi. Pałac wraz z imponującymi ogrodami, blisko 3 tys. pawilonów i malowniczym jeziorem, na którym podziwiać można marmurową łódź, stanowi jedną z największych atrakcji Pekinu. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu: ok. 10 CNY): krótki rejs po jeziorze, z którego rozpościera się widok na okoliczne wzgórza i pawilony pałacowe. W drodze powrotnej do Pekinu przystanek przy parku olimpijskim i czas na zdjęcia. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show – niezwykle interesujący pokaz chińskich sztuk walki, świat buddyjskich mnichów przedstawiony w oprawie wspaniałej muzyki i w barwnej scenerii. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. HUANGSHAN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd superszybkim pociągiem do HUANGSHAN, malowniczo położonego u podnóży Żółtych Gór. Spacer po urokliwym Starym Mieście, zabytkowej uliczce Tunxi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ. ŻÓŁTE GÓRY
Śniadanie. Całodzienna wycieczka w ŻÓŁTE GÓRY, które ze względu na unikalny charakter zostały wpisane na listę UNESCO. Od setek lat Żółte Góry stanowią jeden z kilku przewodnich motywów chińskiego malarstwa. Góry słyną z szaty roślinnej (endemiczna sosna), charakterystycznych, poszarpanych i spiczastych szczytów i ze zjawiska zwanego „morzem mgieł”. Przejazd do niewielkiej miejscowości Yungusi, gdzie swoją stację ma kolej górska. Wjazd kolejką w górę, nieforsowny spacer po górach, których widoki należą do jednych z najpiękniejszych na świecie. To właśnie m.in. te miejsca zainspirowały Jamesa Camerona i twórców scenografii przy produkcji „Avatara”. Przejście widokową trasą „North Sea” do przełęczy „West Sea”. Zjazd koleją linową do Yungusi. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ. MUKENG – BAMBUSOWY LAS – XIDI
Śniadanie. Przejazd do niewielkiej wioski MUKENG niezwykle malowniczo położonej w otoczeniu wzgórz i wpisanego na listę UNESCO BAMBUSOWEGO LASU. Spacer po Bambusowym Lesie, czas wolny w MUKENG. Przejazd do wpisanej na listę UNESCO wioski XIDI. Spacer po uliczkach, gdzie czas zatrzymał się kilkaset lat temu. Wioska zachowała swój unikalny charakter dawnych, przedindustrialnych Chin. Wspaniała tradycyjna architektura, liczne knajpki, lokalne stragany i sklepy pozwalają uczestniczyć w autentycznym życiu. Okazja do zakupu oryginalnych pamiątek i spróbowania wspaniałych smaków ulicznego jedzenia. Zakwaterowanie w hotelu na terenie wioski, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ. PLANTACJA HERBATY
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w górskiej plantacji herbaty. Fakultatywnie: udział w zbiorze herbaty z plantatorem, poznanie procesu produkcji herbaty, jej gatunków i udział w tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty, która w Chinach ma ponad dwa tysiące lat historii. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd superszybkim pociągiem do Szanghaju. Kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczorny rejs po rzece Huang Pu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

9. DZIEŃ. SZANGHAJ
Śniadanie. SZANGHAJ to miasto, które w ciągu ostatnich kilku dekad rozwijało się bardzo dynamicznie spełniając sen i marzenia milionów chińczyków na dostatnie i bogate życie. Zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, która mieści wspaniały skarb sztuki sakralnej – posąg Buddy wysadzany klejnotami. Spacer ulicami starego miasta, którego tradycyjna architektura kontrastuje z dominującymi w krajobrazie wysokościowcami. Czas wolny na zakupy. W ciągu dnia fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd na taras widokowy Perły Orientu (468 m). Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd na lotnisko jedyną komercyjną koleją magnetyczną świata Maglev, która osiąga maksymalną prędkość 431 km/h. Spacer po słynnej ulicy Nanjing – głównej ulicy handlowej rozświetlonej setkami neonów, gdzie znajduje się niezliczona liczba domów towarowych, sklepów i restauracji. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

10. DZIEŃ. SUZHOU – LUZHI
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie Szanghaju lub całodzienna wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu) do SUZHOU – słynnego ośrodka produkcji jedwabiu. Miejsce słynie z malowniczych kanałów i bajkowych ogrodów, wpisanych na listę UNESCO, którymi zachwycał się już Marco Polo. Zwiedzanie Ogrodu Mistrza Sieci, wpisanego na listę UNESCO. Wizyta w fabryce jedwabiu, poznanie procesu jego produkcji, możliwość zakupów w przyfabrycznym sklepie. Obiad. Przejazd do LUZHI, „wodnej wioski”, malowniczo położonej niczym Wenecja pośród plątaniny kanałów, gdzie czas zatrzymał się dawno temu. Rejs łodziami po kanałach miasteczka. Czas wolny. Powrót do Szanghaju. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem nocnym do Pekinu.

11. DZIEŃ. PEKIN
Przyjazd do Pekinu w godzinach porannych. Transfer do hotelu na śniadanie. Zakwaterowanie (zależnie od dostępności pokoi przed godziną 14.00). Czas wolny na samodzielne zwiedzanie Pekinu lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie Świątyni Lamy – jednej z najważniejszych świątyń lamaistycznych w tej części Chin. Znajduje się tu największa na świecie figura Buddy wyrzeźbiona w jednym kawałku drewna. Następnie przejazd do Świątyni Konfucjusza. Przejazd do centrum handlowego Silk Market, gdzie kupić można ubrania, pamiątki, typowe lokalne produkty. Czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu, nocleg.

12. DZIEŃ.
Śniadanie w formie pakietu. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Polski.

8 noclegów w hotelach***/****: 4 w Pekinie, 2 w mieście Huangshan, 2 w Szanghaju, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; 1 nocleg pensjonacie w Xidi, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; 1 nocny przejazd pociągiem • wyżywienie: 10 śniadań, 8 kolacji • przelot • przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, kolej linowa, lokalni przewodnicy, serwis bagażowy, dopłata do kuszetek (4-os. klimatyzowane przedziały sypialne): ok. 310 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: Kung-Fu Show: ok. 38 USD; wycieczka rikszami: ok. 25 USD; wycieczka statkiem po rzece Huang Pu: ok. 30 USD; wieża Perła Orientu: ok. 35 USD; przejazd na lotnisko koleją MAGLEV: ok. 15 USD; wycieczka Suzhou i Luzhi: ok. 80 USD; Świątynia Lamy i Świątynia Konfucjusza: ok. 30 USD; wszystkie imprezy fakultatywne realizowane są dla min. 10 osób, podane ceny obejmują koszty wstępu, transportu, pracy przewodnika lokalnego i kierowcy.
 3. Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce Informacje praktyczne. Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 75 z dopiskiem „WIZY”, tak aby dotarły najpóźniej na 35 dni przed wylotem do Chin. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 600 PLN.
 4. Wymagane jest podanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej przed wysyłką paszportów do Działu Wiz.
 5. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.

Region information
Region gallery

China

Chiny to fascynująca mieszanka tradycji i nowoczesności. Państwo Środka zachwyca wspaniałymi zabytkami z listy UNESCO, długą historia odmierzaną kolejnymi dynastiami, baśniowymi krajobrazami, ciekawymi zwyczajami i rozmachem metropolii.

Location on the map Route

​Pekin • Wielki Mur • Huangshan • Żółte Góry •  Mukeng • Bambusowy Las • Xidi • Szanghaj •  Luzhi • Suzhou • Pekin

Państwo Środka fascynuje wspaniałymi zabytkami z listy UNESCO, baśniowymi krajobrazami, rozmachem metropolii i ciekawymi zwyczajami. Na trasie są gwarne miasta: Pekin i Szanghaj, Wielki Mur – symbol Chin i niesamowite krajobrazy Żółtych Gór, a także prowincja z niepowtarzalną atmosferą. Emocji dostarczy na pewno wjazd na wieżę telewizyjną Perła Orientu i przejazd szybkim pociągiem. Wizyta w najpiękniejszych ogrodach w Suzhou i rejs łodziami po kanałach Luzhi to czas na totalny relaks. Trasa w Chinach: ok. 1000 km oraz przejazdy pociągami.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot Dreamlinerem PLL LOT (Boeing 787) na trasie: Warszawa-Pekin.
2. DZIEŃ. PEKIN
Przylot do PEKINU. Miasto, którego oblicze zmienia się w ogromnym tempie jest fascynującą mieszanką hipernowoczesności, szklanych wysokościowców i cichych, spokojnych zaułków ze wspaniałą tradycyjną architekturą. Wizyta w Świątyni Nieba, uważanej za łącznik z niebiosami, jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych zabytków Pekinu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny, kolacja i nocleg.
3. DZIEŃ. PEKIN
Śniadanie. Zwiedzanie Placu Tiananmen, który jest największym publicznym placem na świecie. Przejście do Zakazanego Miasta. Zwiedzanie pałacu cesarskiego rozpoczyna się od Bramy Niebiańskiego Spokoju, przez część administracyjną pałacu, dziedzińce i pawilony zastrzeżone jedynie dla cesarza, rodziny cesarskiej i najwyższych dostojników państwowych do prywatnych sypialni i dziedzińców, które zamieszkiwały liczne nałożnice cesarskie. Czas wolny w ogrodach Zakazanego Miasta. Spacer Parkiem Węglowego Wzgórza, który jest oazą zieleni i spokoju w samym centrum gwarnej metropolii. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd rikszami po tradycyjnej dzielnicy Pekinu tzw. hutongach. Malowniczo położone wokół jezior są miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów i samych mieszkańców Pekinu. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ. WIELKI MUR
Śniadanie. Przejazd na WIELKI MUR – jedną z największych atrakcji turystycznych Chin. Imponująca budowla znajduje się na liście UNESCO. Czas wolny na spacer. Przejazd do Pałacu Letniego, wybudowanego na polecenie cesarzowej Cixi. Pałac wraz z imponującymi ogrodami, blisko 3 tys. pawilonów i malowniczym jeziorem, na którym podziwiać można marmurową łódź, stanowi jedną z największych atrakcji Pekinu. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu: ok. 10 CNY): krótki rejs po jeziorze, z którego rozpościera się widok na okoliczne wzgórza i pawilony pałacowe. W drodze powrotnej do Pekinu przystanek przy parku olimpijskim i czas na zdjęcia. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show – niezwykle interesujący pokaz chińskich sztuk walki, świat buddyjskich mnichów przedstawiony w oprawie wspaniałej muzyki i w barwnej scenerii. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ. HUANGSHAN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd superszybkim pociągiem do HUANGSHAN, malowniczo położonego u podnóży Żółtych Gór. Spacer po urokliwym Starym Mieście, zabytkowej uliczce Tunxi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
6. DZIEŃ. ŻÓŁTE GÓRY
Śniadanie. Całodzienna wycieczka w ŻÓŁTE GÓRY, które ze względu na unikalny charakter zostały wpisane na listę UNESCO. Od setek lat Żółte Góry stanowią jeden z kilku przewodnich motywów chińskiego malarstwa. Góry słyną z szaty roślinnej (endemiczna sosna), charakterystycznych, poszarpanych i spiczastych szczytów i ze zjawiska zwanego „morzem mgieł”. Przejazd do niewielkiej miejscowości Yungusi, gdzie swoją stację ma kolej górska. Wjazd kolejką w górę, nieforsowny spacer po górach, których widoki należą do jednych z najpiękniejszych na świecie. To właśnie m.in. te miejsca zainspirowały Jamesa Camerona i twórców scenografii przy produkcji „Avatara”. Przejście widokową trasą „North Sea” do przełęczy „West Sea”. Zjazd koleją linową do Yungusi. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
7. DZIEŃ. MUKENG – BAMBUSOWY LAS – XIDI
Śniadanie. Przejazd do niewielkiej wioski MUKENG niezwykle malowniczo położonej w otoczeniu wzgórz i wpisanego na listę UNESCO BAMBUSOWEGO LASU. Spacer po Bambusowym Lesie, czas wolny w MUKENG. Przejazd do wpisanej na listę UNESCO wioski XIDI. Spacer po uliczkach, gdzie czas zatrzymał się kilkaset lat temu. Wioska zachowała swój unikalny charakter dawnych, przedindustrialnych Chin. Wspaniała tradycyjna architektura, liczne knajpki, lokalne stragany i sklepy pozwalają uczestniczyć w autentycznym życiu. Okazja do zakupu oryginalnych pamiątek i spróbowania wspaniałych smaków ulicznego jedzenia. Zakwaterowanie w hotelu na terenie wioski, kolacja i nocleg.
8. DZIEŃ. PLANTACJA HERBATY
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w górskiej plantacji herbaty. Fakultatywnie: udział w zbiorze herbaty z plantatorem, poznanie procesu produkcji herbaty, jej gatunków i udział w tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty, która w Chinach ma ponad dwa tysiące lat historii. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd superszybkim pociągiem do Szanghaju. Kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczorny rejs po rzece Huang Pu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
9. DZIEŃ. SZANGHAJ
Śniadanie. SZANGHAJ to miasto, które w ciągu ostatnich kilku dekad rozwijało się bardzo dynamicznie spełniając sen i marzenia milionów chińczyków na dostatnie i bogate życie. Zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, która mieści wspaniały skarb sztuki sakralnej – posąg Buddy wysadzany klejnotami. Spacer ulicami starego miasta, którego tradycyjna architektura kontrastuje z dominującymi w krajobrazie wysokościowcami. Czas wolny na zakupy. W ciągu dnia fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd na taras widokowy Perły Orientu (468 m). Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd na lotnisko jedyną komercyjną koleją magnetyczną świata Maglev, która osiąga maksymalną prędkość 431 km/h. Spacer po słynnej ulicy Nanjing – głównej ulicy handlowej rozświetlonej setkami neonów, gdzie znajduje się niezliczona liczba domów towarowych, sklepów i restauracji. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
10. DZIEŃ. SUZHOU – LUZHI
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie Szanghaju lub całodzienna wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu) do SUZHOU – słynnego ośrodka produkcji jedwabiu. Miejsce słynie z malowniczych kanałów i bajkowych ogrodów, wpisanych na listę UNESCO, którymi zachwycał się już Marco Polo. Zwiedzanie Ogrodu Mistrza Sieci, wpisanego na listę UNESCO. Wizyta w fabryce jedwabiu, poznanie procesu jego produkcji, możliwość zakupów w przyfabrycznym sklepie. Obiad. Przejazd do LUZHI, „wodnej wioski”, malowniczo położonej niczym Wenecja pośród plątaniny kanałów, gdzie czas zatrzymał się dawno temu. Rejs łodziami po kanałach miasteczka. Czas wolny. Powrót do Szanghaju. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem nocnym do Pekinu.
11. DZIEŃ. PEKIN
Przyjazd do Pekinu w godzinach porannych. Transfer do hotelu na śniadanie. Zakwaterowanie (zależnie od dostępności pokoi przed godziną 14.00). Czas wolny na samodzielne zwiedzanie Pekinu lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie Świątyni Lamy – jednej z najważniejszych świątyń lamaistycznych w tej części Chin. Znajduje się tu największa na świecie figura Buddy wyrzeźbiona w jednym kawałku drewna. Następnie przejazd do Świątyni Konfucjusza. Przejazd do centrum handlowego Silk Market, gdzie kupić można ubrania, pamiątki, typowe lokalne produkty. Czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu, nocleg.
12. DZIEŃ.
Śniadanie w formie pakietu. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 8 noclegów w hotelach***/****: 4 w Pekinie, 2 w mieście Huangshan, 2 w Szanghaju, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; 1 nocleg pensjonacie w Xidi, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; 1 nocny przejazd pociągiem • wyżywienie: 10 śniadań, 8 kolacji • przelot • przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, kolej linowa, lokalni przewodnicy, serwis bagażowy, dopłata do kuszetek (4-os. klimatyzowane przedziały sypialne): ok. 310 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: Kung-Fu Show: ok. 38 USD; wycieczka rikszami: ok. 25 USD; wycieczka statkiem po rzece Huang Pu: ok. 30 USD; wieża Perła Orientu: ok. 35 USD; przejazd na lotnisko koleją MAGLEV: ok. 15 USD; wycieczka Suzhou i Luzhi: ok. 80 USD; Świątynia Lamy i Świątynia Konfucjusza: ok. 30 USD; wszystkie imprezy fakultatywne realizowane są dla min. 10 osób, podane ceny obejmują koszty wstępu, transportu, pracy przewodnika lokalnego i kierowcy.
 3. Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce Informacje praktyczne. Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 75 z dopiskiem „WIZY”, tak aby dotarły najpóźniej na 35 dni przed wylotem do Chin. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 600 PLN.
 4. Wymagane jest podanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej przed wysyłką paszportów do Działu Wiz.
 5. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.
Reviews (88)

Overall rating

5.8/6

Customers have awarded:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Value for money
100%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.8
 • 5.7
 • 5.2
 • 5.5
 • 5.3
 • 5.4

Show reviews from:

5/6
50+ lat, Couples september 2019
no description expand
no description
 • 5
 • 3
 • 6
 • 4
 • 3
collapse
5/6
50+ lat, Couples september 2019
no description expand
no description
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
collapse
6/6
50+ lat, Couples september 2019
Wycieczka wspaniała,pozostanie na długo mojej pamięci. Trasa wspaniała. Pilot Pan Dawid wyjątkowy z wielkim darem umiejętności kontaktów z ludżmi i dużej wiedzy turystycznej. Ponadto uczynny i (...) expand
Wycieczka wspaniała,pozostanie na długo mojej pamięci. Trasa wspaniała. Pilot Pan Dawid wyjątkowy z wielkim darem umiejętności kontaktów z ludżmi i dużej wiedzy turystycznej. Ponadto uczynny i perfekcyjny. W programie brakowało w przedostatnim dniu wycieczki obiadokolacji którą musieliśmy zakupić samodzielnie. Suchy prowiant wydawany dwukrotnie był zupełnie nieprzemyślany i przypadkowy, w skład którego wchodził cały ogórek, jajko, mleko i parówka w osłonce co prawie w całości lądowało w koszu .
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
collapse
6/6
41-50 lat, Solo september 2019
Wycieczka bardzo udana. Wielką zaletą programu była możliwość zobaczenia nie tylko wielkich metropolii – Beijing i Shanghai ale też Wielkiego Muru, pięknych krajobrazów, chińskiej prowincji (...) expand
Wycieczka bardzo udana. Wielką zaletą programu była możliwość zobaczenia nie tylko wielkich metropolii – Beijing i Shanghai ale też Wielkiego Muru, pięknych krajobrazów, chińskiej prowincji oraz zjawiskowych Gór Żółtych Huangshan i morza zieleni w bambusowym lesie. Chiny zaskakujące i niekoniecznie takie jak to się utarło w stereotypach. Już na samym początku niespodzianka na lotnisku - powitał nas nie jak zwykle pilot z Polski lecz chińczyk, w dodatku bardzo dobrze komunikujący się po polsku ( wielkie uznanie ). Zhāng Yáng ( dla ułatwienia kontaktu Dawid ) był bez wątpienia wielką zaletą wycieczki – kultura, duża wiedza i umiejętność jej ciekawego przekazania, wiele informacji o Chinach, których z pewnością nie przekazałby nikt z Polski a do tego bardzo miły, życzliwy i bezpośredni człowiek. Hotele bardzo dobre, kuchnia na kolacjach zróżnicowana i smaczna, nieco inna w różnych regionach. Podróż pomimo wielkich odległości wygodna, zwłaszcza szybkimi pociągami. Trzeba być jedynie przygotowanym na liczne kontrole bezpieczeństwa przy wejściu do odwiedzanych obiektów i na dworcach kolejowych – czasem bardziej rygorystyczne jak w Europie na lotniskach, z konfiskatą sprayów i małych nożyczek :) Nie wpływa to jednak na moją ocenę całości. Warto.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Couples september 2019
Wycieczka jak najbardziej godna polecenia, ciekawy program, nie było nudnych "przestojów", głównie dzięki fenomenalnemu chińskiemu przewodnikowi Dawidowi. Mimo, iż było trochę komplikacji z (...) expand
Wycieczka jak najbardziej godna polecenia, ciekawy program, nie było nudnych "przestojów", głównie dzięki fenomenalnemu chińskiemu przewodnikowi Dawidowi. Mimo, iż było trochę komplikacji z powodu przygotowań do 70 rocznicy niepodległości, Dawid poradził sobie fantastycznie z "time management". Program bardzo ciekawy, chyba jedna z lepszych wycieczek po Chinach w programie Itaki. Nie jest zbyt wymagająca kondycyjnie, no może troszeczkę więcej chodzenia w Górach Żółtych, ale osobo słabsze kondycyjnie mogą odpocząć i poczekać w schronisku na "bardziej ambitnych". Jedzenie typowo "chińskie" - ogólnie bardzo dobre i da się przeżyć chociaż fanem "chińszczyzny" nie jestem. Uwagi techniczne. Należy zwrócić uwagę na koszty dodatkowe w rubryce "Uwagi", a osobiście polecam uczestnictwo we wszystkich wycieczkach fakultatywnych, może poza rikszami, bo niedaleko obok znajduje się się przepiękny historyczny targ z fajnymi pamiątkami i chyba lepiej go zwiedzić. Należy przed wyjazdem poczytać o Internecie w Chinach (ograniczenia - Messenger, Skype itp. nie działał) i zainstalować sobie w Polsce kilka VPN-ów, bo w hotelach Internet w sumie był. ( jeżeli nie w pokoju to w lobby). W hotelach (całkiem dobrych jak na wycieczkę objazdową w porównaniu np. z hotelami w Grecji), w których spaliśmy były też gniazdka o układzie europejskim, więc obyło się bez przejściówek. Bankomaty są i można z nich pobrać pieniądze (próbowałem z VISA i Master Card), ale tylko największych banków i trzeba się trochę naszukać, więc lepiej mieć ze sobą trochę gotówki (preferowane raczej USD). Osobiście w Polsce kupiłem też trochę RMB, bo dolarami nie można płacić. Reasumując - wycieczka z bardzo fajnym programem, warta polecenia szczególnie jeżeli przewodnikiem będzie Dawid.
 • 6
 • 4
 • 6
 • 5
 • 5
collapse
6/6
41-50 lat, Couples september 2019
Serdecznie polecam wycieczkę ze wszystkimi opcjami fakultatywnymi. Duży plus tej wycieczki to chiński przewodnik Dawid mówiący po polsku -pełen profesjonalizm i zaangażowanie. expand
Serdecznie polecam wycieczkę ze wszystkimi opcjami fakultatywnymi. Duży plus tej wycieczki to chiński przewodnik Dawid mówiący po polsku -pełen profesjonalizm i zaangażowanie.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Couples august 2019
Chin nie da się poznać z przewodnika i nie da się ich poznać za jednym razem, trzeba tam być. Program wycieczki "Opowieści z Chin" został ułożony w sposób optymalny, mało forsowny, pozwalający (...) expand
Chin nie da się poznać z przewodnika i nie da się ich poznać za jednym razem, trzeba tam być. Program wycieczki "Opowieści z Chin" został ułożony w sposób optymalny, mało forsowny, pozwalający spojrzeć na Chiny nowoczesne, Chiny prowincjonalne i na przepiękne krajobrazy Gór Żółtych. Bardzo dużo do wartości wycieczki wnosi przewodnik/opiekun grupy David, który wypełniał czas interesującymi opowiadaniami o historii, kulturze, zwyczajach i dniu codziennym mieszkańców Chin. Opiekun grupy był zawsze bardzo pomocny i zaangażowany. Ciekawym przeżyciem była nauka pisowni imion uczestników wycieczki po chińsku, którą prowadził David. Bardzo dobrze zorganizowany i wypełniony czas pobytu. Jedna niemiła sytuacja, która nas spotkała, miała miejsce na lotnisku w Pekinie, podczas powrotu do Polski, gdzie po oddaniu bagaży głównych, wyłamano zamki naszego bagażu i ukradziono z niego mój scyzoryk. Zwracam na to uwagę następnym turystom, bo nie była to, ani zapalniczka, ani nośnik energii, których w Chinach nie wolno w żaden sposób przewozić w żadnym bagażu w samolocie. Ogólna opinia jest pozytywna. Brak jest informacji organizatora wycieczki BP ITAKA na temat hoteli, w których odbywać się będzie zakwaterowanie. Turysta/klient kupując wycieczkę ma prawo wiedzieć, w jakim hotelu będzie zakwaterowany, za co płaci, jaki adres pobytu podać najbliższym.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Solo august 2019
Wycieczka wspaniała i godna polecenia. Jednak jest dość wymagająca. Spacery super, a schody do pokonania dzięki pilotowi, który dba o wszystkich i umożliwia pokonywanie drogi w indywidualnym (...) expand
Wycieczka wspaniała i godna polecenia. Jednak jest dość wymagająca. Spacery super, a schody do pokonania dzięki pilotowi, który dba o wszystkich i umożliwia pokonywanie drogi w indywidualnym tępie. Nie mogłam uwierzyć że dałam radę tym wyzwaniom. Brakowało mi degustacji regionalnych owoców a szkoda. Nie byliśmy na targach z żywnością aby można było samemu kupić owoce. Zabytki piękne ale przyroda " zwalala" z nóg. Słowem wycieczka życia, która nakręca do poznania innych rejonów Chin i planowania kolejnych podróży do tego pięknego kraju. Szkoda że w ofertach tak wiele miejscowości się powtarza . Wiele osób wrociliby gdyby oferty były bardziej zróżnicowane. Minusem tego wyjazdu jest niewątpliwie zbyt dużo wycieczek fakultatywnych. To bardzo niekomfortowe kiedy grupa zwiedza cały dzień a pozostali siedzą w recepcji hotelu lub autobusie. Większy koszt tej wycieczki nie zniechęci nikogo kto chce wyjechać i zobaczyć te cuda ale brak możliwości zobaczenia wszystkiego i koczowanie w recepcji hotelu z pewnością pozostawil niesmak u wszystkich. Reasumując polecam bo to piękne i magiczna podróż. Teraz czekam na propozycje z innych rownie pieknych regionów bez konieczności ponownych wizyt w juz zwiększonych miastach. Pozdrawiam serdecznie
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
collapse
6/6
41-50 lat, Couples august 2019
Program wycieczki bardzo dobrze przemyślany. Zarówno pod kątem miejsc, które się zwiedza, czasu i kolejności. Wspaniały przewodnik, o rozległej wiedzy i niezwykłej kulturze, posiadający wysokie (...) expand
Program wycieczki bardzo dobrze przemyślany. Zarówno pod kątem miejsc, które się zwiedza, czasu i kolejności. Wspaniały przewodnik, o rozległej wiedzy i niezwykłej kulturze, posiadający wysokie kompetencje interpersonalne i organizacyjne, z poczuciem humoru i wielką miłością do swego kraju. Ogromna przyjemność w poznaniu i przebywaniu z taką osobą. Wycieczka bardzo interesująca, dostarczająca mnóstwa wrażeń. Wybrałam ją z uwagi na Żółte Góry i nie zawiodłam się. Na dzisiaj nasuwa mi się uwaga, że mogliśmy więcej czasu spędzić w Górach. Tym bardziej, że większość uczestników deklarowała, że wybrała ten program z uwagi na Góry Żółte. Tempo w górach jest dla niektórych zbyt intensywne,a przecież przyjechali zobaczyć morze mgieł w Żółtych Górach.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
collapse
6/6
20-25 lat, Solo august 2019
Chiny intrygowały mnie już odkąd o nich usłyszałem. Jako mały chłopiec często oglądałem ten kraj na zdjęciach. Na myśl o nim, zawsze wyobrażałem sobie Wielki Mur, a słysząc tradycyjną, (...) expand
Chiny intrygowały mnie już odkąd o nich usłyszałem. Jako mały chłopiec często oglądałem ten kraj na zdjęciach. Na myśl o nim, zawsze wyobrażałem sobie Wielki Mur, a słysząc tradycyjną, orientalną muzykę, miałem przed oczami mnichów ubranych w żółtobrązowe stroje, medytujących pod strzelistymi pagodami. Państwo Środka, bo tak brzmi dosłowne tłumaczenie z języka mandaryńskiego, pojawiało się często w czasie mojej edukacji szkolnej. Wtedy też zapoznałem się z historią tego kraju, będącego potęgą naukową i technologiczną. Przecież stamtąd pochodzi druk, kompas, papier oraz proch. Pomimo mojej wiedzy o Chinach, jeszcze do niedawna zwiedzałem je tylko palcem na mapie. Do niedawna, bo na moje 18 urodziny prezentem, który przerósł wszelkie oczekiwania, była wycieczka o tajemniczo brzmiącej nazwie – Opowieści z Chin. Czas do wyjazdu mijał w zawrotnym tempie i nim zdążyłem się obejrzeć, oczekiwałem już na start w wygodnym fotelu Boeinga 787 Dreamliner. Prawie osiem godzin lotu upłynęło nie męcząc mnie zanadto, gdyż uwielbiam lotnictwo, a sam w przyszłości chcę zostać pilotem. Na wspaniałe samopoczucie wpływ miały również zadowalającej jakości posiłki serwowane na pokładzie, tak samo jak duży wybór napojów, a to wszystko w cenie biletu. Po wylądowaniu w Pekinie nareszcie do mnie dotarło, że jedno z moich marzeń właśnie się spełnia – jestem w Chinach, ponad 7 tysięcy kilometrów od domu. Udałem się na spotkanie z pilotem naszej grupy, którym okazał się być chińczyk o imieniu Dawid. Jednego jestem pewien – podróżowanie z nim to sama przyjemność. Dawid biegle posługuje się językiem polskim, co było niemałym zaskoczeniem. Wszyscy w mojej grupie podziwiali jego wiedzę, zorganizowanie, umiejętność zarządzania czasem oraz to, że zawsze znajdował sposób na wszelkie problemy. Jednym z przykładów może być to, że z jego pomocą odwiedziłem cztery banki, aż w końcu razem znaleźliśmy ten, z którego mogłem wypłacić pieniądze polską kartą kredytową. Jego wkład w wycieczkę był nieoceniony. Każdemu życzę tak radosnego i pomocnego przewodnika. Plan wycieczki zakładał podróż od Pekinu –historycznej „Północnej Stolicy”, przez Góry Żółte i malownicze wsie prowincji Anhui aż do ogromnej metropolii – Szanghaju, czyli centrum finansowego Azji. Dzięki temu mogłem doświadczyć nie tylko energicznego, miejskiego życia, ale też odpocząć chwilę wśród bambusowych lasów i upraw herbaty, oraz zanurzyć się w ciasne, wiejskie uliczki, które klimatem przywołują czasy sprzed kilkuset lat. Fascynujące było dla mnie to, jak świetnie zorganizowany jest transport w Chinach. Z dworca południowego w Pekinie udaliśmy się do Gór Żółtych pokonując lwią część ponad tysiąckilometrowej trasy z zawrotną prędkością trzystu kilometrów na godzinę. Nic więc dziwnego, że Chiny słyną z najlepszej infrastruktury kolejowej na świecie. Kolejną rzeczą, którą bardzo sobie cenię, był poziom jaki reprezentowały miejsca, w których miałem niewątpliwą przyjemność nocować. Każdy z hoteli był obiektem wysokiej klasy i na każdym kroku miałem możliwość doświadczenia chińskiej gościnności. Dostęp do Wi-fi oraz brak problemów z podłączeniem polskiego sprzętu elektronicznego do gniazdka to tylko niektóre z udogodnień. Pokoje były świetnie wyposażone, klimatyzowane i niesamowicie wygodne. Można było w nich znaleźć butelki wody mineralnej oraz wszystko co potrzebne do zaparzenia kawy czy herbaty. Odpoczynek po całodziennym zwiedzaniu sprawiał mi więc sporą satysfakcję. Po wyczerpującym dniu oprócz odpoczynku każdy z nas czekał na obiadokolację. Na szczęście, te były wyśmienite. Każda z nich składała się z wielu dań, które na dużym, obrotowym stole tworzyły obraz chińskiej kuchni. Do śniadań hotelowych również nie można się przyczepić. Przygotowane w formie bufetu szwedzkiego zapewniały przepyszne jedzenie nawet dla tych bardziej wybrednych gości, którym w pełni chińskie śniadanie mogłoby nie przypaść do gustu. Oprócz możliwości poznania orientalnych smaków każdy z uczestników wycieczki udoskonalił swoje umiejętności w posługiwaniu się pałeczkami, choć dla tych nieprzekonanych były również dostępne sztućce. Warto wspomnieć też o tym, że w każdym z miast poruszaliśmy się przestronnym i klimatyzowanym autokarem, co było kolosalnym udogodnieniem, gdyż jak wiadomo, pogoda w Chinach potrafi być bezlitosna, a temperatura osiągać ponad 35 stopni Celsjusza przy ogromnej wilgotności powietrza. Pomimo planu wycieczki, który starał się jak najlepiej wykorzystać czas każdego dnia, można było niekiedy znaleźć chwilę na samodzielne zwiedzanie. Wtedy też nasz przewodnik podpowiadał nam co możemy jeszcze zobaczyć, zapoznawał nas z planem komunikacji miejskiej oraz odpowiadał na wszelkie nurtujące nas pytania. Dzięki temu udało mi się zobaczyć pandę wielką w pekińskim ogrodzie zoologicznym oraz dostać się na taras obserwacyjny Shanghai Tower. Myślę, że każdy kto pragnie głębiej poznać ten wspaniały kraj, nie będzie zawiedziony wybierając tę wycieczkę. Niedosyt spowodowany tym, że Chiny są ogromne i zobaczenie ich całych to kwestia wielu miesięcy, powoduje u mnie jeszcze większą chęć przybycia tam kolejny raz. Opowieści z Chin zaszczepiły we mnie wielką miłość do tego kraju, zafascynowanie jego historią, kulturą i tradycją. Każdy, kto wracając z Państwa Środka wspomina chwile tam spędzone, wie, że to może i koniec wycieczki, ale na pewno nie koniec opowieści.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Groups of friends july 2019
Szczególne uznanie dla pilota Davida za świetną znajomość języka polskiego, doskonałe poczucie humoru i zdolności organizatorskie. Poza tym wszystko na plus, nawet pogoda mimo upału. Hotele (...) expand
Szczególne uznanie dla pilota Davida za świetną znajomość języka polskiego, doskonałe poczucie humoru i zdolności organizatorskie. Poza tym wszystko na plus, nawet pogoda mimo upału. Hotele blisko centrum, bardzo duże pokoje, choć mają już swoją historię. Czysto wszędzie. Ogólne wrażenie - Chiny: morze ludzi dobrze zorganizowanych, pracowitych, otwartych, gościnnych....
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Couples july 2019
Wycieczka bardzo udana, chociaż dosyć forsowana. Pekin - zabytki, Shanghai - chiński Nowy York, drapacze chmur, Żółte Góry, las bambusowy- piękno natury. Bardzo smaczne jedzenia.Wycieczka warta (...) expand
Wycieczka bardzo udana, chociaż dosyć forsowana. Pekin - zabytki, Shanghai - chiński Nowy York, drapacze chmur, Żółte Góry, las bambusowy- piękno natury. Bardzo smaczne jedzenia.Wycieczka warta polecenia. Bardzo udana wycieczka
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
collapse
6/6
41-50 lat, Couples june 2019
SUPER WYCIECZKA!!! Wielkie miasta, urokliwe miasteczka, piękna przyroda, smaczne jedzenie. Wszystko na piątkę z plusem. A we wszystkich pomagał nam przewodnik MATEUSZ - jesteś (...) expand
SUPER WYCIECZKA!!! Wielkie miasta, urokliwe miasteczka, piękna przyroda, smaczne jedzenie. Wszystko na piątkę z plusem. A we wszystkich pomagał nam przewodnik MATEUSZ - jesteś THE BEST. WYCIECZKA OPOWIEŚCI Z CHIN GODNA POLECENIA.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
collapse
5/6
26-30 lat, Solo june 2019
Fajna wycieczka. Można zobaczyć Chiny współczesne i antyczne oraz trochę przyrody. Świetny przewodnik Mateusz - Chińczyk mówiący po polsku. expand
Fajna wycieczka. Można zobaczyć Chiny współczesne i antyczne oraz trochę przyrody. Świetny przewodnik Mateusz - Chińczyk mówiący po polsku.
 • 4
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
collapse
6/6
41-50 lat, Couples june 2019
Wycieczka bardzo ciekawa i dobrze zorganizowana głównie dzięki super przewodnikowi Mateuszowi! expand
Wycieczka bardzo ciekawa i dobrze zorganizowana głównie dzięki super przewodnikowi Mateuszowi!
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
collapse
6/6
20-25 lat, Solo june 2019
Mi się wycieczka bardzo podobała program super urozmaicony są duże miasta jak i małe wioski i miasteczka gdzie można poczuć lokalny klimat,piękne góry, pilot wycieczki Mateusz normalnie (...) expand
Mi się wycieczka bardzo podobała program super urozmaicony są duże miasta jak i małe wioski i miasteczka gdzie można poczuć lokalny klimat,piękne góry, pilot wycieczki Mateusz normalnie najlepszy na świecie, super opowiada, poczucie humoru,zaangażowany bardzo, byłem na różnych wycieczkach w różnych krajach i tak dobrego pilota/przewodnika nigdy nie miałem, jest bardzo dobrze zorganizowany, i bardzo dobrze mówi po polsku, Jedynie do czego można się przyczepić w tej wycieczce to ostatni dzień jest taki naciągany bez obiadokolacji jedynie zakupy, które można by zrobić wcześniej (w poprzednich dniach w Pekinie) i dla chętnych wycieczka fakultatywna jak się uzbiera odpowiednią liczba osób. Po za tym wszystko dobrze :) Jak ktoś jest maruda to mu pewnie więcej rzeczy nie przypasuje^^ Nie ma co narzekać:) było super :D Pozdrawiam!
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Couples june 2019
Program bardzo bogaty i ciekawy. Pilot Mateusz bardzo bardzo super bez niego wycieczka wiele by straciła ze swojej atrakcyjności naprawdę ma dar i serce do tego co robi. expand
Program bardzo bogaty i ciekawy. Pilot Mateusz bardzo bardzo super bez niego wycieczka wiele by straciła ze swojej atrakcyjności naprawdę ma dar i serce do tego co robi.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 3
 • 4
collapse
6/6
50+ lat, Couples may 2019
Wszystko perfekcyjnie zorganizowane, oczywiście to w dużej mierze zasługa chińskiego PRZEWODNIKA - DAWIDA, który był nieocenioną wartością dodaną do tej wycieczki. Do tego bardzo (...) expand
Wszystko perfekcyjnie zorganizowane, oczywiście to w dużej mierze zasługa chińskiego PRZEWODNIKA - DAWIDA, który był nieocenioną wartością dodaną do tej wycieczki. Do tego bardzo zdyscyplinowana, przemiła grupa 21 osób, wspaniała pogoda, niezapomniane widoki, cóż fantastyczne wspomnienia. Zdecydowanie polecam.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Couples may 2019
Super udana wycieczka. Dawid jako przewodnik i pilot sprawdził się rewelacyjnie. Uprzedzał nasze życzenia, dopinał wszystko na ostatni guzik. Świetnie opowiadał wplatając mnóstwo ciekawostek, (...) expand
Super udana wycieczka. Dawid jako przewodnik i pilot sprawdził się rewelacyjnie. Uprzedzał nasze życzenia, dopinał wszystko na ostatni guzik. Świetnie opowiadał wplatając mnóstwo ciekawostek, dzielił się praktycznymi radami.... Program wycieczki niezwykle ciekawy choć intensywny. Warto skorzystać ze wszystkich wycieczek fakultatywnych - są warte swojej ceny. Termin - druga połowa maja- też idealny, bo już było ciepło, ale nie deszczowo. Dobry standard hoteli i świetne jedzenie. Polecamy "Opowieści z Chin" jako super produkt ITAKI!
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
collapse
6/6
41-50 lat, Couples may 2019
Opowieści z Chin oczarowały nas. Monumentalny Pekin, nowoczesny Szanghaj, spokojna prowincja i piękne Góry Żółte. Państwo Środka zaskoczyło nas czystością, dużą ilością zieleni, świetną (...) expand
Opowieści z Chin oczarowały nas. Monumentalny Pekin, nowoczesny Szanghaj, spokojna prowincja i piękne Góry Żółte. Państwo Środka zaskoczyło nas czystością, dużą ilością zieleni, świetną organizacją Byliśmy przygotowani na spotkanie z nowoczesnym i doskonale rozwijającym się państwem, ale skala tego co zobaczyliśmy zapiera dech w piersiach. Wycieczka była świetnie zorganizowana, dynamiczny program, ale także wolny czas na wałęsanie się i samodzielne odkrywanie Chin, pyszne jedzenie w restauracjach, w których jadają tubylcy, wygodne hotele. Na koniec nie sposób nie wspomnieć o wspaniałym przewodniku Davidzie. Chińczyk mówiący po polsku pięknie opowiadał o swoim kraju, dbał o nas, rewelacyjnie dyscyplinował, uczył kaligrafii, bawił - płakaliśmy ze śmiechu. Był rewelacyjny. Polecam wycieczkę.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Couples may 2019
Wycieczka świetna, Chiny zachwycające, program bardzo napięty, ale spore zmęczenie rekompensują wspaniałe wrażenia. Wartością dodaną tej wycieczki jest praca chińskiego pilota - Dawida. Jest on (...) expand
Wycieczka świetna, Chiny zachwycające, program bardzo napięty, ale spore zmęczenie rekompensują wspaniałe wrażenia. Wartością dodaną tej wycieczki jest praca chińskiego pilota - Dawida. Jest on bardzo serdeczną i kompetentną osobą, mówiącą świetnie po polsku, potrafi wszystkich zainteresować zwiedzanymi obiektami. Ponadto dobra jakość, hoteli i ciekawy program. Z czystym sumieniem możemy wszystkim polecić tę imprezę, oczywiście z Dawidem. Dorota i Robert.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
collapse
4/6
50+ lat, Couples may 2019
Wyjazd organizowany przez biuro ITAKA oceniamy ogólnie na cztery . Wartością dodana całego wyjazdu był przewodnik Pan Mateusz , który bardzo Nam przybliżył Chiny . Każdy dzień pobytu był (...) expand
Wyjazd organizowany przez biuro ITAKA oceniamy ogólnie na cztery . Wartością dodana całego wyjazdu był przewodnik Pan Mateusz , który bardzo Nam przybliżył Chiny . Każdy dzień pobytu był przygotowany w sposób perfekcyjny , interesujący i ciekawy . Służył pomocą przez 24 godziny na dobę . W przyszłości gdybyśmy jeszcze raz odwiedzili Chiny to życzyłbym sobie takiego przewodnika . Wyjazd zorganizowany przez ITAKA oceniam dobrze . Sami Państwo widzicie że ostatnie nasze wyjazdy są organizowane przez Państwa biuro . Mam nadzieje że ta lojalność z naszej strony będzie doceniona .Chętnie naszym znajomym polecamy Państwa oferty wyjazdowe . Pozdrawiam Cezary
 • 4
 • 3
 • 3
 • 4
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Couples may 2019
wycieczka b. dobrze zorganizowana. Przewodnik Mateusz-super! Mnóstwo ciekawych wiadomości o tym kraju opowiedzianych przez rdzennego Chińczyka.Pogoda b.ładna jak na początek maja.Kolacje pożywne (...) expand
wycieczka b. dobrze zorganizowana. Przewodnik Mateusz-super! Mnóstwo ciekawych wiadomości o tym kraju opowiedzianych przez rdzennego Chińczyka.Pogoda b.ładna jak na początek maja.Kolacje pożywne i urozmaicone.Szanghaj piękny!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
6/6
41-50 lat, Families may 2019
Zdecydowanie polecam, przede wszystkim dzięki bardzo dobrej organizacji wycieczki, szerokiemu programowi gwarantującemu obejrzenie zarówno wielkich metropolii, małych miejscowości, jak i (...) expand
Zdecydowanie polecam, przede wszystkim dzięki bardzo dobrej organizacji wycieczki, szerokiemu programowi gwarantującemu obejrzenie zarówno wielkich metropolii, małych miejscowości, jak i przepięknej przyrody Państwa Środka oraz wyjątkowej osobie chińskiego pilota Mateusza. Hotele dobrego standardu, obiadokolacje przy okrągłych stołach z dużą ilością różnych dań (wystarcza dla wszystkich, w razie potrzeby przewodnik domawia dania), śniadania w zależności od hotelu chińsko-europejskie lub jedynie chińskie:) Praktyczne uwagi: 1. w samolocie warto się zdrzemnąć (do hotelu dojeżdża się ok. godz 14stej po zwiedzaniu Świątyni Nieba) 2. wycieczki na Chiński Mur, w Żółte Góry i do lasu bambusowego wymagają wspinania się po dużej ilości schodów 3. wycieczki fakultatywne bardzo ciekawe i polecam wszystkie, ale jeśli miałabym wybrać najlepsze, to byłyby to: Kung-Fu Show, wieczorny rejs po rzece Huang Pu i wjazd na taras widokowy Perły Orientu 4. wieczorami warto zaopatrzyć się w coś na lunch na kolejny dzień, ponieważ podczas czasu wolnego w trakcie zwiedzania może być drogo, a w razie kolejki nie zdąży się zjeść 5. pamiątki warto kupować poczas czasu wolnego na wycieczkach, bo planowane na ostatni dzień zakupy w Silk Markecie dotyczą raczej ubrań, torebek, czy biżuterii 6. trzeba targować cenę na artykuły przemysłowe - w mniejszych miastach niewiele, ale w Silk Markecie mocno (ponoć do 70% obniżki) 7. pieniądze najlepiej zabrać w dolarach (kartą nie zapłacimy w małych lokalnych sklepikach). Miłej podróży!
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Couples may 2019
Wybór wycieczki Opowieści z Chin był strzałem w dziesiątkę. Dzięki naszemu przewodnikowi Mateuszowi (chińczyk mówiący po polsku)poznaliśmy najważniejsze zwyczaje Chin i kulturę chińską. (...) expand
Wybór wycieczki Opowieści z Chin był strzałem w dziesiątkę. Dzięki naszemu przewodnikowi Mateuszowi (chińczyk mówiący po polsku)poznaliśmy najważniejsze zwyczaje Chin i kulturę chińską. Niespieszne zwiedzanie Pekinu i Szanghaju przeplecione wycieczką w Żółte Góry i do lasu bambusowego sprawiły, że wycieczkę tą będziemy miło wspominać. Mateusz przedstawiał nam najważniejsze informacje dotyczące zwiedzanych obiektów w bardzo ciekawy sposób,nie zasypywał nieistotnymi faktami z historii,tłumaczył myślenie chińczyków,symbolikę obecną na każdym kroku. Po zwiedzeniu jakiegoś fragmentu obiektu mieliśmy 20-30 minut czasu wolnego na zrobienie zdjęć i ewentualny odpoczynek. W hotelach duże pokoje,czyste,ręczniki wymieniane codziennie. Śniadania w stylu chińskim-więc zupy,dania na ciepło-ale też chińskie bułeczki gotowane na parze, jajka w różnych postaciach itp. Obiado-kolacje zawsze w innej restauracji.Dania zamawiane przez Mateusza tak,żebyśmy spróbowali różnych dań kuchni chińskiej.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
collapse

Offer details

Twój wybór wczasów

Opowieści z Chin

zmień wariant wakacji
 • Own transport
Select
1 356 Gbp
You Save: 136 GBP
Adult
1 220gbp
Total amount sprawdź szczegóły ceny 2 441 gbp razem
You Save 136 GBP
Book now
You will proceed to a secure booking process
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter