phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Maso Corto - Val Senales

Wakacje Maso Corto - Val Senales

W skrócie

 • Val Senales - znany i lubiany włoski kurort, popularny wśród polskich narciarzy
 • wiele atrakcji apres ski
 • świetne warunki dla snowboardzistów - snowpark i halfpipe
 • gwarantowany śnieg na lodowcu - 9 km tras zjazdowych i 6 wyciągów
 • 20 km tras dla miłośników narciarstwa biegowego
 • hotele położone blisko dolnej stacji kolejki linowej na lodowiec
 • bezpłatny przewóz sprzętu narciarsko-snowboardowego do 10 kg/os.

Zobacz ofertę

Narty (1)

Hotel Blu Senales Hotel Blu Senales Maso Corto - Val Senales

-25% 3 339 Pln
2 489Pln
 • aktywny, rodzinny wypoczynek
 • położony bardzo blisko wyciągów i stoków
 • przepiękne widoki
 • niesamowita atmosfera
 • bogata oferta wellness i spa
 • duży i profesjonalny miniklub
 • ZIMA 20/21

Snowpark i halfpipe. Gwarantowany śnieg na lodowcu. Ulubione miejsce polskich narciarzy. Prawie 40 km tras o różnym stopniu trudności, piękne widoki na otaczające Alpy, świetne warunki zarówno dla narciarzy jak i snowboardzistów, a także znakomita atmosfera przyciągają do Val Senales miłośników sportów zimowych, wśród których na 2. miejscu plasują się Polacy.

Val Senales (niem. Schnalstal) to dolina położona na wysokości ponad 2000 m n.p.m u podnóża lodowca Hochjoch (3280 m n.p.m.), w Tyrolu Południowym, regionie zamków, winnic i malowniczych gór w rejonie Ötztaler Alpen, niedaleko austriackiej granicy. Można tu jeździć na nartach prawie przez okrągły rok, a sezon trwa od października do maja. Val Senales to jeden z bardziej znanych i lubianych ośrodków we Włoszech, bardzo popularny także wśród polskich narciarzy, którzy są w dolinie drugą po Włochach nacją na trasach. Po niemieckim (jezyk południowego Tyrolu), włoskim i ladyńskim coraz częściej słyszy się tu także język polski. Są tu polskie napisy, po polsku mówi wielu instruktorów narciarskich. Val Senales to wspaniałe warunki śniegowe i bardzo dobrze przygotowane trasy.

Na samym lodowcu znajduje się 9 km tras zjazdowych i 6 wyciągów. Atutem lodowca jest snowpark z halfpipem na samym jego szczycie i oświetlona wieczorami trasa zjazdowa. W sezonie zimowym do dyspozycji narciarzy jest łącznie 37 km tras obsługiwanych przez kolejkę kabinową, 7 wyciągów krzesełkowych i 5 orczyków o łącznej przepustowości 11 460 osób/godz. Do tego wszystkiego ok. 20 km tras dla miłośników narciarstwa biegowego. Dzięki znakomitym warunkom Schnalstal jest często wybierany na treningi reprezentacji narodowych, lubią ją zaawansowani narciarze, a także rodziny preferujące aktywny wypoczynek.

Głównymi miejscowościami regionu jest Maso Corto (Kurzras) na 2011 m n.p.m. i Unserfrau (1500 m n.p.m.). W miejscowości Madonna Di Senales gdzie znajduje się otwarte w 2001 r. muzeum archeologiczne poświęcone „człowiekowi z lodu” – Otzi, myśliwemu sprzed 5000 lat, którego zamarznięte, bardzo dobrze zachowane ciało odnaleziono na lodowcu Hochjoch w 1991 r., z czym wiąże się legenda o „klątwie mumii lodowej”. Maso Corto (niem. Kurzras), malownicza alpejska wioska u wylotu Val Senales, u stóp Palla Bianca (3738 m n.p.m.) leży ok. 60 km od Bolzano i ok. 35 km od uzdrowiskowego Merano. W Polsce stała się popularna dzięki 8 edycjom akcji „Polskie dni Maso Corto”, propagującej aktywny wypoczynek.

Na turystów czeka tu wiele atrakcji: narty i snowboard na Hochjoch prawie przez okrągły rok, wspaniałe warunki do uprawiania carvingu, telemarku, trekkingu, halfpipe na lodowcu, loty z nartami na lotni, trasa saneczkarska o dł. ok. 3,3 km, a także 25­metrowy basen, sauny, dyskoteka. Tylko 6 minut zajmuje wjazd kolejką z 2000 m n.p.m. na lodowiec na 3200 m n.p.m., gdzie zima trwa przez cały rok. Kolejka, która jednorazowo może zmieścić ok. 80 osób, w zimie kursuje w godz. 8.30-16.30. Fantastyczna, 8-kilometrowa trasa wiedzie przez dolinę Corteraso (Kurzraz), trudna i stroma „Schmugglerrinne” ponoć w przeszłości służyła alpejskim przemytnikom.

W Maso Corto na lodowcu wybudowano pierwszy we Włoszech stok snowraftingowy, po którym zjeżdża się specjalnie przygotowanym pontonem jedno- lub wieloosobowym. Na stokach jest kilka schronisk, gdzie warto skosztować bombardino, a także smacznych i pożywnych potraw kuchni włosko-austriackiej. Apres ski można spędzić w dyskotece K2, Bussl Barze przy kolejce lodowej czy Leo’s Pub.

 


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

Nasze miejsca: Val Senales (niem. Schnalstal) – dolina położona u podnóża lodowca Hochjoch (3280 m n.p.m.), w Tyrolu Południowym, rejonie zamków, winnic i malowniczych gór, niedaleko austriackiej granicy; wspaniałe warunki śniegowe, doskonale przygotowane trasy; bardzo popularna wśród polskich narciarzy i snowboardzistów, często wybierana na treningi dla reprezentacji narodowych; Maso Corto (niem. Kurzras) – na wysokości 2011 m n.p.m., malownicza, alpejska wioska u wylotu Val Senales, u stóp Palla Bianca; doskonały punkt wypadowy na trasy lodowca Hochjoch – można się na nie dostać w kilka minut; polecana na aktywny, rodzinny wypoczynek, również dla zaawansowanych narciarzy; w Polsce stała się popularna dzięki 8 edycjom akcji „Polskie dni w Maso Corto”; 1tylko 60 km do stolicy prowincji Bolzano i 35 km do uzdrowiskowego Merano.

Na stoku: sezon od października do maja, ale na nartach można tu jeździć prawie przez cały rok; ok. 40 km tras o różnym stopniu trudności, 37 km tras obsługiwanych przez kolejkę kabinową, 7 wyciągów krzesełkowych i 5 orczyków o łącznej przepustowości 11 460 osób/godz., trasa saneczkowa o dł. ok. 3,3 km, ok. 20 km tras dla miłośników narciarstwa biegowego, piękne widoki na Alpy; na samym lodowcu Hochjoch 9 km tras zjazdowych i 6 wyciągów; najbardziej popularne: fantastyczna, 8-kilometrowa trasa przez dolinę Corteraso, dla wytrawnych narciarzy, o nazwie Schmugglerrinne, która w przeszłości miała służyć alpejskim przemytnikom.

Spróbuj: carving, trekking, snowpark z halfpipem i oświetlona trasa zjazdowa na lodowcu, loty z nartami na lotni, zjazd ze stoku snowraftingowego na specjalnie przygotowanym pontonie, 25-metrowy basen, sauny, Bar Bussl czy Leo’s Pub przy kolejce linowej, dyskoteka K2; muzeum archeologiczne poświęcone „człowiekowi z lodu” w Madonna di Senales; lokalne specjały: bombardino, smaczne potrawy kuchni włosko-austriackiej.

Pilot: turyści są objęci opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne. Zależnie od ilości klientów rezydent może mieszkać w miejscu dość oddalonym od pozostałych, więc nie zawsze będzie możliwy bezpośredni kontakt z rezydentem.

Czas przelotu: Polska-Werona; ok. 1 godz. 10 min.

Czas lokalny: czas polski.

Język: włoski; można także porozumiewać się po angielsku i niemiecku.

Napięcie: 220 V.

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 4 EUR.

Komunikacja: taksówka – ok. 15 EUR, skibusy – od ok. 3-5 EUR.

Opłata klimatyczna: we Włoszech obowiązuje opłata klimatyczna do uiszczenia w każdym hotelu podczas zakwaterowania lub wykwaterowania – ok. 1-2 EUR/os./dzień.

  

SEZON NARCIARSKI - MASO CORTO-VAL SENALES:
październik-maj


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie: 2000-3212 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich: 15 tras o łącznej długości ok. 37 km (8 km trudnych, 14 średnich, 15 łatwych).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: 7 km, 15 armatek.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów: 13 wyciągów (1 kolejka kabinowa, 7 wyciągów krzesełkowych, 5 orczyków).
Całkowita przepustowość wyciągów: 11 460 osób/godz.

CENY SKIPASSOW (za 6 dni):
niski sezon: dorośli od ok. 195 EUR os., dzieci od ok. 140 EUR/os.
wysoki sezon:
dorośli do ok. 240 EUR/os., dzieci do ok. 170 EUR/os.

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter