phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Maso Corto - Val Senales

Wakacje Maso Corto - Val Senales

W skrócie

 • Val Senales - znany i lubiany włoski kurort, popularny wśród polskich narciarzy
 • wiele atrakcji apres ski
 • świetne warunki dla snowboardzistów - snowpark i halfpipe
 • gwarantowany śnieg na lodowcu - 9 km tras zjazdowych i 6 wyciągów
 • 20 km tras dla miłośników narciarstwa biegowego
 • hotele położone blisko dolnej stacji kolejki linowej na lodowiec
 • bezpłatny przewóz sprzętu narciarsko-snowboardowego do 10 kg/os.

Zobacz ofertę

Narty (2)

Sporthotel Kurzras Maso Corto - Val Senales

2 909Pln
 • blisko stoku
 • kryty basen
 • zadbane pokoje
 • urozmaicona kuchnia
 • Odnowa cenowa

Hotel Blu Senales Maso Corto - Val Senales

4 074Pln
 • położony bardzo blisko wyciągów i stoków
 • przepiękne widoki
 • niesamowita atmosfera
 • bogata oferta wellness i spa
 • duży i profesjonalny miniklub
 • Odnowa cenowa

Snowpark i halfpipe. Gwarantowany śnieg na lodowcu. Ulubione miejsce polskich narciarzy. Prawie 40 km tras o różnym stopniu trudności, piękne widoki na otaczające Alpy, świetne warunki zarówno dla narciarzy jak i snowboardzistów, a także znakomita atmosfera przyciągają do Val Senales miłośników sportów zimowych, wśród których na 2. miejscu plasują się Polacy.

Val Senales (niem. Schnalstal) to dolina położona na wysokości ponad 2000 m n.p.m u podnóża lodowca Hochjoch (3280 m n.p.m.), w Tyrolu Południowym, regionie zamków, winnic i malowniczych gór w rejonie Ötztaler Alpen, niedaleko austriackiej granicy. Można tu jeździć na nartach prawie przez okrągły rok, a sezon trwa od października do maja. Val Senales to jeden z bardziej znanych i lubianych ośrodków we Włoszech, bardzo popularny także wśród polskich narciarzy, którzy są w dolinie drugą po Włochach nacją na trasach. Po niemieckim (jezyk południowego Tyrolu), włoskim i ladyńskim coraz częściej słyszy się tu także język polski. Są tu polskie napisy, po polsku mówi wielu instruktorów narciarskich. Val Senales to wspaniałe warunki śniegowe i bardzo dobrze przygotowane trasy.

Na samym lodowcu znajduje się 9 km tras zjazdowych i 6 wyciągów. Atutem lodowca jest snowpark z halfpipem na samym jego szczycie i oświetlona wieczorami trasa zjazdowa. W sezonie zimowym do dyspozycji narciarzy jest łącznie 37 km tras obsługiwanych przez kolejkę kabinową, 7 wyciągów krzesełkowych i 5 orczyków o łącznej przepustowości 11 460 osób/godz. Do tego wszystkiego ok. 20 km tras dla miłośników narciarstwa biegowego. Dzięki znakomitym warunkom Schnalstal jest często wybierany na treningi reprezentacji narodowych, lubią ją zaawansowani narciarze, a także rodziny preferujące aktywny wypoczynek.

Głównymi miejscowościami regionu jest Maso Corto (Kurzras) na 2011 m n.p.m. i Unserfrau (1500 m n.p.m.). W miejscowości Madonna Di Senales gdzie znajduje się otwarte w 2001 r. muzeum archeologiczne poświęcone „człowiekowi z lodu” – Otzi, myśliwemu sprzed 5000 lat, którego zamarznięte, bardzo dobrze zachowane ciało odnaleziono na lodowcu Hochjoch w 1991 r., z czym wiąże się legenda o „klątwie mumii lodowej”. Maso Corto (niem. Kurzras), malownicza alpejska wioska u wylotu Val Senales, u stóp Palla Bianca (3738 m n.p.m.) leży ok. 60 km od Bolzano i ok. 35 km od uzdrowiskowego Merano. W Polsce stała się popularna dzięki 8 edycjom akcji „Polskie dni Maso Corto”, propagującej aktywny wypoczynek.

Na turystów czeka tu wiele atrakcji: narty i snowboard na Hochjoch prawie przez okrągły rok, wspaniałe warunki do uprawiania carvingu, telemarku, trekkingu, halfpipe na lodowcu, loty z nartami na lotni, trasa saneczkarska o dł. ok. 3,3 km, a także 25­metrowy basen, sauny, dyskoteka. Tylko 6 minut zajmuje wjazd kolejką z 2000 m n.p.m. na lodowiec na 3200 m n.p.m., gdzie zima trwa przez cały rok. Kolejka, która jednorazowo może zmieścić ok. 80 osób, w zimie kursuje w godz. 8.30-16.30. Fantastyczna, 8-kilometrowa trasa wiedzie przez dolinę Corteraso (Kurzraz), trudna i stroma „Schmugglerrinne” ponoć w przeszłości służyła alpejskim przemytnikom.

W Maso Corto na lodowcu wybudowano pierwszy we Włoszech stok snowraftingowy, po którym zjeżdża się specjalnie przygotowanym pontonem jedno- lub wieloosobowym. Na stokach jest kilka schronisk, gdzie warto skosztować bombardino, a także smacznych i pożywnych potraw kuchni włosko-austriackiej. Apres ski można spędzić w dyskotece K2, Bussl Barze przy kolejce lodowej czy Leo’s Pub.

 


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

Nasze miejsca: Val Senales (niem. Schnalstal) – dolina położona u podnóża lodowca Hochjoch (3280 m n.p.m.), w Tyrolu Południowym, rejonie zamków, winnic i malowniczych gór, niedaleko austriackiej granicy; wspaniałe warunki śniegowe, doskonale przygotowane trasy; bardzo popularna wśród polskich narciarzy i snowboardzistów, często wybierana na treningi dla reprezentacji narodowych; Maso Corto (niem. Kurzras) – na wysokości 2011 m n.p.m., malownicza, alpejska wioska u wylotu Val Senales, u stóp Palla Bianca; doskonały punkt wypadowy na trasy lodowca Hochjoch – można się na nie dostać w kilka minut; polecana na aktywny, rodzinny wypoczynek, również dla zaawansowanych narciarzy; w Polsce stała się popularna dzięki 8 edycjom akcji „Polskie dni w Maso Corto”; 1tylko 60 km do stolicy prowincji Bolzano i 35 km do uzdrowiskowego Merano.

Na stoku: sezon od października do maja, ale na nartach można tu jeździć prawie przez cały rok; ok. 40 km tras o różnym stopniu trudności, 37 km tras obsługiwanych przez kolejkę kabinową, 7 wyciągów krzesełkowych i 5 orczyków o łącznej przepustowości 11 460 osób/godz., trasa saneczkowa o dł. ok. 3,3 km, ok. 20 km tras dla miłośników narciarstwa biegowego, piękne widoki na Alpy; na samym lodowcu Hochjoch 9 km tras zjazdowych i 6 wyciągów; najbardziej popularne: fantastyczna, 8-kilometrowa trasa przez dolinę Corteraso, dla wytrawnych narciarzy, o nazwie Schmugglerrinne, która w przeszłości miała służyć alpejskim przemytnikom.

Spróbuj: carving, trekking, snowpark z halfpipem i oświetlona trasa zjazdowa na lodowcu, loty z nartami na lotni, zjazd ze stoku snowraftingowego na specjalnie przygotowanym pontonie, 25-metrowy basen, sauny, Bar Bussl czy Leo’s Pub przy kolejce linowej, dyskoteka K2; muzeum archeologiczne poświęcone „człowiekowi z lodu” w Madonna di Senales; lokalne specjały: bombardino, smaczne potrawy kuchni włosko-austriackiej.

Pilot (nie dotyczy ofert z dojazdem własnym): turyści są objęci opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne. Zależnie od ilości klientów rezydent może mieszkać w miejscu dość oddalonym od pozostałych, więc nie zawsze będzie możliwy bezpośredni kontakt z rezydentem.

Czas przelotu: Polska-Werona; ok. 1 godz. 10 min.

Czas lokalny: czas polski.

Język: włoski; można także porozumiewać się po angielsku i niemiecku.

Napięcie: 220 V.

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 4 EUR.

Komunikacja: taksówka – ok. 15 EUR, skibusy – od ok. 3-5 EUR.

Opłata klimatyczna: we Włoszech obowiązuje opłata klimatyczna do uiszczenia w każdym hotelu podczas zakwaterowania lub wykwaterowania – ok. 1-2 EUR/os./dzień.

Ubezpieczenie: od 1 stycznia 2022 r. każda osoba korzystająca ze stoku jest zobowiązana do wykupienia ubezpieczenia OC od wypadków na stokach narciarskich. Weryfikacja odbywa się na podstawie przedstawienia certyfikatu ubezpieczeniowego lub numeru polisy. Brak polisy będzie skutkował odebraniem skipassu oraz mandatem w wysokości 100-150 EUR. W cenie imprezy wliczone jest ubezpieczenie Itaka Simple, które nie obejmuje OC w związku z amatorskim uprawianiem sportów wysokiego ryzyka. Wykupienie ubezpieczenia Itaka Complex + Rozszerzenie ubezpieczenia o sporty wysokiego ryzyka, Itaka Prestige lub SKI&SPORT, które można wykupić przed rozpoczęciem imprezy jest jednoznaczne z wywiązaniem się z powyższego wymogu.

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 (COVID-19) i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

SEZON NARCIARSKI - MASO CORTO-VAL SENALES:
październik-maj


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie: 2000-3212 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich: 15 tras o łącznej długości ok. 37 km (8 km trudnych, 14 średnich, 15 łatwych).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: 7 km, 15 armatek.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów: 13 wyciągów (1 kolejka kabinowa, 7 wyciągów krzesełkowych, 5 orczyków).
Całkowita przepustowość wyciągów: 11 460 osób/godz.

CENY SKIPASSOW (za 6 dni):
niski sezon: dorośli od ok. 195 EUR os., dzieci od ok. 140 EUR/os.
wysoki sezon:
dorośli do ok. 240 EUR/os., dzieci do ok. 170 EUR/os.

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter