phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Search Results> >

W kubańskim rytmie

Offer advantages

 • urzekająca architektura kolonialna Trinidadu
 • przejażdżka amerykańskimi samochodami po Hawanie
 • Cienfuegos, czyli barwny „Kubański Paryż”
 • bujna roślinność i wodospady w Parkach Narodowych La Mensura i Vinales
 • możliwość przedłużenia wakacji w hotelu all inclusive na Cayo Santa Maria

W kubańskim rytmie Code: SNUKUBR

Route
1 029PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem Tue 10.12 – Wed 25.12.19 (16 days)
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Cuba

W kubańskim rytmie

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Code: SNUKUBR
Description

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Kubę na lotnisko w Santa Clara. Po przejściu formalności granicznych transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. CAMAGUEY (trasa: ok. 480 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie CAMAGUEY, którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO. Starówka ma wspaniałą, kolonialną architekturę i senną, małomiasteczkową atmosferę, która sprawia wrażenie, jakby czas zatrzymał się tutaj w miejscu. Spacer po historycznym centrum. Wizyta przy Casa de la Trova, domu kultury, gdzie wieczorami odbywają się koncerty tradycyjnej muzyki kubańskiej. Wieczorny przyjazd do miasta Bayamo. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. BAYAMO - SANTIAGO DE CUBA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Spacer po historycznym centrum BAYAMO, uroczym miasteczku z charakterystyczną zabudową kolonialną. Była to druga osada założona na Kubie przez Diego Velázqueza w 1513 r., a w czasie wojen z kolonizatorami w latach 60-tych XIX w. powstał tu hymn narodowy Kuby „La Bayamesa”. Przejażdżka bryczką konną przez stare miasto Bayamo. Przejazd do SANTIAGO DE CUBA, najważniejszego miasta wschodniej Kuby. Założone przez Diego Velazqueza w XVI w. dziś szczyci się wspaniałą architekturą kolonialną wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie Placu Rewolucji imienia Antonio Maceo Grajalesa. Jego centralnym miejscem jest pomnik upamiętniający wojnę o niepodległość, jaką Kuba toczyła w XIX w. Następnie imponujący fort – San Pedro de la Roca (Castillo del Morro). Strategicznie położona forteca należy do najważniejszych zabytków kolonializmu hiszpańskiego w rejonie Karaibów. Czas wolny w fortecy dostarczy niezapomnianych wrażeń. Twierdza położona nad brzegiem lazurowego morza jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc na Kubie. Przejazd i wizyta na cmentarzu Santa Ifigenia, gdzie spoczywają prochy bohatera rewolucji kubańskiej Jose Marti i pochowany jest Fidel Castro. Czas wolny. Przejazd i zwiedzanie muzeum poświęconego Diego Velazquezowi, pierwszemu kolonizatorowi Kuby. Spacer do hotelu Casa Granda, gdzie można skosztować typowo kubańskich drinków podziwiając panoramę kolonialnego miasta. Spacer i czas wolny w historycznym centrum Parque Cespedes. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. GUANTANAMO – BARACOA (trasa: ok. 230 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie wcześnie rano. Przejazd do miejscowości Baracoa. Po drodze postoje w punktach widokowych, skąd zobaczyć można m. in. amerykańskie więzienie GUANTANAMO. Przyjazd do BARACOA, które jest pierwszą osadą na Kubie. Obecnie to urokliwie położone miasteczko nad Zatoką Miodową, z widocznymi wpływami architektury kolonialnej. Wizyta w punkcie widokowym przy twierdzy wzniesionej w XVIII w., która służyła do obrony przed piratami. Przejazd na plantację kakaowca, poznanie procesu uprawy i sposobu otrzymywania surowca do produkcji czekolady. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. HOLGUIN (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miasta HOLGUIN. Spacer starówką, gdzie znajduje się park Calixto Garcia, bohatera walk o niepodległość, oraz najokazalszy budynek miasta, czyli La Periquera, obecnie Museo Provincial de Holguin. Zwiedzanie: Plac Główny i katedra San Isidoro z 1720 r. Czas wolny. Wizyta na Wzgórzu Krzyża – La Loma de La Cruz, miejsce pielgrzymek Kubańczyków. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie i czas wolny na plażowanie. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. CZAS WOLNY/ P.N. LA MENSURA (trasa: ok. 100 km)
Śniadanie. Czas wolny lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu) do PARKU NARODOWEGO LA MENSURA. Na jego powierzchni znajduje się ok. 100 gatunków roślin, niespotykanych w żadnym innym miejscu na Kubie. Spacer do największych wodospadów na Kubie – Salto de Guayabo. Czas wolny na kąpiel i pamiątkowe zdjęcia. Lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, czas wolny. Kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ. TRINIDAD (trasa: ok. 400 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TRINIDADU, jednego z głównych ośrodków kolonialnej Kuby, którego zabytki wpisane są na listę UNESCO. Sławę i potęgę zawdzięczał on handlowi trzciną cukrową. Niespotykany klimat Trinidadu oprócz pięknej architektury tworzy niezliczona ilość niewielkich restauracji i barów, z których dobiega energetyzująca i beztroska muzyka kubańska. Wizyta w słynnej Taverna la Canchanchara, gdzie można spróbować drinka na bazie rumu, cytryny i miodu. Spacer do Plaza Mayor i wizyta w muzeum historii miasta. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu lub kwaterach prywatnych. Kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ. CIENFUEGOS – PLAŻA GIRON (trasa: ok. 320 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CIENFUEGOS, zwanego "Kubańskim Paryżem". Zwiedzanie miasta założonego przez francuskich imigrantów, którego zabytki wpisane są na listę UNESCO. Wizyta na centralnym placu w mieście Parque Jose Marti, obok znajdują się zadbane i odnowione budynki m.in. Catedral de la Purisima Conception, Casa del Fundador, Colegio San Lorenzo, Teatro Tomas Terry. Spacer Aleją Paseo El Prado. Przejazd na półwysep Zapata, chwila czasu wolnego na pięknej PLAŻY GIRON. Plaża i wioska to część Zatoki Świń, znanej ze zbrojnego incydentu z udziałem USA. Późnym popołudniem przejazd do hotelu w Hawanie. Kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście na wspaniałe przedstawienie Tropicana Hawana z gorącą kubańską muzyką i tańcami. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. HAWANA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Przejazd do centrum HAWANY. Spacer: Kapitol, La Plaza de Armas – miejsce narodzin miasta, La Plaza de la Catedral ze słynną barokową katedrą wykonaną z koralu i skał rafy koralowej. Czas wolny w ulubionym barze Ernesta Hemigwaya El Floridita i hotelu Ambos Mundos, w którym pomieszkiwał noblista. Następnie przejście na Plac Plaza de San Francisco i wizyta w Muzeum Rumu Havana Club z degustacją. Czas wolny na lokalnym bazarze. Przejażdżka starymi samochodami przez historyczne centrum miasta do Placu Rewolucji, na którym Fidel Castro zwykł wygłaszać wielogodzinne przemówienia, a Jan Paweł II w 1998 r. odprawił mszę świętą. Następnie wizyta w fabryce cygar, gdzie można kupić autentyczne, ręcznie zwijane cygara. Przejazd przez dzielnicę Miramar, która przed rewolucją była zamieszkiwana przez "elitę" miasta. Powrót do hotelu i kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lekcja gorącej salsy z kubańskim instruktorem. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. CZAS WOLNY/ P.N. VINALES – SOROA (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka na Zachodnią część wyspy. Przejazd przez prowincję Pinar del Rio, słynną na całym świecie z przemysłu tytoniowego. Wizyta w PARKU NARODOWYM VINALES, z wapiennymi ostańcami Mogotes, wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie groty Cueva del Indio i jaskrawo pomalowanego klifu – muralu, wykonanego na życzenie samego Fidela Castro. Wizyta w fabryce cygar (w okresie 20.12-18.01 fabryka nieczynna; zamiast tego wizyta na plantacji tytoniu). Obiad w typowej kubańskiej restauracji. Wizyta w ogrodzie botanicznym SOROA z pięknymi okazami orchidei i innymi tropikalnymi kwiatami. Czas wolny na indywidulane zwiedzanie ogrodu. Powrót do hotelu w Hawanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. SANTA CLARA – CAYO SANTA MARIA (trasa ok. 400 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku wyspy CAYO SANTA MARIA, po drodze wizyta w mieście SANTA CLARA przy Mauzoleum Ernesto „Che” Guevary, gdzie w latach 1958-1959 toczyła się najważniejsza bitwa rewolucji kubańskiej. Przyjazd na wybrzeże, zakwaterowanie w hotelu all inclusive. Nocleg.

12.-14. DZIEŃ. CAYO SANTA MARIA
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Nocleg.

15. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

16. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

14 noclegów: 10 w hotelach**/*** (możliwy nocleg w kwaterach prywatnych) na trasie wycieczki, 4 noclegi podczas wypoczynku w wybranym hotelu****/***** na Cayo Santa Maria; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: podczas objazdu: 10 śniadań, 10 kolacji; podczas pobytu w wybranym hotelu na Cayo Santa Maria: all inclusive • przelot • przejazd autokarem • przejażdżka bryczką • opieka pilota • 1 karta turysty • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalny przewodnik, przejazd starymi samochodami w Hawanie: ok. 170 EUR, napiwki: ok. 2 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Parku Narodowego La Mensura z obiadem: ok. 75 EUR; występ kabaretu Tropicana w Hawanie: ok. 75 EUR; lekcja tańca z kubańskim instruktorem: ok. 45 EUR (w zalezności od dostępności lekcja może być zroganizowana w dowolnym mieście na trasie wycieczki); wycieczka do doliny Vinales i ogrodu botanicznego Soroa z obiadem: ok. 84 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że na terenie Kuby waluta ta jest obłożona obowiązkowym 10% podatkiem. Podatek ten naliczany jest również przy wypłacie z bankomatów, jeśli korzysta się z kart płatniczych, które podczas przewalutowania opierają się o dolara amerykańskiego.

5.1 /6
89% rated good or very good

Klienci doceniają:

 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
Region information
Galeria regionu

Cuba

Kuba zamieszkana początkowo przez plemiona Guanahatabey, Sibonejów i Tainów była ponad cztery wieki pod kolonizacją hiszpańską, co znakomicie widać w atmosferze miast, które zachowały swoją przeszłość. Historyczne centrum Hawany i Trinidadu są wpisane na listę światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO.

Location on the map Route

Camaguey • Bayamo • Santiago de Cuba • Guantanamo • Baracoa • Holguin • P.N. La Mensura • Trinidad • Cienfuegos • Plaża Giron • Hawana • P.N. Vinales • Soroa • Santa Clara • Cayo Santa Maria

Najpiękniejsze miasta Kuby, zjawiskowe plaże i niezapomniane widoki. Trasa prowadzi do miejsc gdzie zatrzymał się czas, a na ulicach można zobaczyć samochody z minionych epok i symbole ciągle żywej rewolucji. Błękit Morza Karaibskiego, egzotyczna przyroda i wspaniały klimat komponują się z atmosferą gorącej salsy i zapachem cygar. W dwutygodniowym programie jest czas na zwiedzanie najciekawszych zakątków całej wyspy i wypoczynek na bajkowym wybrzeżu wyspy Cayo Santa Maria. Wspaniałym dopełnieniem wakacji będzie udział w ciekawym programie fakultatywnym. Warto przedłużyć pobyt w wybranym hotelu all inclusive z oferty ITAKI. Trasa na Kubie: ok. 2600 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Kubę na lotnisko w Santa Clara. Po przejściu formalności granicznych transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. CAMAGUEY (trasa: ok. 480 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie CAMAGUEY, którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO. Starówka ma wspaniałą, kolonialną architekturę i senną, małomiasteczkową atmosferę, która sprawia wrażenie, jakby czas zatrzymał się tutaj w miejscu. Spacer po historycznym centrum. Wizyta przy Casa de la Trova, domu kultury, gdzie wieczorami odbywają się koncerty tradycyjnej muzyki kubańskiej. Wieczorny przyjazd do miasta Bayamo. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
3. DZIEŃ. BAYAMO - SANTIAGO DE CUBA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Spacer po historycznym centrum BAYAMO, uroczym miasteczku z charakterystyczną zabudową kolonialną. Była to druga osada założona na Kubie przez Diego Velázqueza w 1513 r., a w czasie wojen z kolonizatorami w latach 60-tych XIX w. powstał tu hymn narodowy Kuby „La Bayamesa”. Przejażdżka bryczką konną przez stare miasto Bayamo. Przejazd do SANTIAGO DE CUBA, najważniejszego miasta wschodniej Kuby. Założone przez Diego Velazqueza w XVI w. dziś szczyci się wspaniałą architekturą kolonialną wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie Placu Rewolucji imienia Antonio Maceo Grajalesa. Jego centralnym miejscem jest pomnik upamiętniający wojnę o niepodległość, jaką Kuba toczyła w XIX w. Następnie imponujący fort – San Pedro de la Roca (Castillo del Morro). Strategicznie położona forteca należy do najważniejszych zabytków kolonializmu hiszpańskiego w rejonie Karaibów. Czas wolny w fortecy dostarczy niezapomnianych wrażeń. Twierdza położona nad brzegiem lazurowego morza jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc na Kubie. Przejazd i wizyta na cmentarzu Santa Ifigenia, gdzie spoczywają prochy bohatera rewolucji kubańskiej Jose Marti i pochowany jest Fidel Castro. Czas wolny. Przejazd i zwiedzanie muzeum poświęconego Diego Velazquezowi, pierwszemu kolonizatorowi Kuby. Spacer do hotelu Casa Granda, gdzie można skosztować typowo kubańskich drinków podziwiając panoramę kolonialnego miasta. Spacer i czas wolny w historycznym centrum Parque Cespedes. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. GUANTANAMO – BARACOA (trasa: ok. 230 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie wcześnie rano. Przejazd do miejscowości Baracoa. Po drodze postoje w punktach widokowych, skąd zobaczyć można m. in. amerykańskie więzienie GUANTANAMO. Przyjazd do BARACOA, które jest pierwszą osadą na Kubie. Obecnie to urokliwie położone miasteczko nad Zatoką Miodową, z widocznymi wpływami architektury kolonialnej. Wizyta w punkcie widokowym przy twierdzy wzniesionej w XVIII w., która służyła do obrony przed piratami. Przejazd na plantację kakaowca, poznanie procesu uprawy i sposobu otrzymywania surowca do produkcji czekolady. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. HOLGUIN (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miasta HOLGUIN. Spacer starówką, gdzie znajduje się park Calixto Garcia, bohatera walk o niepodległość, oraz najokazalszy budynek miasta, czyli La Periquera, obecnie Museo Provincial de Holguin. Zwiedzanie: Plac Główny i katedra San Isidoro z 1720 r. Czas wolny. Wizyta na Wzgórzu Krzyża – La Loma de La Cruz, miejsce pielgrzymek Kubańczyków. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie i czas wolny na plażowanie. Kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. CZAS WOLNY/ P.N. LA MENSURA (trasa: ok. 100 km)
Śniadanie. Czas wolny lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu) do PARKU NARODOWEGO LA MENSURA. Na jego powierzchni znajduje się ok. 100 gatunków roślin, niespotykanych w żadnym innym miejscu na Kubie. Spacer do największych wodospadów na Kubie – Salto de Guayabo. Czas wolny na kąpiel i pamiątkowe zdjęcia. Lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, czas wolny. Kolacja i nocleg.
7. DZIEŃ. TRINIDAD (trasa: ok. 400 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TRINIDADU, jednego z głównych ośrodków kolonialnej Kuby, którego zabytki wpisane są na listę UNESCO. Sławę i potęgę zawdzięczał on handlowi trzciną cukrową. Niespotykany klimat Trinidadu oprócz pięknej architektury tworzy niezliczona ilość niewielkich restauracji i barów, z których dobiega energetyzująca i beztroska muzyka kubańska. Wizyta w słynnej Taverna la Canchanchara, gdzie można spróbować drinka na bazie rumu, cytryny i miodu. Spacer do Plaza Mayor i wizyta w muzeum historii miasta. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu lub kwaterach prywatnych. Kolacja i nocleg.
8. DZIEŃ. CIENFUEGOS – PLAŻA GIRON (trasa: ok. 320 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CIENFUEGOS, zwanego "Kubańskim Paryżem". Zwiedzanie miasta założonego przez francuskich imigrantów, którego zabytki wpisane są na listę UNESCO. Wizyta na centralnym placu w mieście Parque Jose Marti, obok znajdują się zadbane i odnowione budynki m.in. Catedral de la Purisima Conception, Casa del Fundador, Colegio San Lorenzo, Teatro Tomas Terry. Spacer Aleją Paseo El Prado. Przejazd na półwysep Zapata, chwila czasu wolnego na pięknej PLAŻY GIRON. Plaża i wioska to część Zatoki Świń, znanej ze zbrojnego incydentu z udziałem USA. Późnym popołudniem przejazd do hotelu w Hawanie. Kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście na wspaniałe przedstawienie Tropicana Hawana z gorącą kubańską muzyką i tańcami. Powrót do hotelu, nocleg.
9. DZIEŃ. HAWANA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Przejazd do centrum HAWANY. Spacer: Kapitol, La Plaza de Armas – miejsce narodzin miasta, La Plaza de la Catedral ze słynną barokową katedrą wykonaną z koralu i skał rafy koralowej. Czas wolny w ulubionym barze Ernesta Hemigwaya El Floridita i hotelu Ambos Mundos, w którym pomieszkiwał noblista. Następnie przejście na Plac Plaza de San Francisco i wizyta w Muzeum Rumu Havana Club z degustacją. Czas wolny na lokalnym bazarze. Przejażdżka starymi samochodami przez historyczne centrum miasta do Placu Rewolucji, na którym Fidel Castro zwykł wygłaszać wielogodzinne przemówienia, a Jan Paweł II w 1998 r. odprawił mszę świętą. Następnie wizyta w fabryce cygar, gdzie można kupić autentyczne, ręcznie zwijane cygara. Przejazd przez dzielnicę Miramar, która przed rewolucją była zamieszkiwana przez "elitę" miasta. Powrót do hotelu i kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lekcja gorącej salsy z kubańskim instruktorem. Powrót do hotelu, nocleg.
10. DZIEŃ. CZAS WOLNY/ P.N. VINALES – SOROA (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka na Zachodnią część wyspy. Przejazd przez prowincję Pinar del Rio, słynną na całym świecie z przemysłu tytoniowego. Wizyta w PARKU NARODOWYM VINALES, z wapiennymi ostańcami Mogotes, wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie groty Cueva del Indio i jaskrawo pomalowanego klifu – muralu, wykonanego na życzenie samego Fidela Castro. Wizyta w fabryce cygar (w okresie 20.12-18.01 fabryka nieczynna; zamiast tego wizyta na plantacji tytoniu). Obiad w typowej kubańskiej restauracji. Wizyta w ogrodzie botanicznym SOROA z pięknymi okazami orchidei i innymi tropikalnymi kwiatami. Czas wolny na indywidulane zwiedzanie ogrodu. Powrót do hotelu w Hawanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ. SANTA CLARA – CAYO SANTA MARIA (trasa ok. 400 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku wyspy CAYO SANTA MARIA, po drodze wizyta w mieście SANTA CLARA przy Mauzoleum Ernesto „Che” Guevary, gdzie w latach 1958-1959 toczyła się najważniejsza bitwa rewolucji kubańskiej. Przyjazd na wybrzeże, zakwaterowanie w hotelu all inclusive. Nocleg.
12.-14. DZIEŃ. CAYO SANTA MARIA
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Nocleg.
15. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
16. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 14 noclegów: 10 w hotelach**/*** (możliwy nocleg w kwaterach prywatnych) na trasie wycieczki, 4 noclegi podczas wypoczynku w wybranym hotelu****/***** na Cayo Santa Maria; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: podczas objazdu: 10 śniadań, 10 kolacji; podczas pobytu w wybranym hotelu na Cayo Santa Maria: all inclusive • przelot • przejazd autokarem • przejażdżka bryczką • opieka pilota • 1 karta turysty • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalny przewodnik, przejazd starymi samochodami w Hawanie: ok. 170 EUR, napiwki: ok. 2 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Parku Narodowego La Mensura z obiadem: ok. 75 EUR; występ kabaretu Tropicana w Hawanie: ok. 75 EUR; lekcja tańca z kubańskim instruktorem: ok. 45 EUR (w zalezności od dostępności lekcja może być zroganizowana w dowolnym mieście na trasie wycieczki); wycieczka do doliny Vinales i ogrodu botanicznego Soroa z obiadem: ok. 84 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że na terenie Kuby waluta ta jest obłożona obowiązkowym 10% podatkiem. Podatek ten naliczany jest również przy wypłacie z bankomatów, jeśli korzysta się z kart płatniczych, które podczas przewalutowania opierają się o dolara amerykańskiego.
Reviews (101)

Overall rating

5.1/6

Customers have awarded:

 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
89%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.1
 • 5.0
 • 4.1
 • 5.0
 • 5.2
 • 4.7

Show reviews from:

6/6
26-30 lat, Couples march 2019
Bardzo ciekawy program. Zarówno polska pilotka Krysia, jak i kubański przewodnik Lisdel rzetelnie przygotowani. W trakcie dłuższych przejazdów pilotka raczyła nas ciekawostkami o kraju i (...) expand
Bardzo ciekawy program. Zarówno polska pilotka Krysia, jak i kubański przewodnik Lisdel rzetelnie przygotowani. W trakcie dłuższych przejazdów pilotka raczyła nas ciekawostkami o kraju i prezentowała interesujące filmy dokumentalne i fabularne dotyczące Kuby. Przemiły roztańczony kierowca. Mała grupa (19 osób) jest dużym plusem. Hotele średniej jakości, jednakże spędzaliśmy w nich tylko noce, wiec nie psuło to wyjazdu.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Solo march 2019
Wycieczka na Kubę to spełnienie mojego marzenia. Przeżycie pozytywne na 300%. expand
Wycieczka na Kubę to spełnienie mojego marzenia. Przeżycie pozytywne na 300%.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
6/6
31-40 lat, Solo march 2019
Świetna. Dobrze zorganizowana i można było mnóstwo zobaczyć expand
Świetna. Dobrze zorganizowana i można było mnóstwo zobaczyć
 • 6
 • 3
 • 3
 • 5
 • 6
collapse
5/6
31-40 lat, Couples march 2019
Wspaniały kraj, piękne widoki i uśmiechnięci ludzie wokół. Ciekawa historia, opowiadana przez przewodnika Panią Magdę w trakcie oglądania każdego z punktów bogatego programu umiliła czas w (...) expand
Wspaniały kraj, piękne widoki i uśmiechnięci ludzie wokół. Ciekawa historia, opowiadana przez przewodnika Panią Magdę w trakcie oglądania każdego z punktów bogatego programu umiliła czas w trakcie przejazdów a ostatnie dni na wypoczynku pozwoliły wypocząć na pięknej plaży przy szumie fal i wspominać przeżyte chwile.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
6/6
41-50 lat, Couples february 2019
Rewelacyjna wycieczka! Na taką właśnie chciałem jechać. Bardzo bogaty program zwiedzania, bardzo miła atmosfera, kameralna grupa. Wszystko super! Zdecydowanie polecam! Nie sposób nie napisać i (...) expand
Rewelacyjna wycieczka! Na taką właśnie chciałem jechać. Bardzo bogaty program zwiedzania, bardzo miła atmosfera, kameralna grupa. Wszystko super! Zdecydowanie polecam! Nie sposób nie napisać i podziękować Pani Kindze Frydrych za bardzo profesjonalne podejście przez cały czas wycieczki oraz ogrom informacji przekazywanych na bieżąco uczestnikom wycieczki w bardzo ciekawy i interesujący sposób. Również Pan Elvis przewodnik ze strony kubańskiej to rewelacyjna osoba, pełna wiedzy, która stanowiła idealne uzupełnienie Pani Kingi. Tak to można zwiedzać cały świat! :) Dziękuję! Robert
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
collapse
5/6
26-30 lat, Solo february 2019
Ciekawy program, który pozwala poznać niemal całą Kubę - kraj o którym w teorii wiemy wiele, w praktyce można się miło zaskoczyć. W ramach programu poznać można nie tylko środkową Kubę, ale (...) expand
Ciekawy program, który pozwala poznać niemal całą Kubę - kraj o którym w teorii wiemy wiele, w praktyce można się miło zaskoczyć. W ramach programu poznać można nie tylko środkową Kubę, ale istotny z punktu widzenia historii kraju i regionu, wyróżniający się pod wieloma aspektami wschód wyspy. Wizyta w parku narodowy La Mensura pozwala doświadczyć na własne oczy pięknych krajobrazów ameryki środkowej, a wizyta w Zatoce Świń spodoba się każdemu miłośnikowi historii. Zwiedzenie całej niemałej przecież wyspy w niecałe 7 dni jak pokazał ten program nie jest zadaniem niemożliwym do zrealizowania, choć niestety nie bez wad: tempo zwiedzania jest dość szybkie przez co ciężko "poczuć atmosferę" każdego z odwiedzanych miejsc a także wiąże się z spędzeniem przynajmniej kilku godzin w autokarze każdego dnia. Wszystko to jednak rekompensuje nam Kuba - piękne miasta, krajobrazy. Wykorzystywany autokar był wygodniejszy od tych spotykanych na wycieczkach po Europie dlatego dalekie trasy nie były na Kubie uciążliwe. Generalnie wycieczkę oceniam bardzo dobrze choć rozważyłbym wprowadzenie dwóch zmian. 1: zastąpienie części noclegów w hotelach nocnymi lub wieczornymi przejazdami autokarem między miastami np. co drugi dzień tak aby więcej czasu można było spędzić w każdym z miasta - szczególnie, że autokar oferuje dość dużą regulację oparcia i sporo miejsca na nogi. 2: usunięcie z programu miasta Holguin na rzecz ponoć pięknego Baracoa lub jednego dnia więcej w Hawanie - nieco ponad 1 dzień na stolicę Kuby to zdecydowanie za mało by poczuć klimat tego świetnego miasta. Warto też rozważyć stworzenie dłuższego programu ze zwiedzaniem zachodniej Kuby.
 • 4
 • 4
 • 3
 • 5
 • 6
collapse
5/6
50+ lat, Couples february 2019
no description expand
no description
 • 6
 • 1
 • 1
 • 6
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Solo february 2019
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, bardzo ciekawa. Dużo nowej wiedzy na temat Kuby. Bardzo miła atmosfera expand
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, bardzo ciekawa. Dużo nowej wiedzy na temat Kuby. Bardzo miła atmosfera
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Couples february 2019
Jestem bardzo zadowolona. Odkryłam kraj, do którego zawsze chciałam pojechać. Trochę zbyt mało czasu w Hawanie. powinien być jeszcze jeden dzień zwiedzania. expand
Jestem bardzo zadowolona. Odkryłam kraj, do którego zawsze chciałam pojechać. Trochę zbyt mało czasu w Hawanie. powinien być jeszcze jeden dzień zwiedzania.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
collapse
5/6
50+ lat, Couples february 2019
B. dobra impreza. Ciekaw choć nieco męcząca. Bogata w obiekty do zwiedzania. Daje możliwość poznania również prowincji kubańskiej, z dala od Hawany. Pobyt na koniec na Cayo umożliwia kontakt z (...) expand
B. dobra impreza. Ciekaw choć nieco męcząca. Bogata w obiekty do zwiedzania. Daje możliwość poznania również prowincji kubańskiej, z dala od Hawany. Pobyt na koniec na Cayo umożliwia kontakt z bajkowym wybrzeżem (plażą i turkusowym oceanem).
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Couples february 2019
Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej wycieczki. Była ciekawa i dobrze zorganizowana, dość sporo wolnego czasu to także zaleta - przy czym pilot i przewodnik kubański mieli każdego dnia fajną (...) expand
Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej wycieczki. Była ciekawa i dobrze zorganizowana, dość sporo wolnego czasu to także zaleta - przy czym pilot i przewodnik kubański mieli każdego dnia fajną propozycję jego zapełnienia. Na szczególną pochwałę zasługuje nasza pilotka - Pani Ania Płotkowska. Opiekowała się nami nie tylko na objeździe ale również w części pobytowej.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Couples january 2019
Udany wyjazd, bogaty program, ogromna ilość informacji dotyczących oglądanych obiektów, kultury, historii i codziennego życia w bardzo sympatycznej atmosferze pozwoliły nam poznać ten (...) expand
Udany wyjazd, bogaty program, ogromna ilość informacji dotyczących oglądanych obiektów, kultury, historii i codziennego życia w bardzo sympatycznej atmosferze pozwoliły nam poznać ten "endemiczny" zakątek świata.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Couples january 2019
Super wycieczka - super fantastyczna Pani Ewelina (pilot), Elvis (pilot lokalny) i Andrew (kierowca). Wspaniała grupa uczestników. Szkoda, że nie było (nie ma w programie) półwyspu Zapata (...) expand
Super wycieczka - super fantastyczna Pani Ewelina (pilot), Elvis (pilot lokalny) i Andrew (kierowca). Wspaniała grupa uczestników. Szkoda, że nie było (nie ma w programie) półwyspu Zapata zamiast (kosztem) pobytu (jego części). Cudowne przeżycia.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Couples january 2019
brak opisu expand
brak opisu
 • 6
 • 3
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
6/6
41-50 lat, Solo january 2019
Przyjechałem tam sam jak palec, wyjechałem z super fajną grupą i ekstra wspomnieniami. kochani, niektórym bardzo dziękuję innych przepraszam. pozdrawiam Arek expand
Przyjechałem tam sam jak palec, wyjechałem z super fajną grupą i ekstra wspomnieniami. kochani, niektórym bardzo dziękuję innych przepraszam. pozdrawiam Arek
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
collapse
6/6
41-50 lat, Couples january 2019
Super. Frajda na cał e życie expand
Super. Frajda na cał e życie
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
4/6
31-40 lat, Couples december 2018
Jeśli ktoś chcę poznać Cube cała i spędzić dziennie około 4-6h w autobusie przez 7 dni to właśnie jest dla niego ta wycieczka. Jeśli ktoś już był na objazdach to wie czego może się spodziewać . (...) expand
Jeśli ktoś chcę poznać Cube cała i spędzić dziennie około 4-6h w autobusie przez 7 dni to właśnie jest dla niego ta wycieczka. Jeśli ktoś już był na objazdach to wie czego może się spodziewać . A jeśli nie to radzę dokładnie przeczytać wszelkie informacje .
 • 3
 • 1
 • 2
 • 4
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Solo december 2018
brak opisu expand
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
6/6
26-30 lat, Couples november 2018
,,W kubańskim rytmie'' to wycieczka przez prawdziwą Kubę. Poznajesz,oglądasz historię prawdziwą. W każdej miejscowości są ślady jej ślady.Oddychasz nią próbując zrozumieć. Masz wiele pytań. Na (...) expand
,,W kubańskim rytmie'' to wycieczka przez prawdziwą Kubę. Poznajesz,oglądasz historię prawdziwą. W każdej miejscowości są ślady jej ślady.Oddychasz nią próbując zrozumieć. Masz wiele pytań. Na większość odpowie Ci wspaniały pilot Pani Ewelina, która posiada ogromną wiedzę na temat Kuby.Nie tylko tą z encyklopedii ,ale również taką prawdziwą na co dzień jak to wszystko funkcjonuje. Taką oczami tubylców. Wspaniałe 8 dni poznawania Kuby.Przepiękne miasteczka,zakamarki,najciekawsze miejsca. Ta wycieczka to kwintesencja tego co można w tak krótkim czasie zobaczyć na Kubie - Santiago de Cuba,Trinidad, Cienfuegos, Hawana itp. Fabryka cygar, muzea , place rewolucji, najsłynniejsze miejsca. Oglądasz to wszystko zwiedzając w grupie, przez okno autokaru ,ale chłoniesz jak najwięcej. Autokar jest wygodny i klimatyzowany więc nie jesteś zmęczony, nie jest Ci gorąco - jesteś niecierpliwy kolejnego miejsca do którego jedziesz i co tam spotkasz. Jestem z mężem zachwycona. Nie męczyły Nas przejazdy, posiłki smaczne jak na standard hotelów.Polecam każdemu bo to najlepszy wybór!
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Solo november 2018
Bardzo ciekawa, przewodnik, p. Ryszard bardzo pomocny, już w samolocie troszczył się o "swoją" grupę, miejsca zwiedzania wybrano z troską, wydaje mi się, że zobaczyłam dużą część Kuby, ważne (...) expand
Bardzo ciekawa, przewodnik, p. Ryszard bardzo pomocny, już w samolocie troszczył się o "swoją" grupę, miejsca zwiedzania wybrano z troską, wydaje mi się, że zobaczyłam dużą część Kuby, ważne kulturowo i historycznie miejsca. Ciekawym i bardzo przydatnym akcentem dla mnie było oglądanie w trakcie pokonywania dłuższych odległości filmów dokumentalnych i fabularnych obrazujacych ważne postacie i ważne dla Kuby zdarzenia historyczne. Jedzenie i hotele w trakcie zwiedzania czasem lepsze,czasem słabsze, ale to też można zaliczyć do specyfiki kraju. Ogólnie bardzo się cieszę,że pojechalam na tą wycieczkę.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Couples march 2018
jesteśmy( razem z mężem) bardzo zadowoleni. Szczególne podziękowania dla Pani Eweliny - pilotki : niewątpliwie w znacznym stopniu przyczyniła się do zadowolenia z pobytu - duża wiedza, (...) expand
jesteśmy( razem z mężem) bardzo zadowoleni. Szczególne podziękowania dla Pani Eweliny - pilotki : niewątpliwie w znacznym stopniu przyczyniła się do zadowolenia z pobytu - duża wiedza, nie tylko książkowa , fachowość, profesjonalizm, niezwykle sympatyczna i miła osoba; także obaj panowie przewodnik Ronaldo i kierowca Emilio - bardzo dobrzy fachowcy, odpowiedzialni , solidni i pewni. Polecam wycieczkę.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
collapse
6/6
41-50 lat, Couples march 2018
wycieczka ciekawa, wiele przydatnych informacji na temat Kuby i Kubańczyków, ciekawe miejsca expand
wycieczka ciekawa, wiele przydatnych informacji na temat Kuby i Kubańczyków, ciekawe miejsca
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
5/6
50+ lat, Groups of friends march 2018
Jestem bardzo zadowolona z wycieczki " W kubańskim rytmie ". Mieliśmy okazję zobaczyć prawdziwe oblicze Kuby ,zarówno tej bardziej kolorowej,blisko (...) expand
Jestem bardzo zadowolona z wycieczki " W kubańskim rytmie ". Mieliśmy okazję zobaczyć prawdziwe oblicze Kuby ,zarówno tej bardziej kolorowej,blisko turystycznych szlaków,jak i tej bardzo skromnej i biednej,gdzieś na prowincjach. Nasza pilotka Pani Aleksandra w ciekawy i barwny sposób opowiadała nam zarówno o historii Kuby , tej starszej XIX-wiecznej,jak i bliższej,z czasów bardziej nam współczesnych. Starała się też przybliżyć nam informacje o codziennym życiu Kubańczyków: o ich pracy,zarobkach,borykaniu się z brakiem towarów i pieniędzy oraz o tym,jak sobie z tym wszystkim radzą.Mówiła też o ich radości życia,miłości do muzyki i tańca i pogodzie ducha (zresztą sami widzieliśmy to również w czasie wycieczki na kubańskich ulicach). Ta życzliwość dla innych,uśmiech i spontaniczność naprawdę nas zaskakiwała.Żyjąc,niekiedy w skrajnie trudnych warunkach socjalnych,ci ludzie nie narzekają i nie są zgorzkniali,ale cieszą się życiem i,co nam może wydawać się dziwne,biorąc pod uwagę ich standard życia,kochają swój kraj i są dumni z bycia Kubańczykami. Swoją urodą zauroczyła nas Hawana.Szkoda,że tak naprawdę tylko jeden pełny dzień spędziliśmy w tym mieście. Chciałoby się poznawać stolicę Kuby nieco dłużej.Rzeczywiście w niektórych miejscach zaniedbana , ale turystyczne centrum Hawany naprawdę piękne,z uroczą i obecnie pięknie odrestaurowaną,kolonialną architekturą.Dużo zieleni i pięknie utrzymane place.Naprawdę pozytywne zaskoczenie. To jedno z ładniejszych miast,jakie w ostatnich latach widzieliśmy. Jeśli ocenić sam program wycieczki,moim zdaniem ,można ograniczyć ilość odwiedzanych miast na korzyść wycieczki, która pokazałaby nam więcej kubańskiej zieleni lub przyrody , np. dolina tytoniowa Vinales lub jakiś Park Narodowy.Rozbiłoby to nieco monotonię kolejnych dni zwiedzania, gdyż oglądanie kilku bardzo podobnych do siebie, kubańskich miasteczek,aczkolwiek z pewnością istotnych dla historii Kuby,już dziś z perspektywy paru dni po powrocie, zlewa nam się w jedną całość.Aby przypomnieć sobie,skąd są zdjęcia musimy posiłkować się planem wycieczki.Jedynym szczególnie wyróżniającym się miastem,zupełnie innym od klimatu pozostałych,był Trynidad.Piękne,jakby cofnięte w czasie miasto z uroczymi , brukowanymi uliczkami i cudowną architekturą.Trynidad zdecydowanie wyróżnia się we wspomnieniach spośród innych miast,które odwiedziliśmy. Dużą frajdę sprawiły nam atrakcje , tj. przejazd bicitaxi w Camaguey,przejażdżka bryczkami w Bayamo czy objazd Hawany starymi samochodami. Cudowne przedpołudnie na plaży Cayo Saetia.To najmocniejsze atuty,oprócz wspomnianych wcześniej Hawany i Trynidadu. Ogólnie oceniam wycieczkę bardzo dobrze.Jeśli miałabym to , co wcześniej napisałam streścić w dwóch-trzech zdaniach,to : Cudowna Hawana(trochę zbyt krótko,a przez to zbyt intensywnie),urzekający Trynidad i słodkie lenistwo na przepięknej plaży na Cayo Saetia - to wszystko na 6+. Reszta mocna 5.Posiłki w cenie wycieczki: zdecydowanie wyróżniająca się na plus kuchnia hotelu w Trynidadzie i lunch w barze na plaży - na 6. Reszta hoteli : raczej słaba 4 (hotel w Santa Clara na +) - dotyczy standardu hoteli i wyżywienia. I na koniec opinia o naszym duecie przewodników : pilotka Itaki-Pani Aleksandra oraz przedstawiciel kubańskiej Gaviotty - Elvis.Świetny zespół odkrywający przed nami nieznane oblicze Kuby.Zawsze gotowi spieszyć z pomocą, nawet w trudnych sprawach.Ta para to zdecydowanie "dobre duchy" i mocny atut naszej wycieczki.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Couples march 2018
Organizacja ok. Najsłabszym punktem były hotele (poza pierwszym i Starfish, ale ten ostatni wycieczką objazdową). Wycieczkę poleciłabym znajomym z zastrzeżeniem, że na Kubie jest niewiele (...) expand
Organizacja ok. Najsłabszym punktem były hotele (poza pierwszym i Starfish, ale ten ostatni wycieczką objazdową). Wycieczkę poleciłabym znajomym z zastrzeżeniem, że na Kubie jest niewiele punków szczególnych dla turystów tak jak np. w Egipcie. Zobaczyć warto, ale trzeba wiedzieć czego się spodziewać.
 • 6
 • 3
 • 4
 • 6
 • 6
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Couples march 2018
wspaniała praca pilota polskiego pani Eweliny oraz kubańskiej obsługi: pilota Rolando oraz kierowcy Emilio.Standard pokojów hotelowych w Bayamo oraz Hawanie (...) expand
wspaniała praca pilota polskiego pani Eweliny oraz kubańskiej obsługi: pilota Rolando oraz kierowcy Emilio.Standard pokojów hotelowych w Bayamo oraz Hawanie nieporównywanie niski w stosunku do pozostałych. Wyżywieniedobre.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
collapse

Offer details

Twój wybór wczasów

W kubańskim rytmie

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Own transport
Select
2 116 Gbp
Oszczędzasz: 5380 GBP
Adult
1 029gbp
Total amount 2 057 gbp razem
Oszczędzasz 5380 GBP
Book now
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter